פרס השלום והידידות הוענק לד"ר רון קרוניש

קרוניש מייסד ומנכ"ל המועצה ה'בין דתית המתאמת בישראל' קיבל את הפרס  על תרומתו לתהליך הפיוס וקידום דיאלוג בין יהודים-ישראלים, ערבים ואחרים באזור.

חיים נחתומי ו27/02/2008

קרוניש.ימשיך בשליחות

ד"ר רון קרוניש, מייסד ומנכ"ל המועצה ה'בין דתית המתאמת בישראל', הפועלת מירושלים משנת 1992 קיבל היום את הפרס לשלום וידידות מטעם חבר המנהלים של הארגון הנוצרי האמריקאי- ויו פאקס מונדייל.

הפרס ניתן לד"ר קרוניש על תרומתו ועידודו את תהליך הפיוס וקידום דיאלוג בין יהודים-ישראלים, ערבים ואחרים באזור באמצעות ה'מועצה הבין דתית המתאמת בישראל' שהוא ייסד ועומד בראשה. המועצה הינה הארגון הבין-דתי הידוע והמוערך ביותר בישראל כיום ומהווה ארגון גג המאגד תחתיו כ 70 מוסדות יהודים, מוסלמים ונוצרים העוסקים בדו-קיום, מוסדות חינוך ומוזיאונים. כמו כן חברה המועצה במועצה הבינלאומית הנוצרית-יהודית ומשמשת כסניף הישראלי של הארגון העולמי "דתות למען שלום".

ד"ר קרוניש אמר כי הוא נרגש מקבלת הפרס היוקרתי וכי ימשיך בשליחותו לבנות יחסי שלום על ידי פיוס בין-דתי, חינוך ועשייה חברתית. קורניש ציין כי כמנהל המועצה הבין דתית הוא מאמין כי ניתן לצמצם את רגשות החשד, השנאה והפחד בין יהודים ומוסלמים בישראל ובאזור באמצעות דיאלוג, הכרת האחר ושיתופי פעולה. קורניש הדגיש כי משימתה העיקרית של המועצה הבין-דתית המתאמת בישראל היא לרתום את משנתן וערכיהן של שלוש הדתות המונותיאיסטיות כמקור לפיוס ודו-קיום.

ד"ר רון קרוניש, תושב ירושלים, ייסד את המועצה הבין דתית המתאמת בישראל בשנת 1992 ועומד בראשה כמנהל מאז. המועצה שוכנת ברחוב עמק רפאים 43 ומקיימת פעילות ענפה במהלך השנה. קרוניש הינו גם רב, מחנך, סופר ובעבר כיהן כמרצה לחינוך באוניברסיטת ת"א , האוניברסיטה העברית בירושלים ומכון המלי"ץ.

המועצה הבין-דתית המתאמת בישראל מפגישה, באמצעות תוכנית קד"ם ("קול דתי מפייס"), מנהיגי דת ערבים (מוסלמים ונוצרים) ויהודים המייצגים זרמים מרכזיים באמונותיהם. במהלך מפגשים אלו יוצרים חברי התוכנית קשרים בין-אישיים המהווים בסיס לדיאלוג בין-דתי המושתת על סיפוריהם האישיים של המשתתפים, כתבי הקודש שלהם ומגוון דעותיהם האישיות בנוגע לסכסוך הישראלי-פלסטיני. במהלך מפגשים אלו עוסקים המשתתפים בגיבושן של תוכניות פעולה שתכליתן לרתום את קהילותיהם לפעול למען שינוי חברתי.

זאת ועוד, כחלק מפעילותה המועצה מפגישה קבוצות נשים ישראליות (יהודיות) ופלסטיניות (מוסלמיות ונוצריות) שפועלות למען קידום שלום. במקביל מפגישה המועצה צעירים ותלמידי תיכון ערבים (נוצרים ומוסלמים) ויהודים במסגרת תוכניות לפיתוח מנהיגות. כמו כן המועצה מקיימת סדנאות, פורומים להיוועצות וכנסים המיועדים לאנשי חינוך מקבוצות חברתיות מגוונות מכל קצוות ישראל. המועצה גם מקיימת סיורי לימוד ייחודיים לקבוצות מחו"ל ומציעה להם פעילויות חינוכיות בישראל.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. מגיע לו
    (27/02/2008)
    איש של עשייה
  2. כל הכבוד לו
    (27/02/2008)
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS