רבנים בימין: ש"ס מחללת שם שמיים בהמשך ישיבתה בממשלה

שוקלים לפרסם פסק הלכה ה"אוסר להצביע ש"ס" אם תמשיך לשבת בממשלה.

חיים נחתומי ו29/02/2008

ישי.מי יודע אם לא לעת הזאת הגעת למלכות (צילום: אלון נוריאל)

רבני הימין מגבירים את הלחץ הציבור על ש"ס לפרוש לאלתר מהממשלה ובהתאם גם מחריפים את התבטאויותיהם נגד הסיעה וראשיה. השבוע התכנסו ראשי עמותת הרבנים "פיקוח נפש", לדון במה שכינו "המצב המביך שנוצר, כאשר המפלגה האחרונה המבטיחה רוב בכנסת, לממשלה העוסקת בימים אלו בחלוקת עיר הקודש ירושלים חס וחלילה, היא דווקא מפלגת ש"ס ה'חרדית'".

הרבנים שנכחו באסיפת החירום דיברו במילים חריפות נגד ש"ס וטענו כי המשך ישיבתה בממשלה הוא "חילול שם שמים ברבים שלא היה כמותו". לדבריהם, "עצם הישיבה בממשלה בתואנה של תקציבים למוסדות דת ו'שמירת האינטרסים של הציבור החרדי', היא הרסנית ומעודדת בפועל את חלוקת ירושלים, שכן היא מוכיחה שכביכול, ישנם דברים חשובים יותר מעיר הקודש ירושלים ושגרימת סכנה לתושבי ירושלים וסביבותיה אינה מדברת לנציגי ש"ס.

"האם שמירת אחדותה של ירושלים איננה 'אינטרס דתי' ?", תהו משתתפי כינוס החירום, ביניהם הרב משה הבלין, רבה הראשי של קריית גת, הרב יוסף גערליצקי, רב מרכז תל אביב, הרב שלום גולד, רב שכונת הר נוף בירושלים, הרב מאיר הורביץ, בנו של האדמו"ר מבוסטון והרב אברהם לוין, מזכ"ל עמותת הרבנים. אחד הרבנים אף ציטט בקול בוכים את תפילת 'נחם': "...ואת העיר האבילה והחרבה ... וירשוה עובדי זרים ... על כן ציון במר תבכה וירושלים תיתן קולה...", - "איך יוכלו ח"כי ושרי ש"ס להתפלל תפילה זו כאשר הם במו-ידיהם נותנים אותה לזרים ומביאים לחורבן ירושלים?", זעק אותו רב.

רבני 'פיקוח נפש' גם הזכירו כי מועצת חכמי התורה של ש"ס הצהירה ועודנה מצהירה, כי "תנועת ש"ס תפרוש מהממשלה מיד כאשר יחל מו"מ על ירושלים. כל עיתונאי מתחיל בעולם, וכל מאזין לחדשות בארץ יודע שהמו"מ על מסירת חלקים גדולים מירושלים נמצא כבר בשלבי הסכמה מתקדמים, ורק נציגי ש"ס טומנים ראשם בחול ועושים עצמם כלא-יודעים, זהו שקר בנפשם ושקר לבוחריהם. הם עצמם יודעים שאולמרט אבו-מאזן ובוש סיכמו ביניהם שלא לפרסם בפומבי את ההסכם על ירושלים עד לאחר חתימתו הסופית כדי להחזיק את ש"ס בממשלה".

הרב אברהם לוין, מזכ"ל קונגרס הרבנים הזכיר בנאומו את הפתגם העממי "ניתן לשקר חלק מהאנשים חלק מהזמן, אך לא את כל האנשים כל הזמן". הרב לוין הוסיף: "כמה זמן חושבים אנשי ש"ס שיצליחו לשקר את כל העולם כאילו אינם יודעים שמתנהל מו"מ מתקדם על ירושלים? האם חושבים הם שזכרונו של העם קצר עד שאינו זוכר שבדיוק בדרך זו הם הביאו עלינו את הסכמי אוסלו האומללים על אלפי קרבנותיו ופצועיו?".

בישיבה סיכמו הרבנים כי במידה ו"ש"ס תמשיך לתמוך בממשלה", הם יוציאו 'פסק הלכה', עליו יחתמו מאות רבני הקונגרס, ה"אוסר לאף יהודי להצביע למפלגה שנתנה ידה, לממשלה המנהלת מו"מ על חלוקת ירושלים, שתגרום חס וחלילה לפיקוח נפש וסכנה גדולה לכל תושבי ארץ הקודש".

צעדים נוספים עליהם הוחלט, הם כינוסי מחאה אזוריים של רבני ערים ושכונות ופניה לתומכי ש"ס לשלוח מכתבים ליו"ר המפלגה השר אל ישי תחת הכותרת (מתוך מגילת אסתר) "ומי יודע אם לעת כזאת הגעת למלכות". הרבנים הביעו תקווה כי "ברגע האחרון יתעשתו אנשי ש"ס וממשלת ישראל, ולא ימיטו על ראשנו את האסון הגדול הזה. עוד לא מאוחר להחליט ללכת בדרך התורה וההלכה, הקובעת (בשולחן ערוך סימן שכ"ט) כי הדרך לביטחון אמיתי היא, עמידה איתנה ללא נסיגה של אף שעל מאדמת ארץ ישראל".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', כ"ז טבת התש"פ 24.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<נובמבר, 2019>
אבגדהוש
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS