ראש הישיבה לצעירים: 'אילו צדיקים לקחת אליך'

ביום שישי, פחות מ 24 שעות לאחר הפיגוע הרצחני בישיבת 'מרכז הרב' הובאו למנוחות שמונה ההרוגים בטקס הספד קשה במיוחד בהשתתפות המשפחות ובכירי הציבור הדתי לאומי.

עודד בן צבי ו09/03/2008

גופות ההרוגים (צילום: יש"ע שלנו www.ylanu.org)

16 ספסלים ארוכים חוברו יחד לכדי שמונה מיטות מאולתרות עליהם שכבו אחד לצד השני שמונה הגופות של הרוגי הפיגוע הקטלני מיום חמישי בישיבת 'מרכז הרב' בירושלים.

עוד בטרם החל טקס ההספד התאספו מאות מתלמידי הישיבה בהווה ומהעבר ומיררו בבכי. גם בכירי הציבור הדתי-לאומי נכחו במקום ביניהם רבנים חשובים ח"כים וראשי מועצת יש"ע.

לאחר שעה קלה ולאחר שהמשפחות תפסו את מקומם אל מול הספסלים-מיטות פילסו האמבולנסים את דרכם בין אלפי האנשים שעמדו מחוץ לרחבת הישיבה אשר באו לשמוע את דברי ההספד. בזה אחר זה הוכנסו מיטות ההרוגים, עטופים בטליתות, ובכל פעם כאשר הוכרזו שמות ההרוגים בנפרד התגברו קולות הזעקה והשבר של בני המשפחה והחברים.

"איך אפשר להספיד בראש חודש תלמיד אחד, איך אפשר להספיד שניים, איך אפשר שלושה, ארבעה חמישה, ועוד בוגר שישי?" כך זעק הרב וייס ראש הישיבה לצעירים תוך שהוא ממרר בבכי על שישה מתלמידיו שנרצחו בפיגוע. הרב וייס המשיך ואמר "משנכנס אדר מרבין בשמחה - איזו שמחה? אילו צדיקים לקחת. איזה יופי לקחת אליך, איזה גודל, איזה תמימות. איזו שמחה יש לך, ריבונו של עולם. איך השארת אותנו בחסר כזה גדול. אני אספר לך, ריבונו של עולם, את מי לקחת. איזו מין שלמות תמימה ויקרה, איזה כישרון, איזה גדלות, איזה פשטות." אמר הרב.

הרב יעקב שפירא ראש ישיבת 'מרכז הרב' ספד בבכי מר: " חנה אמרה לאברהם אבינו אתה עקדת עקידה אחת ואני עוקדת שבעה בנים, ועכשיו אנחנו עוקדים שמונה בנים. אנחנו שכלנו שמונה ביום אחד". הרב המשיך וספד: "הטבח הזה הוא המשכו של הטבח בתרפ"ט ועדיין דמו של הנביא רותח. כולנו רוצים וכולנו מאמינים שהגיעה השעה כבר למהפך רוחני. הזמן להנהגה טובה יותר חזקה יותר". הרב דיבר על ארץ ישראל ואמר כי "צריך להפסיק לשחק איתה צריך להפסיק לחלק אותה."

הרב הראשי שלמה עמאר ספד גם הוא להרוגים, תוך שדמעות חונקות את גרונו אמר: "שילמנו במיטב בחורינו, כשהם יושבים ליד הגמרות. הם השושנים שנקטפו ובזכותם הקדוש ברוך הוא ירחם עלינו. דעו משפחות יקרות - זה אבל של כל בית ישראל, כאיש אחד ולב אחד בבכייה אחת גדולה על האסון הנורא שקרה לנו".

גם ראש העיר אורי לופליאנסקי דיבר ואמר: "שמונה יקירינו תלמידי החמד השם יקום דמם, שרק אתמול עוד חיו עמנו והם כבר אינם איתנו. חייהם נגדעו בידי מרצחים שפלים שפגעו בהם, אך המרצח לא רצה לפגוע בהם דווקא, אלא בכל אחד ואחד מאיתנו, בכל אחד ואחד המתגורר בעיר הקודש ירושלים".

אלפים בהספד

מיד בתום דברי ההספד ואמירת הקדיש החל מסע ההלוויות כאשר אלפים מלווים את יציאת הגופות ממתחם הישיבה לכיוון בתי העלמין.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

יום א', כ"ט טבת התש"פ 26.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS