להתפלל לעילוי נשמתם של הרוגי הפיגוע במרכז הרב

איחוד בתי הכנסת בישראל יצא בקריאה לרבני וגבאי בתי הכנסת לקרוא את תפילת אל מלא רחמים לעילוי נשמתם של נרצחי הפיגוע.

עמיעד טאוב ו13/03/2008

(צילום: ש.משי - דוברות זק"א)

איחוד בתי הכנסת בישראל יצא בקריאה לקהילות בארץ להתפלל לעילוי נשמתם של נרצחי הפיגוע הקטלני במרכז הרב.

במכתב שהפיצו ראשי הארגון לקהילות נכתב:''ביום חמישי ו' בחודש אדר ב' תשס"ח (13.03.08) יום השבעה להרצחם של שמונה בני ישיבת "מרכז הרב" בירושלים נקראים אחינו כל בית ישראל, הרבנים, הגבאים וראשי הקהילות בכל מקום שהם לומר תפילת אל מלא רחמים לעילוי נשמותיהם של הקדושים והטהורים:נריה בן יצחק כהן ,יונתן בן דרור אלדר, שגב פניאל בן אלישיב אביחיל, אברהם דוד בן נפתלי מוזס, יוחאי בן הרב טוביה ליפשיץ יונדב בן צמח הירשפלד, דורון בן מקונט מהרטה, רועי בן יעקב רוט''.

בהמשך המכתב מתואר רקע קצר שהתפרסם במדיות השונות אודות הנרצחים במהלך השבוע האחרון.

נריה כהן ז"ל נריה כהן מירושלים, בן 15 במותו, הובא למנוחות בהר הזיתים שבירושלים. חבריו ובני משפחתו סיפרו כי נריה היה ילד שמח וטוב, ואהב לעזור לכולם. נריה היה הבן השביעי למשפחה בת 12 ילדים. חבריו סיפרו כי היה פעיל נמרץ ו"שרוף" בתנועת בני עקיבא. אחד ממוריו, הרב זאב שחור, ספד לו : "נריה הוא נר השם. כולו נשמה שמחוברת ל-ה', שהקדושה אפפה אותו כל הזמן".

יונדב חיים הירשפלד ז"ל יונדב חיים הירשפלד, בן 19 מכוכב יאיר הותיר אחריו שני הורים ו-12 אחים. נולד וגדל ביישוב. בצעירותו הדריך בסניף תנועת הנוער ולאחר מכן הלך ללמוד תורה בישיבת מרכז הרב בירושלים, שם נרצח. יונדב היה הילד החמישי. אביו צמח משמש מוהל ביישוב ובסביבה ואמו עקרת בית.

אברהם דוד מוזס ז"ל "אלוהים בוחר את הפרחים היפים ביותר בגן שלו", אמרה אמו של אברהם דוד מוזס, בן 16 מאפרת אשר הובא למנוחות ביישוב, "הוא (אלוקים) רואה בו מלאך, ואנחנו צריכים להודות לו על 16 שנים שזכינו לגדל אותו. 16 שנים של טוהר ויושר וטוב". אברהם הוא בנם של רבקה מוריה ונפתלי מוזס, ואח לחמישה.

רועי רוט ז"ל "אני מתחננת לקום מחר בבוקר ולראות שכל זה לא היה", ביקשה מעיין רוט, אחותו של רועי רוט ז"ל. אלפים הגיעו ללוותו בדרכו האחרונה בבית העלמין באלקנה. עם מלוויו של רועי נמנה ח"כ לשעבר שאול יהלום. אחד המספידים בהלוויה פנה לאלוקים ואמר : "איך אפשר לפגוע ככה במקום קדוש לאלוקים? זה לא רק כבודנו, זה הכבוד שלך. ריבונו של עולם? איך נכנסים בני עוולה לקודש הקודשים ולוקחים את רועי?"

יוחאי ליפשיץ ז"ל מאות חברים, מכירים ובני משפחה, ליוו את יוחאי, בן 18, מירושלים למנוחה אחרונה בהר המנוחות בירושלים. "אנחנו רוצים להגיד לך מילה אחת : תודה. תודה על כל מה שעשית ונתת במשך ח"י שנים", כך ספד הרב טוביה ליפשיץ, משגיח ישיבת הכותל, לבנו, "עכשיו אתה ביחד עם חבריך הקדושים, השם יקום דמם, והקדוש ברוך הוא יוצא לקראתכם כחתן לקראת כלה", הוסיף האב האבל.

יהונתן יצחק אלדר ז"ל כל תושבי שילה ליוו את יהונתן יצחק אלדר בן ה-16 בדרכו האחרונה. יהונתן היה הבן השישי מבין שמונה אחים להורים דרור ואביטל, מוותיקי היישוב. אימו אביטל אמרה בכאב : "עזבת אותנו מתוך שמחה ושלמות. תיגש לקדוש ברוך הוא, אל תדפוק על השולחן כי אתה עדין, אבל תגיד לו את הדברים שלך למען כל עם ישראל, שיחזיר את הגאווה לעם ישראל".

שגב פניאל אביחיל ז"ל שגב מנווה-דניאל היה בן 15 בהירצחו. אביו, הרב אלישיב אביחיל, משמש כרב היישובים תלם ואדורה. מסע הלוויה התקיים בהר הזיתים, והשתתפו בו מאות בני משפחה, חברים וקרובים. שגב הותיר אחריו זוג הורים, אח ואחות, תאומים, צעירים ממנו. יאיר, דודו של שגב סיפר : "הוא היה מתנה שניתנה לנו ל-15 שנה. ילד טהור וטוב לב. הוא היה שקדן בלימודים בצורה יוצאת דופן, שאהב מאוד את אחיו ואת ההורים".

ישיבת מרכז הרב הישיבה המרכזית העולמית ישיבת מרכז הרב נוסדה ע"י הרב הראשי הראשון של ארץ ישראל. הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצ"ל בשנת תרפ"ד (1924) כמרכז רוחני שישלב את תורת ישראל עם תקומת עם ישראל בארצו.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

יום א', כ"ב טבת התש"פ 19.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS