יהדות התורה למען ''בית המריבה''

ח"כ יעקב כהן: שר הביטחון מבקש ניצחון בפריימריס ולא שקט בחברון

עמיעד טאוב ו19/04/2007

בסיור שערך אמש ח"כ יעקב כהן שהתקבל באהדה בישוב היהודי, קבע כהן כי: "יהדות התורה לא תיתן שמאורעות עמונה שוב יחזרו על עצמם, במידה והצבא סבור שפלישה מסוכנת יש לפנות את התושבים. אך פינוי שנעשה רק מסיבות פוליטיות ובכדי לשפר את מצבו העגום של יו"ר העבודה בפריימריס - הוא פשע שלא יכופר".

הסיור יצא לפועל בהזמנת ראשי הישוב היהודי מחברון שאירחו את ח"כ הרב כהן ופמלייתו והציגו בפניהם את האתרים ההיסטוריים בעיר. הסיור, שאותו יזם הרב הלל הורביץ - רב היישוב היהודי בעיר, החל בביהכ"נ 'אברהם אבינו' שבסמוך לשכונת אברהם אבינו בחברון, ומשם ליתר השכונות שהוקמו בתוככי חברון העויינת. הסיור נחתם בתפילה במערת המכפלה שאמש, ער"ח אייר, שקקה חיים מהמוני מתפללים שהגיעו מכל רחבי הארץ.

מפקד החטיבה שטח אף הוא בפני הרב כהן את המתרחש בעיר, שמתברר כי בניגוד לתדמית שדבקה בה החיים מתנהלים בה על מי מנוחות וללא עימותים מיוחדים. ב'בית השלום' (כינויו בפי התושבים של הבית שזכה לשם 'בית המריבה') גילה האורח עשרות משפחות שהתמקמו בבניין, לצד עבודות השיפוצים המתבצעות בו במטרה להכשירו ליעדו. מדובר בבניין רחב ידיים המתנשא לגובה של ארבע קומות, ומסתבר שבישוב לטשו אליו עיניים מזה זמן רב. בסופו של דבר, בדרכים מתוחכמות ולאחר השקעה של מאות אלפי דולרים, עבר הבניין וחלקת הקרקע שסביבו לידיים יהודיות.

ראשי הישוב היהודי בעיר בקשו את עזרתו של ח"כ יעקב כהן במאמצים לקבלת הכרה בהתיישבות היהודית בשכונת אברהם אבינו וב'בית השלום'. "לצערינו", סיפרו ראשי הישוב, "גם כאשר אנו פועלים באמצעים כשרים ולגיטימיים, תוך שהרכישות נעשות כחוק ובהתאם לכללים, מוכיח השמאל כי כל האמצעים כשרים ובלבד שמטרת דחיקת הישוב היהודי בחברון תושג". הרב כהן נענה לבקשות והבטיח להפעיל את השפעתו לחיזוק הישוב היהודי בעיר האבות.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', כ"א טבת התש"פ 18.01.2020
פרשת שמות
כניסה: 16:19 | יציאה: 17:50
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS