יוזמת ''כולנו'' לאיחוד המחנה הציוני לאומי תופסת תאוצה

מאות אזרחים ושורה של רבנים ואישי ציבור כבר הצטרפו לעצומה הקוראת לערוך מהפכה השתתפותית באמצעות פריימריס פתוחים במחנה הציוני לאומי.חברי הכנסת של הסיעה המאוחדת מגיבים ליוזמה בחיוב.ד''ר אשר כהן:''זו הדרך היחידה לאחד את המחנה וסיכויי ההצלחה גבוהים''.

עמיעד טאוב ו02/04/2008

ביום שישי האחרון פורסמה בעיתון ''מקור ראשון'' מודעה עליה חתמו שורה של אישים מהציונות הדתית הקוראת לערוך פריימריס פתוחים על בסיס הצעתו של ד''ר אשר כהן שמתפרסמת באתר ''כולנו'' (באתר ניתן לחתום על עצומת תמיכה בתוכנית).

בין היתר תומכים ביוזמה הרב חיים דרוקמן, הרב יובל שרלו, הרב איתן אייזמן, הרב יהשוע ויצמן, הרב אבי גיסר, אורי בן נון, אל''מ במי'ל מוטי יוגב , בנצי ליברמן, פרו'פ איתמר ורהפטיג, פרו'פ יוסי כץ, פרו'פ שוחטמן, צביקי בר חי ועוד.

על פי התוכנית תוקם מפלגה אחת שתשקף את גווניה של הציונות הדתית והמזדהים איתה אשר חבריה ייבחרו ע''י הציבור בפריימריס פתוחים בסגנון הפריימריס בארה''ב כאשר הבוחרים לא צריכים להתפקד למפלגה המאוחדת אלא לחתום על הצהרת הזדהות עם מטרותיה בלבד.

על פי התוכנית ייערך בשלב הראשון סקר מקצועי מקיף שלאחריו תוקם מועצה ציבורית שתהיה מורכבת משופטים לשעבר, רבנים ואנשי ציבור נקיי דעת ,ללא אינטרס פוליטי אישי, שילוו וינחו את כל שלבי האיחוד הפוליטי.

לאחר מכן, תרכיב המועצה מתוך כלל המועמדים, רשימה של כ- 50 מועמדים , ומתוכם 5 מועמדים או יותר לראשות הרשימה. למפלגות הקיימות כיום תינתן הזכות לקבוע כ-25 מועמדים ו-25 נוספים ייקבעו על ידי המועצה הציבורית כאשר כלל הציבור ייבחר את מועמדיו לכנסת ולראשות המפלגה בפריימריס פתוחים. 

בנוסף אומרים המארגנים כי תאסר לחלוטין  תעמולה בשילוט חוצות ובאמצעי התקשורת וכי רשימת המועמדים תופץ בחוברת צנועה שבה יופיעו המועמדים עם תיאור קצר של רקע וניסיון ציבורי.

בסיעת האיחוד לאומי מפד''ל מתייחסים בחיוב יחסי ליוזמה.

יו''ר המפד''ל ח''כ זבולון אורלב אמר היום לדתילי כי ייפגש עם ד''ר כהן על מנת ללמוד מקרוב את פרטי התוכנית:''אני רואה חשיבות רבה בכל יוזמה שנועדה להאבק בפילוגים ובפיצולים שגרמו לנזק פוליטי מצטבר וגדול מאוד''אמר אורלב.

יו''ר אח''י ח''כ אפי איתם אמר כי :''הוא מברך על היוזמה לאיחוד הכוחות ולשיתוף הציבור בבחירת ההנהגה ואני מתכוון גם אני לדון ביוזמה ברצינות עם מוביליה'' 

גם יו''ר סיעת ה''איחוד לאומי- מפד''ל'' ח''כ אורי אריאל שיזם השבוע פגישה של חברי סיעתו עם השמיניסטים שקראו גם הם לאיחוד המחנה אמר היום כי גם הוא מתכוון  להיפגש עם יוזמיה ולדון הפרטי התוכנית:''אני מאוד מחשיב את הקריאות לאחדות ובעצמי אומר לאנשים מהמחנה ללחוץ על כולם כולל עליי לאיחוד כי זה הכרח רוחני ומעשי עם זאת יש לדון בפרטי השיטה המוצעת אני לא בטוח שהחתומים על העצומה מבינים את המשמעויות והקשיים הטכניים של מימושה ואני מתכוון להיפגש איתם ולבחון את הדברים''.

ד''ר אשר כהן אמר לדתילי כי ההענות ליוזמה הן ע''י חברי הכנסת הן ע''י אישים בציונות הדתית והן ע''י מאות החותמים על העצומה מעידה על צמא רב בקרב הציבור לאיחוד כוחות אמיתי.

למרות ההענות היפה אתה מאמין שיש סיכוי ריאלי למימוש היוזמה?.
''הסיכויים למימוש התוכנית לא סתם גבוהים אלא גבוהים מאוד מסיבה פשוטה: אין כבר שום חלופה אחרת בשוק הניסיונות לאיחוד. היה מו"מ לקראת הרכבת הרשימה לבחירות 2006. היו שנתיים תמימות לנקוט בצעדים לקראת איחוד. עכשיו נוצרה מציאות כזו שגם אם ייעשה ניסיון על ידי הסיעות להתאחד, הוא ייתקל בחוסר אמון ציבורי. הציבור כל כך מתוסכל ומאוכזב עד כדי שכך שרק הענקת הכוח לציבור הרחב כמו בפריימריס פתוחים חופשיים תחזיר לו את האמון. זו הסיבה שלמרות שמדובר בהצעה חריגה היא תתגשם. הכול או כמעט הכול כבר נוסה וזה מה שנותר''. 

איך מגיבות המפלגות הקיימות לתוכנית?
''ראשית, אנחנו לא בדיוק פונים למפלגות לקבל תגובות. אנחנו נזהרים מלהיכנס לפוליטיקה הפנימית. חלק מהמצהירים על תמיכה באתר האינטרנט שלנו מזדהים כחברי מרכז מפד"ל ומבקשים שנפעיל את חברי המרכז לצורך לחץ. לא נעשה זאת בשום אופן. אנחנו מכבדים את התהליכים הפנימיים של כל מפלגה ולא נעשה כזה דבר. יחד עם זאת, חבר הכנסת אפי איתם שוחח איתי לא מעט ושמע באריכות את התוכנית המפורטת וקווי המתאר שלה וברמה העקרונית הכללית הוא הסכים לה. כך גם התבטא הרב יצחק לוי בטלביזיה. עם חבר הכנסת זבולון אורלב אני נפגש בקרוב ואפרט לו את כל המתווה המפורט ואת הרציונל שמאחורי הדברים. אנשי תקומה מתעניינים אבל בשלב זה ממתינים. המכנה המשותף לכל הסיעות, וזה מה שחשוב, שאף אחת לא מצהירה בגלוי על התנגדות וכל אחת מהן יודעת בדיוק מדוע. היוזמה הזאת תוכננה במשך זמן רב, היא נתמכת על ידי אנשי ציבור חשובים, יש מאחרויה היגיון מובנה וההמונים נוהרים אחריה. היית יוצא נגד דבר כזה?''.

איפה עומדים היום הדברים?
 אתר האינטרנט החל לפעול בתחילת השבוע מאז שפורסמה עצומת אנשי הציבור התומכים ביוזמה. בשלב זה העצומה עם כתובת האתר עוברת באינטרנט ברשימות תפוצה הולכות וגוברות. כעת אנחנו עובדים במקביל בכמה מישורים: האחד, יצירת גל של תמיכה ציבורית רחבה באמצעות חתימה על העצומה באתר האינטרנט, השני, פגישות עם חברי הסיעות הציוניות הדתיות הקיימות שאנחנו חושבים שהם חייבות להיות חלק חשוב בארגון המהלך, השלישי, בניית תוכנית מפורטת לביצוע המהלך עד לרמת מיקום הקלפיות בפריימריס, שיטת ההצבע הוכיוצא באלה כדי שיהיה ברור שהרעיון לא יישאר תיאורטי; ולבסוף, גיוס תרומות. כרגע כל חברי צוות החשיבה עובדים בהתנדבות ובשבועות הקרובים עם הרחבת הפעילות נזדקק למשאבים רבים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. כולנו מצטרפים לכולנו
  (02/04/2008)
 2. כנראה שאין סיכוי למימוש היוזמה
  (02/04/2008)
 3. מה עם ברוך מרזל ?
  (02/04/2008)
 4. רעיון יפה אבל אורלב יכשיל אותו
  (02/04/2008)
  משום שאין לו סיכוי להיבחר אם כלל הציבור הוא הבוחר
 5. אם הציבור השפוי יבוא לבחור אורלב יוביל את הרשימה
  (02/04/2008)
  הגיע הזמן לחזור למתינות שאפיינה את המר ז''ל
 6. אין סיכוי שחובבי הכיסא יתנו לציבור לבחור
  (02/04/2008)
 7. אשר תותח
  (02/04/2008)
 8. עד שיגיע ה-11 לנובמבר שלנו
  (02/04/2008)
 9. מיני כבר חתמה
  (02/04/2008)
 10. הציבור רוצה שינוי שבו הוא יוכל להשפיע
  (02/04/2008)
  הדרך נראית כדרך הגונה וישרה וגם רשימת המצטרים מכובדת יישר כוחם של המארגנים
 11. גדול הנסתר על הנגלה
  (02/04/2008)
  לפי ההצעה, מי בוחר את חברי המועצה שקובעים 25 איש לבחירה, מהו החלוקה שלפיה יבחרו 5 המפלגות שמרכיבות את האיחוד הלאומי מפד"ל את 25 אנשים הנוספים. נניח שהמפדל תקבע 10 מתול ה 50 בכל מצב הם יבחרו ע"י מרכז המפלגה אז מה עשינו בכך . אין דבר כזה שיהיה מפקד בלי שיהיו פוקדים שיעבדו עם קבלני קולות ובקיצור בלי להתעמק כבר ניתן להבין ששהצעה היא לא רלוונטית עם כי חייבים לציין שהרעיון של איחוד הציונות התדית נשאר חשוב מצד עצמו.
 12. אשר כהן למפדל
  (02/04/2008)
  אשר כהן, למה את צריך את כל הכאב ראש של "כולנו" ? אם אתה רוצה להיבחר לכנסת אז את מוזמן להתמודד במפדל.
 13. תגובה לירושלמי מ-11
  (02/04/2008)
  אני חושש שלא הבנת את מהות השיטה המוצעת. העובדה שהמפד"ל תציע מועמדים לרשימה עדיין איננה אומרת מאומה. זו, אגב, זכותה של המפדל להציע אותם. אולם הדירוג הסופי ייערך על ידי ההמונים ללא שום מפקד. מהות הפריימריס החופשיים היא שביום נתון יכול להגיע כל מי שמזדהה עם התנועה המתאחדת. אוטובוסים וארגזים לא יועילו בהצבעה המונית של עשרות אלפי אנשים. אני לרשותך להבהרות נוספות אשר
 14. מי בוחר את המועצה העליונה?
  (02/04/2008)
  מכאן זה מתחיל וכאן זה גם יכול להיגמר.
 15. תגובה לשראל 14 בנוגע למועצה
  (02/04/2008)
  המועצה הציבורית תתגבש במשא ומתן ותוך עיצוב הסכמה רחבה. אנחנו קבענו רק את העיקרון שיהיה מדובר באנשי ציבור ידועי שם, מוכרים ומוערכים בתחומיהם. המועצה תשקף את הגיוון הציוני הדתי. כך לדוגמה הרב חיים דרוקמן מהעולם הרבני ואורי בן נון מנכל חברת חשמל לשעבר מהעולם העסקי. הרעיון הוא שהמועצה תהיה בעלת משקל ציבורי גדול ושיהיה ברור לכל אחד ואחת שמדובר במועצה ששיקוליה הם כלליים ונעשים במבט כולל על תהליך האיחוד ולא בחשבונאות פוליטית. אני לא בטוח שעל כך יקום ויפול דבר אם כי זה חשוב. הכול יקום ויפול על התמיכה הציבורית וההשתתפות הציבורית הרחבה שהיא אמורה לתת את הגיבוי המוסרי והציבורי לרשימה הנבחרת. אשר
 16. אינטרסים אישיים ופעילות ציבורית
  (02/04/2008)
  לא תאמין אבל לא כל דבר נעשה מתוך שיקול פוליטי אישי וצר. אני חבר בצוות חשיבה שאנשיו עסוקים מאוד במלאכות קודש חשובות והם תורמים מזמנם ללא שיקול פוליטי. כשיפה גיסר מנכלית בת עמי עובדת למען האיחוד היא לא מתכוונת להיות פוליטיקאית. כשהרב אריה שטרן העומד בראש מכון הלכה ברורה משנס את מותניו לפעילות הוא ממש לא מתכוון להיות חבר כנסת. ולנגה בן דוד ולמרדכי פרינס יש הרבה עסקים וצורכי ציבור והם אינם מובטלים. רוצה עוד שמות? לא תאמין, אבל יש אנשים שהפעילות למען האיחוד בעבורם היא לא למטרות אישיות פוליטיות. אומנם קשה להאמין אבל כך זה עובד. אשר
 17. משא ומתן בין מי למי?
  (02/04/2008)
 18. תשובה ל-17 על המשא ומתן
  (02/04/2008)
  הרי ברור לכולם שאנחנו נכנסים כאן לשדה מוקשים בין מגוון קבוצות חברתיות וארבע סיעות ציוניות דתיות. התחלנו בפנייה לאנשים שבלי קשר לעמדותיהם הם מקובלים וידועים בעולם שממנו באו. הרב דרוקמן מהעולם הרבני ואורי בן נון מעולם העסקים הם דוגמה לכך. כאשר תושג ההסכמה העקרונית של הסיעות הקיימות להצטרף למהלך, המשא ומתן יהיה בהשתתפות הסיעות ובהשתתפות דמויות מובילות שאינן קשורות לסיעות. לחברי המועצה לא יהיו קשרים ישירים וברורים לסיעה זו או אחרת. אינני מוציא מכלל אפשרות שבמועצה שתמנה כ-15 איש תהיה נציגות ישירה של הסיעות אבל הם יהיו במיעוט. הרעיון הוא שהמועצה תוציא את התוצר המרכזי של רשימת מועמדים מגוונת המשקפת את גווני הציונות הדתית. העובדה שעד עתה יש הצטרפות מיש"ע ושל נשים בארגון קולך מדגימה את הדברים. בשיטת הפריימריס הפתוחים אף אחד לא יוכל להתלונן שלא נותנים לו להשפיע ושאין לו במי לבחור. כל אחד ימצא במועצה וברשימה את המועמדים הראויים בעיניו.
 19. הלוואי ותצליחו וכל הכבוד על היוזמה וההשקעה
  (02/04/2008)
  שימו לב שהפוליטיקאיםלא יפילו אותכם
 20. תשובות לכל החוששים והמיואשים
  (02/04/2008)
  אמירות כמו 'הפוליטיקאים יכשילו' או ביקורת על חבר כנסת זה או אחר לא יועילו. לחץ ציבורי יועיל גם יועיל. מי שחושב שיש סיכוי וגם מי שחושב שאין סיכוי אך תומך, שפשוט יצטרף דרך האתר של 'כולנו' לזרם המצטרפים שלא פוסק לרגע. זו לא רק הכמות, מדובר בהצטרפות מגוונת מאוד בהרכה האנושי וגם באנשים עם רקורד מרשים מבחינה ציבורית ומבחינות אחרות. אי אפשר כל היום לקטר על פוליטיקאי זה או אחר ולא לעשות כלום. אשר
 21. האנשים שהצטרפו רציניים.כנסו כנסו
  (02/04/2008)
  נכנסתי לאתר והופתעתי מאיכות האנשים שהצטרפו רבנים כמו הרב דרוקמן והרב שרלו ואנשי עשייה כמו בן נון וליברמן זה אומר שהיוזמה רצינית וצריך להתגייס ולסייע
 22. כמה שאלות לד"ר אשר כהן
  (02/04/2008)
  א. מה עם הלא דתיים שרוצים לבא להצביע? תסרב לקבלם? בנוסף לזה שאנו מעוניינים בהם בבחירות. ב. מה עם חרדים שהצביעו לאיחוד לאומי מפד"ל בגלל שלמות הארץ? תקבל או לא? ג. למה להצמצם על 50 ולא לפתוח את השורות לכולם? מי שרוצה, ברוך הבא.רב או פרופסור או סתם איש לא מעוניין שתגיד לו אתה לא מתאים. שהציבור יחליט. ד. בקיצור, מה עם אלפי מתפקדי אח"י שכבר שילמו כסף עבור רעיון הפריימריס?
 23. תשובות לשאלות ל-22
  (02/04/2008)
  א. כדאי לקרוא את השאלות והתשובות באתר שלנו - הפריימריס פתוחים לכל מי שמזדהה עם הדרך גם אם לראשו כיפת השמיים ב. ממש בסמוך להצבעה יחתום כל משתתף על טופס הזדהות עם הדרך העקרונית, אם יש חרדים כאלה, למה לא? ג. אם יש ביקורת על ההצעה זה על כך שרשימת המועמדים ארוכה מדי. לא פותחים רשימת מועמדים לכל דכפין. צריך לדאוג שיהיה גיוון ושיהיו מספיק מועמדים. לא נותנים למצביעים רשימה של 100 או מאתיים איש כי למישהו התחשק להיות מועמד. זה לא ריאלי וחסר כל משמעות. ד. הפנייה לאיחוד כוללת בוודאי גם את אח\"י. אינו יכולים להיות אחראים על מי שכבר התפקדו לאח"י או למי שהתפקדו בזמנו למפד"ל. איחוד משמעותו איחוד. נקודה. האיחוד מכנס לתנועה אחת את כל הסיעות.
 24. אם היוזמה תיגמר כמו מספר המתפקדים של אחי
  (03/04/2008)
  אז חבל על כל המאמץ שלהם זה לא כמות שמזיזה לאף אחד
 25. אחי פקדו פחות מעשרה אחוז ממספר מתפקדי המפדל
  (03/04/2008)
 26. מי האנשים מאחורי היוזמה חוץ מדר כהן ואיך נדע שאין פה קומבינה
  (03/04/2008)
 27. יישר כוח לכל העוסקים במלאכה בהתנדבות אין עוד ציבור כזה
  (03/04/2008)
  שלכל כך הרבה אנשים באמת אכפת ממה שקורה ללא אינטרסים
 28. הפריימריס נותן יתרון אדיר לאנשים המוכרים ומונע השתלבותשל צעי
  (03/04/2008)
  איך יוכלו אנשים צעירים וחדשים להשתלב כנציגים במקומם של חברי כנסת מוכרים וותיקים אין להם שום סיכוי בסופו של דבר הרשימה תראה אותו דבר כמו שהיא היום
 29. און, הון, ושילטון
  (03/04/2008)
  תיאורטית מהלך אלגנטי, יפה ודמוקרטי. מעשית הפעילות וההפעלה של מערכת בחירה בשיטת פרימריס מצריכות אמצעים. רק מי שעיתותיו בידו ו/או מכהן בתפקיד שמאפשר לו : - השקעת און (זמן וכוחות)- שיש לו, - הון - שיש לו ו/או לספונסרים שלו יגיע ל - "שילטון" ב"איחוד המוצע. הרמה האישית בכנסת הנוכחית, שרוב חבריה נבחרו בפרימריס, מוכיחה כי שיטת הפרימריס כשלה. לענ"ד שיטת ה"ועדה המסדרת" שפעלה בעבר, הביאה לכנסת חברי כנסת ברמה אישית מכובדת יותר. תוך איזון פנימי מפלגתי משופר.
 30. תשובה למפדלניק. ומה עושים בדיוק חברי המפדל???
  (03/04/2008)
  פקדתם כמה 60-70 אלף? ומה זה נותן? מישהו רואה אותכם? שומע עליכם? ואל תשכח שיש סניפים שלכם שמתפקדים שם גם התפקדו למפלגות אחרות....
 31. תשובה לתוהה מ-26
  (06/04/2008)
  ובכן, העלית את האפשרות שאולי יש כאן איזו קומבינה. אז הנה האנשים העומדים מאחורי הקומבינה: יפה גיסר, יו\"ר בת-עמי הרב בנצי קופלד, מרכז שפירא, הרב אריה שטרן, ראש מכון הלכה ברורה בירושלים, נגה בן דוד, איש עסקים מירושלים, מרדכי פרינס, איש עסקים מירושלים, גורי פרוידיגר, מזכ\"ל \'עזרא\' מוטי יוגב, מזכ\"ל בני עקיבא לשעבר ואל\"מ במילואים אתם מוזמנים להצטרף לקומבינה....
 32. תשובה ל -28 על יתרון המפורסמים
  (06/04/2008)
  שלום לך, אכן השיטה המוצעת נותנת יתרון ברור למפורסמים ולמוכרים בציבור. יחד עם זאת, היא לא נותנת רק יתרון למוכרים ולמפורסמים מהפוליטיקה. יש ידועים ומפורסמים בתחומים חשובים אחרים והמטרה היא שהם יהיו הפנים החדשות. לגבי שילוב צעירים נאמר רק מילה אחת - בשעת חירום כשייצוג הציונות הדתית בכלל לא מובן מאליו, לא משחקים עם שילוב צעירים וכיוצא באלה, מה שיכול להיות טוב למפלגה מבוססת. זה ימתין עד להתבססות האיחוד.
 33. תשובה על הון ושלטון ל-29
  (06/04/2008)
  אכן הפריימריס, ובעיקר כשהם פתוחים, מזמינים את הצירוף הון ושלטון כיוון שיש צורך באמצעים רבים כדי להגיע אל המוני משתתפים פוטנציאליים. כמו כן נכון שפריימריס אינם מוציאים כתוצר סופי תוצאה טובה יותר מועדה מסדרת הפועלת בהוגנות, בהגינות ובשיקול דעת. אלא שהימים השתנו - לדעת הקהל יש מקום חשוב בכל תהליך ושעת הקהל לא תסבול עוד ועדות מסדרות ברמה כזו או אחרת. כמו כן השיטה שלנו משלבת בין שני הדברים - לא כל אחד יוכל להיות בכלל מועמד בפריימריס. הועדה הציבורית היא בעצם ועדה שמסדרת את רשימת המומעדים הכללית והיא תבטיח שממילא כל העומדים לבחירה יהיו ראויים. כמו כן בשיטה שלנו יהיה איסור חמור על תעמולה באמצעי תקשורת והמועמדים יסתקפו בהצגת הרקע שלהם בחוברת צנועה שבה יפורסמו כל המועמדים ותחולק בציבור בתפוצה רחבה.
 34. איך השיטה הזו תחסל את ריבוי המפלגות הדתיות אחרי הבחירות?
  (06/04/2008)
  איך יקבעו הדברים אחרי הבחירות? מי יקבע אם נכנסים לקואליציה ומתי יוצאים?
 35. לחושש מפריימיריס:ההוכחות שלך לא נכונות. תקרא.
  (06/04/2008)
  אתה כותב שהכנסת הזאת יותר גרועה.מי אמר? כל החבר'ה של קדימה, ש"ס, גמלאים וליברמן לא נבחרו על ידי פריימריס. היחידים בממשלה שנבחרו על ידי פריימריס הם מהעבודה. אפילו בליכוד זה חברי מרכז ולא פריימריס. אז ההוכחות שלך לא מבוססות כלל. בנוסף, למי שאין זמן והון ועוד, עדיף באמת שלא יתמודד. אנו צריכים אנשים טובים אבל עם כוח. כמו אפי, אריה אלדד ועוד.
 36. זה פשע שרובץ על הקברניטים שעדיין אין איחוד פנימי.
  (06/04/2008)
 37. יש אנשים טובים מאחורי הקלעים
  (06/04/2008)
  הצטרפו כולכם לעצומה והשפיעו
 38. למה ד"ר אשר לא עונה לשאלתי וגם באתר כולנו אין אימייל לשאול
  (07/04/2008)
 39. יישר כוח גדול
  (09/05/2008)
  כולי תקווה שהיוזמה הזאת תצליח, ושעקב כך הפוטנציאל הגלום בציבור שלנו יבוא לידי ביטוי הולם גם במישור הפוליטי. הפוליטיקאים שלנו הם אנשים טובים הרבה יותר מכל שאר הסיעות, אני מאוד מקווה שהם יעשו את הויתור והמאמץ הנדרשים בשביל שהציבור לא יחוש כלפיהם את תחושת המיאוס שהוא חש היום, רק בגלל ההתנהלות הכושלת שלהם בשאלת המסגרות הפוליטיות.
יום ו', כ"ז טבת התש"פ 24.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS