גם בצבא הרוסי ערוכים לפסח

הערכות נרחבת לחג הפסח ברחבי רוסיה.חיילים יהודיים המשרתים בצבא הרוסי יזכו לאוכל כשר במהלך כל ימי החג.מאפיות המצות עובדות ללא הפסקה ולב לבייב יממן  את הכשרתם של אלפי בתים יהודיים ברחבי רוסיה.

חיים נחתומי ו10/04/2008

פסח כהלכתו לכל יהודי רוסיה

הרבנות הצבאית לרוסיה השלימה בימים אלה, העברת מצות ומוצרים כשרים לפסח לחיילים היהודיים המשרתים בצבא הרוסי. זאת לאחר בדיקה מעמיקה של שמות החיילים היהודיים, תוך שיתוף פעולה מלא עם מפקדי הצבא הוחלט על אספקת המזון הכשר לפסח.

בפגישה שנערכה לפני כשבוע הובעה הערכה רבה לפעילותו של הרב הראשי הצבאי הרב אהרן גורביץ, שהביא את ברכתו של הרב הראשי לרוסיה הרב בערל לאזאר, שגם יזם את משלוחי המצות והסיוע לחיילים ברוסיה. כזכור לפני כשנה, הקים הרב לאזאר "רבנות צבאית" אשר פועלת בין החיילים היהודים המשרתים בצבא הרוסי.

לאחר ביקוש רב מצד החיילים היהודים, הגיעו כאמור כל המוצרים הכשרים לפסח ליעדם. כל זה בהמשך להיערכות הכללית רבת ההיקפים של איגוד הקהילות היהודיות בכל 15 המדינות בחבר העמים, כאשר לפני חודשים רבים הוזמנו קונטיינרים של מוצרי מזון כשר לפסח.

בחודש האחרון שונעו הקונטיינרים לרחבי חבר העמים כדי שיגיעו בזמן ליעדם. במאפיות המצות בערים המרכזיות בחבר העמים מוסקבה, פטרבורג, קייב ועוד עובדים כבר מחנוכה על הכנת המצות, וכדי להתגבר על הביקוש הרב הובאו חלק מהמצות מארה"ק.

כמו כן מחולקים בימים אלו עשרות אלפי חבילות לקראת החג, לנזקקים, זקנים וגלמודים, באמצעות מרכזי החסד. בכל חבילה מצות, בקבוקי יין, שמן, סוכר, מלח, תה קפה ועוד.

כמידי שנה הודפסה חוברת מיוחדת עם חוברת הלכות ומנהגים לקראת הפסח מתורגמות והיא מופצת בעשרות אלפי עותקים בחבר העמים. צוין כי לראשונה השנה צוותים של הרבנות הראשית, יכשירו לקראת החג ללא תשלום, בתים רבים של יהודים אשר אינם יכולים לעשות זאת בעצמם.

עזרה רבה לרבני הקהילות תגיע ממאות בחורי ישיבה מישראל ומארה"ב אשר ייצאו לערוך את סדרי הפסח בקהילות היהודיות במדינות חבר-העמים, במסגרת המבצע הממומן נשיא איגוד הקהילות איש העסקים לב לבייב וקרן משפחת רוהר שעל ידי ה'מרכז לענייני חינוך'.

לבייב הדגיש כי "אנשינו עושים הכל כדי להגיע לכל נקודה בה יש יהודים, לקחנו על עצמנו משימה שכל יהודי באשר הוא וגם זה שידו אינה משגת, יוכל לחגוג סדר כהלכתו ולהרגיש בן לעם הנבחר".

שולחן סדר צבאי

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ט"ו כסלו התש"פ 13.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS