נתניהו:''הדור הצעיר לא מודע להיסטוריה של העם היהודי ומורשתו''

בטקס ליום הזיכרון דיברו יו''ר האופוזיציה ח"כ בנימין נתניהו והרמטכ"ל לשעבר בוגי יעלון על חשבון הנפש שצריכה החברה הישראלית לעשות. יעלון:''החברה הישראלית במשבר עמוק''.

ישי פרידמן ו07/05/2008

נתניהו.ללמוד מהמהפכה של הרצל (צילום: ישי פרידמן)

נתניהו ויעלון.מודאגים (צילום: ישי פרידמן)

בטקס ליום הזיכרון שהתקיים בפ"ת בהשתתפות יו''ר האופוזיציה ח"כ בנימין נתניהו, הרמטכ''ל לשעבר בוגי יעלון רבנים ואנשי ציבור הביעו הדוברים דאגה רבה ממצבה של החברה הישראלית ומהזיקה בין המדינה היהודית ומורשתה לבין בני הנוער.

''כאשר כל תמצית החזון של מדינת ישראל מתומצתת בביטוי שאמר בעבר אהוד אולמרט "מדינה שכיף לחיות בה" אזי אין פלא שהחברה הישראלית נסוגה לאחור''אמר יעלון.

"הדבר החשוב ביותר שצריך היום", אמר יעלון, "זה מצד אחד מנהיגות שתתווה חזון ולא רק מדינה שכיף לחיות בה, ובחזון הזה יש איזה שהוא שאר רוח שיש בו את היעוד של מימוש הריבונות היהודית בארץ ישראל וחינוך שדוחף למימוש החזון הזה במהרה. אם הנוער שמתגייס 50% מהם לא ביקרו בירושלים לפני גיוסם לנו יש בעיה. כשאנחנו דורשים בסופו של דבר מעצמנו את מה שנדרש כדי לחיות במדינת ישראל וזה לא קל, ובסופו של דבר אנו דורשים מהחייל להגן על המעשה הציוני על הבית הלאומי היחידי והוא נדרש אפילו לחרף את נפשו להקריב את חייו עד עצם היום הזה מראשית הציונות, זה לא מספיק - תחת ההגדרה מדינה שכיף לחיות בה. ולכן אנו במשבר."

"כדי להמשיך להניע את המפעל הציוני צריך לתדלק אותו וצריך להציב חזון. צריך לחנך את הנוער כדי לממש את החזון. וכשזה לא קיים אחד הדברים שמתכרסמים זה הביטחון העצמי שלנו בדרך ובצדקתה וכשזה לא קיים זה פוגע באופן מאוד חריף בחוסן הלאומי שלנו. כי כאשר איננו בטוחים בדרך ובצדקתה ואנחנו מחפשים רק מדינה שכיף לחיות בה אז אנחנו כבר מוכנים לוותר על כל מיני נכסים . אנחנו מוכנים לוותר על כל מיני דברים בשביל אכול ושתה כי אולי מחר נמות."

ראש האופוזיציה ח"כ בנימין נתניהו דיבר על ההיסטוריה של העם היהודי. "אימפריות היו ואינם אבל העם היהודי המשיך קדימה לעשות את הבלתי יאומן", אמר נתניהו.

נתניהו המשיך את דבריו של יעלון בכך שאמר שהבעיה במערכת החינוך כיום היא חוסר המודעות להיסטוריה של העם היהודי ומורשתו: "איננו מכירים מספיק את אבות הציונות בראש ובראשונה את גדולתו של הרצל. הציבור אינו יודע. הוא היה מנהיג גדול. הוא התחיל בגיל 36 ובגיל 44 הוא נפטר. ב- 8 שנים הוא חולל את המהפכה הכבירה הזאת להפוך את שאיפת הדורות לדבר מעשי ולהניע את התנועה שבסופו של דבר תביא אותנו למקום הזה לפתח תקווה."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. מה שנכון נכון
    (07/05/2008)
יום ב', י"ח כסלו התש"פ 16.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS