גל אנטישמיות פוקד את התקשורת הערבית בעולם

שוב אלו היהודים שרוצחים ילדים על פי אמונתם. תעשיית השנאה והאנטישמיות פורחת בימים אלה בתקשורת הערבית, כך מדווח מרכז המידע למודיעין וטרור.

ישי פרידמן ו19/05/2008

בן לאדן.כוכב ברשת אל גזירה (צילום: צילום מאלגזירה)

הפרוטוקולים של זקני ציון ממשיכים להוות השראה לעיתונאים ופובליציסטים ערביים בתקשורת הערבית, מאמרים וכתבות רוויות שנאה וארס ממלאים את דפי העיתונות והתקשורת האלקטרונית.

הכותבים שרובם משתייכים לארגונים מוסלמיים וגם לקבוצות שמאל קיצוניות ממשיכים את מסורת רבת השנים במדינות ערביות, להיאחז בכל מאמר אנטישמי המאשים את היהודים בהרג ילדים על פי האמונה היהודית.

כך למשל, אפשר למצוא בעיתונות הירדנית כתבות ומאמרים מפרי עטו של העיתונאי מופק מחאדין הכותב בעיתון "אלערב אליום" "שהמדינה היהודית מושתת על ריח הדם הצלייה וההרג הקולקטיבי של ילדים לפני המבוגרים". העיתונאי המלומד מספר שהוא עצמו התוודע לאותה רצחנות יהודית ב"מחקר מעמיק" הקובע שיש קשר חזק בין המורשת וההיסטוריה היהודית להרג ילדים חפים מפשע. בין היתר הוא משווה בין הציונות לנאציזם ומסביר מעל דפי העיתון למה היהודים הם שורש הרע בעולם.

עד כמה שהדברים מעוררים גיחוך וסלידה, מסתבר שהכתבות האנטישמיות הללו די פופולאריות בירדן, ובזמן האחרון מספר הכתבות והמאמרים האנטישמים רק הולך וגובר.

במחקר שפורסם על ידי המרכז המידע למודיעין וטרור נערכה סקירה על גילויי האנטישמיות בעולם הערבי כולו ובממלכה הירדנית בפרט. על פי ממצאי המחקר, גילויי אנטישמיות בעולם הערבי והמוסלמי אינם תופעה שולית אלא תופעה רחבת היקף: "האנטישמיות הערבית והמוסלמית אינה צומחת אך ורק מהרובד העממי ואין היא רק נחלתם של אינטלקטואלים, גורמי אופוזיציה, או תנועות איסלמיות רדיקליות. נעשה בה שימוש גם על ידי משטרים ערביים ואסלאמיים במזרח התיכון". נכתב בדו"ח.

בדו"ח מצויין גם שבשנים האחרונות הפכו כלי התעמולה התקשורתיים לנשק אסטרטגי בידי המשטר האירני: "התופעה הבולטת ביותר בשנים האחרונות הינה הפיכת האנטישמיות והחתירה לחיסול מדינת ישראל, לנשק אסטרטגי בידי המשטר האיסלמי אירני, העושה באנטישמיות ובאנטי ישראליות שימוש יזום ואינטנסיבי לקידום יעדיה הלאומיים של איראן. תופעה זאת של אנטישמיות בחסות מדינה, המאמצת בפומבי מדיניות ג'נוסיידית, והעושה מאמץ לאומי רחב היקף להצטייד באמצעי לחימה, לרבות נשק בלתי קונבנציונלי, שיאפשר מדיניות זאת, הינה חסרת תקדים מאז תקופת גרמניה הנאצית"

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS