60 שנה לישראל ו-1000 ימים ללא בית

מאות מפגינים התייצבו בגן הורדים למחות על מצבם של מפוני גוש קטיף. המפגינים קראו לאולמרט להתפטר לאור מה שהם קוראים ה"מחדל בטיפול מגורשי גוש קטיף".

ישי פרידמן ו20/05/2008

(צילום: ישי פרידמן)

מאות מפגינים ממגורשי גוש קטיף ותומכיהם הגיעו אמש לגן הורדים למחות על מצבם של מפוני גוש קטיף. המפגינים קראו לאולמרט להתפטר לאור מה שהם קוראים ה"מחדל בטיפול מגורשי גוש קטיף"

רבים מהמפגנים היו תושבי גוש קטיף לשעבר בעיקר חקלאי הגוש. "1000 ימים חקלאי גוש קטיף ללא בית", "נחישות ראינו איפה הרגישות?" אלו השלטים והכיתוביות שנשאו חולצות המפגינים.

ראובן משה חקלאי מנצר חזני זעם על הטיפול של ממשלת ישראל במפונים, הוא אמר שתושבי גוש קטיף מתכוונים לנהל מאבק ללא פשרות: "אין לנו עדיין בית ואין לנו פרנסה. בימים אלו מתמלאים אלף ימים לגירוש. עד מחסום כיסופים הפגנתם, ממשלת ישראל נחישות וקשיחות איפה הרגישות שהבטחתם. איבדנו את כבודנו, את ביתנו ופרנסתנו יותר לא נשתוק. אנו מתכוונים לנהל מאבק בלתי מתפשר מול הממשלה. ממשלה אדישה שמתעסקת בשטויות , ראש הממשלה מקבל מעטפה וזה מה שמעסיק אותו. אנו מוחים על הטיפול בנו על ההזנחה הפושעת, חברי הכנסת זו ההזדמנות שלכם לתקן את העוול. היכן המוסר היהודי של הערבות זה לזה.איך אתם ישנים בלילה בביתכם ולנו אין בית ואין ל,נו פרנסה ואין ךנו תעסוקה תתביישו לכם חברי הכנסת".

(צילום: ישי פרידמן)

משה קליין חקלאי מגן אור אמר שמדיניות הממשלה גורמת להרבה צעירים להתנתק ממנה. "אני לא מאמין בממשלה הזאת. אין לה טיפת כבוד היא פוגעת בבנים שלה במיטב בניה. אני מסתכל על חבר'ה צעירים ולא רק מגוש קטיף ואני רואה משבר גדול אני רואה צעירים שלא רוצים לשרת מדינה כזאת. מדינה שמתעמרת באזרחיה ששירתו אותה בנאמנות ועכשיו היא זרקה אותם לכלבים. במקום לטפל בנו במגורשים יש לנו ממשלה שעוסקת בשטויות, ממשלה שכל הזמן תחת חקירה ולא מסוגלת לעשות את הדבר הבסיסי ביותר והמוסרי כל כך למצוא לתושבי גוש קטיף בית ולחקלאים עבודה שיוכלו לפרנס את הבית בכבוד".

מגן הוורדים צעדו המפגינים לכיוון הכנסת כאשר הם קוראים לראש הממשלה אהוד אולמרט להתפטר לאלתר.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ט"ו כסלו התש"פ 13.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS