יוסי פלד ויחיאל לייטר יתמודדו לכנסת מטעם הליכוד

השנחחם החלו לערוך כנסי בחירות במטרה להשתלב במיקום גבוה ברשימת הליכוד לכנסת הבאה

דפנה אנקור ו12/06/2008

יוסי פלד (צילום: רמי חכם)

על רקע הקריאות להקדמת הבחירות החלו האלוף יוסי פלד ויחיאל ליטר מנכ''ל משרדו שלנתניהו לשעבר לערוך כנסי בחירות במטרה להשתלב ברשימת הליכוד לכנסת הבאה.

ביום ד' האחרון התקיים בבני ברק כינוס בהשתתפות עשרות רבות של מתפקדי ליכוד, בפניהם הופיעו שני מועמדים חדשים הזוכים לתמיכתו של יו"ר הליכוד בנימין נתניהו. השניים, יחיאל לייטר, מי שהיה ראש לשכתו של נתניהו, והאלוף במיל יוסי פלד. בשבוע שעבר התקיים במושבה גן יבנה כינוס נוסף בהשתתפותו של יחיאל לייטר. גם כינוס זה זכה להשתתפות רבים ממתפקדי הליכוד. מה שמלמד על הערכה גוברת שהבחירות קרובות ושהליכוד יכול להציע הרבה מקומות בכנסת הבאה. 

יחיאל לייטר שהוביל בחורף האחרון את הקמפיין הציבורי "מעל הכל ירושלים" מאבק נגד חלוקת ירושלים ובעבר היה ראש לשכת נתניהו, סמנכ"ל משרד החינוך וראש דסק חו"ל ביש"ע הציג  את חמש הנקודות המרכזיות בהן יבקש להתמקד בשליחותו בכנסת אם ייבחר.

המישור המדיני:
לאחר עשור וחצי של מדיניות ביטחונית ואסטרטגית שמבוססת על נסיגות מדינת ישראל חייבת לשנות פרדיגמה. יש לפתח רעיונות של שלטון עצמי מקומי בשטחי הרש"פ ללא רצף טריטוריאלי וללא עקירת יישובים יהודיים. יש לפתח במקביל שלום שמבוסס על אינטרסים כלכליים עם גורמים מעוניינים בכך. כל זאת צריך להיעשות תוך ביסוס נוכחותנו ביהודה ושומרון והפשרה של הקפאת הבנייה בכל המקומות ביו"ש על מנת לחזק ת אחיזתנו בחבלי מולדת ובגבעות השולטות על שאר המדינה.

בטחון פנים:
ראשית, יש להעצים את משמר הגבול כדי שהמשטרה ירוקה תתמקד בפעילות נגד פח"ע והכחולה תוכל לעסוק קודם כל בעבריינות. שנית, אם לא עוסקים בעבריינות לא ניתן לטפל בפשע אלים. בישראל, בניגוד לדמוקרטיות בעולם, אין נוכחות של שוטרים ברחובות מעבר לשוטרי תנועה. בנוסף לנושא הביטחון האישי יש לזכור שהפשע עולה למדינת ישראל 13 מיליארד ש"ח בשנה, כספים שיכולים להיות מושקעים במקומות טובים יותר.

חינוך:
הדבר החשוב ביותר הוא שיפור ההכשרה של עובדי ההוראה ועידוד כוח אדם איכותי לתחום להוראה. בנוסף להעמדת מורים טובים בתוך הכיתות יש ליצור מצב שמי שלא מצליח לא מתקדם. ההתקדמות של המורים הטובים צריכה להיות אמיתית וניכרת, הן בשכר והן בתנאי העבודה. בנוסף, יש להחדיר גישה רצינית למורשת ישראל. ניתן להגיע בהשקעה מועטה לגרום לכך שתלמידי ישראל ידעו היסטוריה של עם ישראל ואת כל היקר והחשוב במורשת ישראל: חגים, משמעות הלוח העברי, השפה העברית, מנהגי ישראל והיכרות מעמיקה עם התנ"ך.

כלכלת ישראל:
חייבים להמשיך ברפורמות כלכליות שיוצרות שוויון הזדמנויות בחברה הישראלית להתקדמות כלכלית ובאיכות החיים. את זה ניתן להשיג רק על ידי הפרטת תחומים רבים בכלכלת ישראל ובשוק הפיננסי ולהוציא אותם מידי ניהול ממשלתי או מריכוזיות של ידיים פרטיות ואלטיסטיות. הרפורמות חייבות לכלול גם הורדת מיסים אישיים ומיסי חברות וליצור מערך מיסוי שמעודד את המעבר מהמעמד הנמוך למעמד הביניים. כמו כן יש לפעול להורדת עלות דיור במקומות אסטרטגיים כמו ירושלים הגליל והנגב על ידי הפשרת קרקעות באופן מסיבי מידי שליטה ממשלתית אנאכרוניסטית.

ציונות:
אין בעולם מפעל מוסרי, נחוץ וצודק יותר מחזרתו של העם היהודי לארצו. עם זאת, למרבה הצער, בשנים האחרונות הפכה ה"ציונות" ל"ציניות", והגיע הזמן לחזור לציונות. את זה ניתן לעשות רק על ידי אנשים שעדיין מעמידים בייעודו של העם היהודי, רק על ידי אלו שמאמינים שהציונות לא נולדה רק ב-100 שנים האחרונות אלא שמשמעותה של הציונות היא התחזקותה של הלאומיות הישראלית וקידומה ואמונה במשמעות ההיסטוריה היהודית. יש לחזיר את המסרים הציוניים לשיח הציבורי ולחזור להאמין בעצמנו בעמנו, בארצנו ובמורשתנו.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS