מטה המאבק נגד הפחמית באשקלון יוצא לרחובות

מאות מפגינים התייצבו אמש מול משרדי הוועדה לתשתיות לאומיות בירושלים על מנת למחות נגד כוונתה לאשר את הקמתה של תחנה שורפת פחם נוספת בעיר אשקלון המסכנת את בריאות הציבור

עירית לוין ו17/06/2008

המפגינים, חברי מטה המאבק נגד הפחמית באשקלון יחד עם יו"ר השדולה הסביבתית בכנסת ח"כ דב חנין, תלמידים מהעיר אשקלון, נציגי ציבור, ראשי הערים באזור ועוד רבים אחרים חיכו עם בוקר להגעתם של חברי הוועדה וביקשו מהם פעם נוספת להכריע לטובת חייהם של תושבי אשקלון והאזור ולא לבנות תחנה פחמית המסוכנת לבריאות הציבור.

מטה המאבק הרחב כלל את: איגוד ערים לאיכות סביבה- נפת אשקלון, עיריית אשקלון, מועצת שער הנגב, מועצת באר טוביה, מועצת חוף אשקלון, מועצת שפיר, עיריית קריית גת ועיריית שדרות וכן הארגונים הסביבתיים: גרינפיס, מגמה ירוקה, אדם טבע ודין, החברה להגנת הטבע, הפורום למדיניות אנרגיה ושתי"ל.

פעילי גרינפיס הגיעו למקום מחופשים כמלאך המוות לבושי שחורים, ואוחזים בידיהם חרמשים גדולים ומאיימים. על גבם של כל אחד התנוסס השלט: "חבר וועדה או מלאך המוות?".

פעילי מגמה ירוקה ערכו מייצג תחת הסיסמא:"הפחם הורג אותנו!". הפעילים ענדו על כתפיהם טבעת חנק מפחם כאשר על ראשיהם עטו שקיות ניילון. כל אחד מהראשים ייצג את אחד מישובי הסביבה, אשר ייפגע במקרה שתקום תחנה פחמית נוספת באשקלון.

"אנחנו עומדים היום מחוץ לדיון חורץ גורל. גורלם של גברים, נשים, קשישים, ילדים ותינוקות מונח על כף המאזניים. התחנה הזו תעשה בשבילם את ההבדל בין לחיות חיים של מחלות נשימה, ריאה ולב או חיים בריאים של אזרחים שמדינתם ידעה להגן ולדאוג להם", אומרת נילי גרוסמן, מנהלת מאבק האנרגיה בארגון גרינפיס.

"עד היום התנהלה הוועדה בצורה מוטה, חסרת שקיפות ומתחמקת, אשר העניקה אוזן קשבת לחברת החשמל תוך התעלמות מכל ההמלצות הסותרות, כולל זו של משרד הבריאות אשר אינו חבר בוועדה", הוסיפה גרוסמן.

"חיי אדם אינם הפקר! אנחנו קוראים גם מכאן שוב ושוב לחברי הוועדה אתם נציגי ציבור ולא נציגים של חברת החשמל. קחו אחריות ושיקלו את החלופות: שלל הפתרונות של אנרגיה מתחדשת וחסכון משמעותי באנרגיה מהווים פתרון מוכן ליישום שמייתר את הקמת התחנה המזהמת והמסוכנת הזו. שימור אנרגיה בתוספת אנרגיה מתחדשת יכול לספק פי 6 מגה-וואטים מגודל התחנה המתוכננת ולחסוך מיליארדי שקלים. הקשיבו לקול ההיגיון! הקשיבו להתנגדותו של שר הפנים, להתנגדותה של וועדה הכלכלה בכנסת, להתנגדותו של משרד הבריאות, להתנגדותם של הארגונים הירוקים, להתנגדותם של תושבי ישראל! אימרו לא לתחנה הפחמית!".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', ט' כסלו התש"פ 07.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS