בג''ץ הקפיא את מינויו הצפוי של הרב יצחק יוסף לתפקיד הרב הראשי לירושלים

השופט אליקים רובינשטיין, הוציא  צו ביניים, האוסר על השר לשירותי דת, יצחק כהן (ש"ס) ומשרדו "לעשות כל פעולה אשר תביא או הקשורה להליך של בחירתם של רבני עיר''.

עמיעד טאוב ו23/06/2008

סאגת בחירת הרב הראשי לירושלים נמשכת.
אמש דן השופט רובינשטיין בעתירתם של יו''ר האופוזיציה בעירית ירושלים ניר ברקת ויו''ר סיעת האיחוד הלאומי ח''כ אורי אריאל, שביקשו להורות על ביטול התקנות החדשות למינוי רב ראשי, וכן לתת צו מניעה אשר ימנע את הליך הבחירה עד לתום הבחירות ברשויות המקומיות.

ברקת ואריאל טענו כי התקנות החדשות נועדו להבטיח את שליטתו של שר הדתות באיוש תפקידי הרבנים הראשיים ברחבי הארץ ובירושלים בפרט, זאת תוך התערבות בוטה בהליכים דמוקרטיים, והפיכת התפקיד ל"ג'וב" אשר לשר הדתות יש שליטה באיושו. העותרים סברו כי התקנות החדשות, אשר אינן עומדות במבחן החוק הן שיא חדש לפוליטיזציה של התהליך שמטרתן בחירת שני רבנים מהמגזר החרדי בלבד.

מאבק זה הינו צעד נוסף במאבקם של אנשי הציונות הדתית באנשי המגזר החרדי זאת במטרה למנוע את מינוים של שני רבנים המשוייכים למגזר החרדי לראשות רבנות ירושלים, תפקיד אשר נחשב לאחד הבכירים בעולם התורני.

כזכור רק לפני כחודש פנה גם יו'ר המפד''ל ח''כ זבולון אורלב בדרישה לעצור את המינוי זאת בחשד להליכים פליליים בהליך הבחירה ואף איים להגיש תלונה במשטרה בנושא.

''אינני מוכן שרבני העיר ירושלים יבחרו בדרך עקלקלה, תוך מלאכת רמייה ועבריינות לכאורה, אלא ראוי שיבחרו בדרך של פאר וכבוד''אמר אורלב.

בעקבות העתירה הורה כאמור אמש בג"צ באמצעות השופט אליקים רובינשטיין, על צו ביניים, לפיו על השר לשירותי דת, יצחק כהן (ש"ס) ומשרדו "להימנע מלעשות כל פעולה אשר תביא או הקשורה להליך של בחירתם של רבני עיר על פי התקנות החדשות, וזאת עד לאחר הבירור המלא והענייני של העתירה". צו הביניים ניתן בעקבות העובדה שהמדינה נמנעה מלהגיש תשובה לעתירתם של ברקת ואריאל, על אף שנדרשה לעשות כן בבקשות חוזרות ונשנות.

חבר מועצת העיר ירושלים ניר ברקת בירך עך החלטת בית המשפט העליון ואמר כי "זהו צעד נוסף בדרך למנוי רב ראשי מהזרם הציוני לירושלים, עיר בה 70% מהיהודים אינם חרדים, ואשר דווקא הם זקוקים לרב אשר יטפל בצרכי הדת שלהם".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS