האוטובוס הראשון למרומי הר הזיתים יצא לדרך

ביוזמת שראל שפייר תלמיד ישיבת ''בית אורות'' נחנך קו אוטובוס ראשון מסוגו המחבר בין שני חלקי עיר הבירה.ח''כ אורלב:''בכל מקום אליו הגיעה תחבורה ציבורית נוסד גם יישוב''.

עמי שרון ו30/06/2008

הקו החדש.שלב אחרי שלב (צילום: אושרי אנגל)

אמש (יום א') הושק קו האוטובוס הראשון לבית אורות השוכנת במרומי הר הזיתים בירושלים.
הטקס החגיגי שהתקיים במקום סיכם שלוש שנות מאבק ציבורי למען הפעלת הקו אשר מחבר בין שני חלקי העיר. במאבק נטלו חלק, בין השאר, יו''ר המפד''ל ח"כ זבולון אורלב, דוד הדרי, חבר מועצת העיר ירושלים וח"כ לשעבר שאול יהלום אותם רתם לנושא שראל שפייר, תלמיד הישיבה, אשר ניהל את המאבק להבאת קו האוטובוס לבית אורות.

בתחילתו של הטקס יצא האוטובוס ממנהרת האוטובוסים של האוניברסיטה העברית בהר הצופים כשנוסעי הכבוד של האוטובוס היו יו"ר הוועדה לביקורת המדינה ויו"ר המפד"ל ח"כ זבולון אורלב, מזכ"ל המפד"ל שר-שלום ג'רבי, מנכ"ל בית אורות שלמה צוויקלר, מנהל התנועה של חברת "אגד" באזור ירושלים ניר לנדאו, נציגים נוספים מחברת "אגד", תלמידי הישיבה ודיירי השכונה.

לאחר מכן ירדו הנוסעים בשירה ובריקודים בתחנת האוטובוס הסמוכה למתחם בית אורות. ח"כ אורלב שהתכבד בגזירת הסרט בירך את ברכת "שהחיינו" ומשם עלו הנוכחים ל"מצפה המשואות" הסמוך למקום אשר מוחזק על ידי הישיבה משם נשקף נוף מרהיב על כל ירושלים והר הבית בתוכה.

ח''כ אורלב בחנוכת הקו.סימן להתיישבות (צילום: מיכאל ליקסנבורג)

ראש הישיבה, הרב דני איזק שפתח בדברים בטקס הזכיר כי "בעז"ה תהיה פה שכונה והקו הזה יהיה מאוד רווחי, אבל הוא מתחיל מהצד האמיתי של בניינה של ירושלים."

ח"כ זבולון אורלב שדחף במשך תקופה ארוכה להקמת הקו אמר בדבריו כי "מי שמכיר את ההיסטוריה של מדינת ישראל יודע שגבולותיה של מפת ההתיישבות נקבעו על פי מפת התחבורה הציבורית. בכל מקום שהתחבורה הציבורית הגיעה אליו היה גם יישוב".

ניר לנדאו, אשר הציע את הפתרון המעשי להסדרת התחבורה הציבורית לבית אורות ראה את פעולתו כהמשך ישיר להיסטוריה המשפחתית שלו. בדבריו בטקס סיפר בהתרגשות כי אביו, גם הוא נהג ותיק ב"אגד", היה הראשון אשר נכנס עם החיילים להר הצופים מיד לאחר שחרורה של ירושלים המזרחית במלחמת ששת הימים.

לסיכום הארוע אמר מנכ"ל הישיבה, שלמה צוויקלר אשר הנחה את הטקס: "אנו רגילים כבר לדרך הגאולה של עם ישראל קמעא קמעא.

לפני שמונה עשרה שנה הוקמה ישיבת בית אורות אשר היוותה נקודה יהודית יחידה ממזרח להר הבית. מאז, לאט לאט, שלב אחר שלב, הולך ונרקם סיפור הגאולה של עמנו: ישיבת הסדר מוקמת, בית מדרש הולך ורב, שכונה יהודית ראשונה עולה על הקרקע ומעתה, לא יצטרכו תלמידי הישיבה לכלות זמנם לריק בצעידה של חצי שעה אל ומהישיבה. לא עוד תחושת איום בצעידה בחושך אל בית אורות וממנה, אלא תחבורה ציבורית מוסדרת המחברת את הר הזיתים והישיבה בתוכו לעורק תחבורה מרכזי בירושלים."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. כל הכבוד לשראל
  (01/07/2008)
  מהצעירים היחידים שפועלים בשטח. שראל הוא הוכחה שגם שהדור הצעיר משותק, לצעירים יש את היכולת לעשות.
 2. מה קורה עם ראש אכ"א?
  (01/07/2008)
  החבור בהסדר, ועוסק בפוליטיקה כל היום, איפה שטרן
 3. מה פוליטיקה בלדאוג לקו אוטובוס ולמנוע סכנה מהתלמידים?
  (01/07/2008)
  לא צריך להסתכל על כל דבר בעין רעה. כל הפוסל- במומו פוסל.
 4. כל הכבוד
  (08/02/2011)
  כל הכבוד לשראל מאת חברו בן כיתתו לשעבר אביחי חוטינר.
יום ו', כ' טבת התש"פ 17.01.2020
פרשת שמות
כניסה: 16:19 | יציאה: 17:50
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS