תנועת ''כולנו'' מוציאה צו 8 לציונות הדתית

יוזמת ''כולנו'' תוספת תאוצה. ב-י'ט-תמוז ייערך כנס ליישום היוזמה. רבני הציונות הדתית, אנשי אקדמיה, תנועות הנשים, אנשי הקיבוץ הדתי, נציגי הפריפריה, אנשי ימין ושמאל בציונות הדתית והשמיניסטים הבטיחו את השתתפותם והם צפויים להוציא צו 8 לפוליטיקאים בקריאה לאחדות השורות.

כתב דתילי ו13/07/2008

כולנו.מוציאים צו 8

ביום ג' י''ט תמוז ה- 22 ליולי, ייערך במכון מאיר בירושלים כנס ראשון של תנועת ''כולנו'' לאיחוד הציונות הדתית וביצוע פריימריס פתוחים לבחירת נציגיה לכנסת.

עד כה כבר הבטיחו את השתתפותם בכינוס נציגי כל גווני הקשת בציונות הדתית. בין אישי הציבור שחתמו על העצומה וצפויים להשתתף: רבני הציונות הדתית:הרב אליקים לבנון, הרב אלישע וישליצקי, הרב אריה שטרן. בין נציגי תנועות הנשים:יו''ר בת עמי יפה גיסר, יו''ר תנועת אמונה ליאורה מינקה, יהודית שילת, רחל סילבצקי, שרה עליאש ועוד. בין נציגי האקדמיה: פרופסור אליאב שוחטמן, ד''ר אשר כהן, פרופסור חיים גבירצמן פרופסור יוסי כץ ועוד. בין נציגי הפריפריה וההתיישבות:אל''מ במי'ל מוטי יוגב, הרב משה אוחיון, אפרת בדיחי ואנשי הקיבוץ הדתי.

כמו כן ישתתפו בכינוס ואף ישאו דברים נציגי ''השמיניסטים'' אשר יצאו לפני מספר חודשים בדרישה לאחדות השורות לקראת הבחירות הבאות.

כזכור פרסמו לפני מספר חודשים מארגני היוזמה קריאה להצטרפות שזכתה לתמיכה רבה ולאלפי חותמים על עצומת היוזמה המייצגים מגוון רחב של אישי ציבור בולטים בציונות הדתית וביניהם בין היתר:הרב חיים דרוקמן, הרב יובל שרלו, הרב אהרון אייזמן, הרב יהושע ויצמן, הרב אבי גיסר, אורי בן נון, אבי רט, שאול שיפ, תא''ל במיל' אפרים לפיד , בנצי ליברמן, פרו'פ איתמר ורהפטיג, פרו'פ יוסי כץ, גונן גינת, דובי טל, צביקי בר חי ועוד.

על פי התוכנית תוקם מפלגה אחת שתשקף את גווניה של הציונות הדתית והמזדהים איתה אשר חבריה ייבחרו ע''י הציבור בפריימריס פתוחים .

על פי התוכנית תוקם מועצה ציבורית שתהיה מורכבת משופטים לשעבר, רבנים ואנשי ציבור,שילוו וינחו את כל שלבי האיחוד הפוליטי וירכיבו מתוך כלל המועמדים, רשימה של כ- 50 מועמדים , ומתוכם 5 מועמדים או יותר לראשות הרשימה כאשר כלל הציבור ייבחר את מועמדיו לכנסת ולראשות המפלגה בפריימריס פתוחים.

ד''ר אשר כהן מחברי צוות ההיגוי של היוזמה אומר כי:''השעה היא שעת חירום לציונות הדתית שמותקפת מכל עבר בנושא התקציבי והאידיאולוגי כאחד. זהו כינוס ראשון בלבד בסדרה של כינוסים מתוכננים שמטרתם להעביר את הציונות הדתית מקיטורי ימי שישי בבתי הכנסת וסביב שולחנות השבת לשלב של מעשה שתכליתו הגדלת הכוח הפוליטי''.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. יישר כוח ובהצלחה
  (13/07/2008)
 2. אפי איתם יודע על היוזמה?
  (13/07/2008)
 3. עכשיו הזמן לאיחוד ולא באופן מעושה לפני הבחירות
  (13/07/2008)
  זה מה שהפיל אותנו בפעם שעברה
 4. איחדו צריך להיות גם פרקטי
  (13/07/2008)
  היוזמה טובה אך כל עוד המפלגות לא לקוחות בה חלק היא לא תתממש
 5. במהות זו חזרה של כל הגורמים למפדל של פעם
  (13/07/2008)
  כולל פריימריז פתוחים.מעשה מבורך.בכל מקרה אסור לרוץ בבחירות הבאות עם דגל של כמה סיעות שלכל אחד יש שריון משלו.
 6. בכיינים
  (13/07/2008)
  שכל הבכיינים יתפקדו למפלגות וירוצו כמו כולם. היום זה כולנו מחר ביחד מחרתיים מאוחדים ואחרכ כך מגובשים. מספיק. שאשר כהן יתפקד כמו כולם וירוץ במפלגות הקיימות. איפה נשמע שכופים מפלגה על הציבור? יש מסורת פוליטית מקובלת ויואילו נא רודפי הפרסום והשררה לקבל את המשחק הפוליט ולהשתתף בו ולא כל פעם לצאת בהכרזות מדומות.
 7. שאלה לאשר כהן - כולנו
  (14/07/2008)
  למה עושים כינוס רק לירושלמים, תעשו כינוס גם באזור המרכז תל אביב/רמת גן
 8. יישר כח כל היוזמים שירבו כמוכם .
  (15/07/2008)
  צריך ליזום לכל הפלגים בשיכבות העם לאומיים . מסורתים . דתיים . חרדים . להיתאחד ולהקים מפלגה אחת . אני משוכנה אם יהיה כך אנו נקים ממשלה יהודית במדינה . הסיסמה . מי לה" אלי
 9. המטרה הלא נכונה - איחוד הציונות הדתית
  (15/07/2008)
  רוב הציבור לא רוצה לדאוג לציונות הדתית לנציגות שתממן את הישיבות, אלא להוציא מתוכו מנהיגות אמונית לכל עם ישראל, שתנהיג את המדינה בכל המישורים, בין השאר גם יגיעו תקציבים לכל מה שנחוץ כולל הישיבות וכו'. על כן צריך להתפקד למפלגת שלטון - כדוגמת הליכוד - ולקדם מנהיגים - כדוגמת משה פייגלין והר' מיכאל פואה
 10. לא הבנתי מה אתם רוצים
  (16/07/2008)
  שלום, א. לא ראיתי אף חבר כנסת מציבור זה בין השמות המצוינים כך שלמעשה ..... ב. אם כוונתכם למפלגה חדשה חבל על הזמן והכסף שכבר מושקע בנושא, לא יכול לצאת מזה דבר כפי שהיה עד היום עם כל החדשים. ג. אם כוונתכם ששאר המפלגות הציוניות הדתייות יפסיקו להתקיים ובמקומם תקום זו המוצעת כאן ? אז מצוין. אלא שאז חוזרים לשורה הראשונה כאן. ד. נכון, אם נמשיך לשבת ורק לקטר ודאי לא ישתנה דבר. לא יודע איך להמשיך.. ה. בניגוד למה שהיה עד עתה, עם כל המפלגות הציוניות הדתיות הקיקיוניות, האם אתם חושבים שאפשר למצוא בסיס משותף נמוך ככל שיהיה אבל משותף שסביבו יתלכד כל או רוב הציבור הציוני דתי? כי, כאשר מגיעים לקלפי הטיעון האינטויטיבי הידוע הוא " מה אני יודע על החדשים, אצביע מה שהיה ואז גרוע יותר לא יהיה". ו. אני מקווה מאד מאד כי תצליחו אם כי אני, לא מאמין בזה.
 11. יישר כוח!
  (16/07/2008)
  כל הכבוד ליוזמי התנועה, וד"ר אשר כהן בראשם. לא ראוי להשמיץ כפי שעשה אחד המגיבים, ולטעון שאשר כהן מחפש לעצמו תפקיד פוליטי. ברור לגמרי מהתכנית המוצגת שהאנשים שעסוקים בגיבוש התכנית לא יטלו חלק בהתמודדות, אולי הם רק יאיישו את הגוף הבוחר כאישים לא מזוהים עם מפלגה זו או אחרת באיחוד הלאומי.
 12. תגובה ל-9
  (16/07/2008)
  אפשר לחלוק ולדון אם הדרך של מנהיגות יהודית נכונה או לא, אבל הבעיה העיקרית אצלם היא להצביע בשביל מיכאל פואה (שפתאום שודרג לרב). פואה נותן גיבוי וסיוע לאחיו, דניאל פואה, שמקיים למעשה כת של אנשים הנתונים לשליטתו ומנותקים מבני משפחתם שאינם סרים למרותו, ואינו בוחל בשום אמצעי בכדי לפגוע במי שמנסה לעמוד בדרכו.
 13. צאו מהבועה!!!!!!!!!!!!!
  (22/07/2008)
  העם דורש מנהיגות פוליטית, לא הציונות הדתית. אם השאיפה היא להנהיג את עם ישראל להתוות דרך לכולם למה לא להצטרף להצלחה של פייגלין שמחזיק בעשרים אחוז מהכח של הליכוד.שלא הקים מפלגה ביום אחד אלא במשך 10 שנים , בסקרים פנימים של הליכוד הוא כמעט היחיד שעוקף חברי כנסת קיימים, מקומו הריאלי הוא מקום 15, תנו לו לצמוח , תנו לו את הגב הפוליטי. צאו מהשטטל...
 14. היום הוא ביבי, מחר הוא טיבי. אין אימון בימין החילוני
  (23/07/2008)
  היום הוא ביבי, מחר הוא טיבי. אין אימון בימין החילוני -------------------------------------------------------------------------------- האמת צריכה להיאמר: אין אימון בימין החילוני. לחשוב שרק לפני כמה שנים, אולמרט היה בליכוד ומהימניים שם. ושרון, וצחי הנגבי. ועוד לפני זה - חצי ממפלגת צומת של רפול חצו את הקווים לשמאל הכי קיצוני. ורפול היה יותר ימני מהליכוד... מאז שהימין החילוני גמר אומר להתנתק משותפיו הטבעיים - הדתיים והחרדים, הימין החליוני מתדרדר במורד ההר, ואין שום דבר שיעצור אותו. הכניעה לקבוצת מחבלים מעזה בכדי שיוכלו להתעצם ולהיות איום קיומי למדינה, ובתוך זה השתיקה של הליכוד, אין מילים לאין דרך לתאר את הזוועה שבזה. הדתיים והחרדיים הם לא הרבה יותר טובים מהימין החילוני. אבל הניתוק ביניהם מאפשר לשמאל לסובב את כולם סביב אצבעו. חייבים להקים מפלגה יהודיתץ שבה יהיה חבר כל מי שמגיע אי פעם לבית הכנסת. אם רוצים לנטרל את החרדים מהמפלגה אפשר לקבוע עוד קריטריון - רק מי שהיה בצבא. אבל גם אם מנטרלים את החרדים חייבים שיהיה ברור שקואליצהי מקימים איתם ולא עם המפלגות שמוכנות להקים קואליציה עם מקבלי פקודות מהחיזבלה ואיראן.
 15. ארץ ישראל השלמה השכיח את אחדות העם והדאגה לחינוך
  (26/07/2008)
  המפדל וכן האיחוד הלאומי נשמע קולם רק בנושא אחד. הציונות הדתית אמורה להוביל במתן חינוך וערכים לכלל האוכלסיה ,בדאגה לחלשים, בנושא אכות הסביבה...
 16. אני ועוד רבים אחרים רוצים לחזור ולהצביע עבור הציונות הדתית
  (26/07/2008)
יום ו', כ"ו שבט התש"פ 21.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS