הרבנים הראשיים לתושבי עכו:''לכולנו אבא אחד''

הרבנים הראשים לישראל הציעו את סיועם בפתרון העימותים בעכו וקראו לראשי הציבור היהודי והמגזר הערבי להתעלות מעל המחלוקות. 

עמיעד טאוב ו13/10/2008

הרבנים הראשיים.מוכנים לסייע (צילום: באדיבות אבי בלומנטל)

בעקבות המהומות בעכו יצאו הרבנים הראשיים לישראל בקריאה לראשי הקהל ומנהיגי הציבור היהודי והערבי בעיר עכו להרגעת העימותים.

במכתבם כותבים הרבנים :''הצטערנו צער רב לשמע העימותים האלימים שהחלו בעיר עכו המעטירה. במיוחד דאב ליבנו כאשר נודע לנו כי העימותים החלו ביום הקדוש והיקר לנו מכל - יום הכיפורים, כפי שנמסר כתוצאה מפגיעתם של בודדים מבין תושביה הערבים של העיר בקדושת היום''.

''יום זה נועד לסליחה , למחילה ולכפרה. התורה הקדושה מייחסת חשיבות רבה ליחסים שבין אדם לחברו ומעמידה אותם בדרגה גבוהה אפילו מהיחסים שבין אדם לבורא - ברוך הוא. חכמים קבעו כי עבירות שבין אדם לחברו אין יום הכיפורים מכפר עד שירצה את חברו. אנו רואים כמה חשיבות ראו חז"ל בפיוס בהבנה ובשלום בין איש לרעה''ו.

''יש לשמור מכל משמר על היחסים שבין העמים וקל וחומר עמים שכנים, ולהרבות ידידות וכבוד הדדי, וכל איש חכם ונבון ואחראי למעשיו חייב לדרוש מבני עמו לנהוג בסובלנות, אנו קוראים לכל האוכלוסיה היקרה בעיר עכו יהודים כערבים, אב אחד לכולנו - אברהם אבינו - אב אוהב ומקרב את כל הבריות באשר הם, אנא התעלו מעל המחלוקות ומעל כל ריב ומדון''.

''עלינו לפעול שכם אחד - יחדיו במאמץ עליון להשיב את האחוה וההבנה בין איש לשכנו יהודי כערבי. כולנו חיים כאן יחד בארץ הקודש, וחשיבות מיוחדת נודעת לכך כי העיר עכו שהינה אחת מערי הקודש תהווה סמל ומופת לחיים משותפים של כבוד הדדי בין יהודים לערבים, אנו קוראים במיוחד לראשי הקהל ולמנהיגי הציבור היהודי והערבי לעשות כל שלאל ידם ברגעים קשים אלו ולפעול מיידית להפסקת העימותים והאלימות ולהשבת הסדר והכבוד על כנם''.

את מכתבם מסיימים הרבנים בהודעה כי :''אנו נכונים לסייע בידכם ככל שיתבקש''.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ט טבת התש"פ 26.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS