כן, אנחנו יכולים

הבחירות המוניציפאליות שייערכו מחר מהוות מבחן כוח לציבור הדתי לאומי.אסף גולן קורא למצביעים הסרוגים להצביע לנציגים הדתיים בכל עיר ועיר ולנציג החרדי בירושלים.

אסף גולן ו10/11/2008

מערכת הבחירות בירושלים.לסתום את הפה לפוליטרוקים (צילום: מטה פרוש)

בערים בהן לא היו מפלגות דתיות חזקות בקואליציה, ויש לכך תקדימים ודוגמאות רבות, שרותי הדת זכו להתעלמות רבתי, פחות כסף הופנה לבניית בתי כנסת שאינם קראוונים עבשים, ולפתיחת מקוואות, גני ילדים, וסניפים לתנועות נוער דתיות. פחות הקפדה הייתה על אי פתיחת חנויות טריפה או מרכזי קניות בשבת.

ערב הבחירות המוניציפאליות שייערכו מחר, חייבים לומר את זה ברור, בקול ובאופן חד משמעי. אני יודע שרבים מהמצביעים הדתיים לאומיים ילכו מחר לקלפיות עם הדילמה הקבועה האם להצביע דווקא לנציגים דתיים (לראשות העיר ולמועצה) או לתמוך בנבחר ציבור חילוני שרקורד העשייה שלו נראה מרשים. שהרי אנחנו, בניגוד לציבור החרדי, מסרבים לצמצם את שיקולינו רק לגופו של המגזר וזהותו של הנבחר. זו הסיבה שקולות דתיים לאומיים רבים הולכים למפלגות אחרות.

אולם, אחרי ניסיון העבר בנושא התנהלותם של ראשי ערים בישראל - הגיע הזמן להודות שהכמיהה להתעלם מזהותנו המגזרית עלתה לנו ביוקר. נכון, גם לנו חשובה חזות העיר, גם אנחנו מעוניינים בהיכלי תרבות ובשירותים עירוניים תקינים מסוג ביוב ופינוי אשפה, אבל מה עם הצרכים הדתיים-הרוחניים שלנו? האם זו לא האמת שבמקום שבו אין מפלגה ציונית דתית חזקה אף אחד לא סופר אותנו? את זה מבינים החרדים היטב, ולכן בכל עיר שיש להם תושבים מן המגזר, הם משתדלים להכניס לפחות נציג אחד שלהם למועצת העיר.

האם הציבור שלנו לא מסוגל להבין גם הוא את האמת הפשוטה הזו? מחר, מאחורי הפרגוד, מוטלת עלינו חובה קדושה להצביע למפלגות הדתיות לאומיות בכל אתר ואתר. ברור שלרובנו יש הר של טרוניות על הנציגים שלנו. גם לי יש. חלק מממשיכי תנועת המזרחי נראים כמו קריקטורה של עסקנים סוג ג'. רובם מכעיסים אותנו מאוד על כך שהם מתייחסים אלינו רק פעם בארבע שנים. אבל בכל זאת - בלעדיהם מצבם של שירותים עקרוניים שאנחנו זקוקים להם, היה יותר גרוע.

וסעיף עקרוני במיוחד של אותו הנושא קשור לשאלת הבחירות בירושלים. שם כידוע מתמודדים ראש בראש שני מועמדים ראויים: דתי וחילוני. הררי מילים כבר נכתבו על מאיר פורוש וניר ברקת וכל פינה בקריירה שלהם הוארה נותחה באור יקרות.

במיוחד מרשימה אצל שני המועמדים הזיקה הימנית שלהם והרצון הכנה של שניהם לחזק את בירתו הנצחית של עם ישראל. ועדיין קשה שלא לחשוש מנצחון של ניר ברקת, חבר מפלגת קדימה. ציפי לבני, מנהיגת המפלגה שלו, מתגלה כמי שמוכנה להפקיר את כל מזרח העיר ואת רבבות היהודים הגרים שם, לבני ערובה של רצונם הטוב של הפלשתינים. נצחון של נציג קדימה בבחירות לעיריית ירושלים יוצג לכן על ידי קדימה כניצחון למדיניות הזו, ניצחון על הימין הישראלי. אילו ניר ברקת היה רוצה לשכנע באופן ודאי את מצביעי הימין מהציונות הדתית שאין להם מה לחשוש בשאלת ירושלים, צריך היה להכריז אתמול ושלשום, ולכל המאוחר עוד היום על התנתקות כוללת מקדימה. עליו להכריז שנצחון שלו בבירה משמעותו הפסד לציפי ליבני. גט כריתות חריף מהסוג הזה הוא הערובה היחידה שבגינה ניתן בכלל להצביע לו מחר.

אם לא תשמעו הכרזה כזו באמצעי התקשורת - על כולנו להתגייס מחר לבחירתו של מאיר פרוש. נאמנות עלי עדויותיהם של אנשי ימין רבים אודות הסיוע שהגיש פורוש למתיישבי יש"ע בזמן שהיה סגן שר השיכון ועל התנגדותו החריפה לתוכנית הגרוש בעזה. משום כך - וכדי לסתום את הפה לפוליטרוקים של קדימה כדוגמת אייל ארד ודומיו - חובה על כל איש שעתידה של ירושלים חשוב לו - למנוע מחר ניצחון של המפלגה הזו בעיריית ירושלים. ומי שחושב שאין לנו מספיק כוחות לשם כך, טועה. כן, אנחנו יכולים, כפי שאמר אובאמה ואף הוכיח.

*פורסם בעיתון ''מקור ראשון''

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. פרוש טוב לדתיים
  (10/11/2008)
 2. אנחנו יותר קרובים לחילונים מאשר לחרדים
  (10/11/2008)
  ולכן ברקת ינצח
 3. כמו שנאמר אם אין אני לי מילי
  (10/11/2008)
 4. מישהו מצליח לעקוב אחרי הזיגזגים של ברקת?
  (10/11/2008)
  עבודה- קדימה- ליכוד- ימין- שמאל - הראש כבר מסתובב לי
 5. לצערינו בסיס האידאולוגיה החרדית הוא אגואיסטי
  (10/11/2008)
  אל תצביעו לחרדים כתומים- גם פורוש היה שותף להתנתקות בחיזוק ממשלת שרון
 6. כולנו מצביעים - מאיר פרוש
  (11/11/2008)
  מועמד עם נסיון של 25 שנה ! http://porush.co.il/News.aspx?p=2
יום ו', ט"ו כסלו התש"פ 13.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS