ליברמן:''אצלנו לא סוחרים באידיאולוגיה ולא מוכרים ערכים''

אביגדור ליברמן ו''ישראל ביתנו'' פתחו את קמפיין הבחירות של המפלגה בכינוס ברמת הגולן ובהצהרות לוחמניות.

עמיעד טאוב ו15/12/2008

(צילום: עמיעד טאוב)

מפלגת ''ישראל ביתנו'', השיקה אמש בקצרין שברמת הגולן את קמפיין הבחירות בהפנינג שכלל כ-1200 מתומכי המפלגה ואת הדוגמנית אורלי לוי בתו של דוד לוי שהצטרפה לשורות המפלגה.

יו''ר המפלגה אביגדור ליברמן אמר שמנהיגי המדינה ''איבדו את היכולת לחשוב פשוט ולדבר ברור. מה קרה להם שהם איבדו את האומץ והנחישות לעשות את מה שנכון?. מה קרה להם שהם איבדו את היכולת להבחין בין ניצחון לבין תבוסה, בין טרור לבין שלום, בין סיוט לבין חלום?.''

''מה גורם לשר הביטחון, גיבור ישראל בעבר, להעביר 100 מיליון ₪ לידי חמאס, בעוד גלעד שליט נמק בשבי כבר יותר מ-900 יום, מבלי שלצלב האדום מותרת הגישה אליו. מה גורם לממשלה להעביר פנסיה של 8,000 ₪ בחודש לעוכר ישראל, ואני מתכוון למרגל עזמי בשארה, בעוד הוא ממשיך להטיף מעל לכל במה להשמדתה של המדינה היהודית. מה גורם למדינה לפנות יהודים מגוש קטיף ולהרוס את ביתם עד יסוד, בעוד ביתו של המחבל המנוול מג'אבל מוכאבר, שרצח את 8 תלמידי ישיבת מרכז הרב, עדיין עומד על תילו''אמר ליברמן.


ליברמן התייחס למפלגתו וסקר את ההבדלים בינו לבין מפלגות אחרות:כאן ''אצלנו הכל ברור ויציב! אצלנו לא מטשטשים עמדות. גם כשאנחנו מדברים בעברית קלה עם מבטא רוסי כבד, אנחנו מדברים ברור. אותנו כל אחד מבין, לנו כל אחד מאמין - גם אם הוא לא מסכים''.

''אומרים עלינו עוד, שאנחנו מפלגה של איש אחד, של דעה אחת. כי קשה לכמה עיתונאים לומר שאנחנו מפלגה עם עקרונות ועם משנה סדורה. אצלנו אי אפשר לקנות אף אחד תמורת מיצובישי ומשרת סגן שר. אצלנו לא סוחרים באידיאולוגיה ולא מוכרים ערכים. ממתי הפכה נאמנות לדרך למילה גסה, מתי הפך האופורטוניזם ליתרון. גם אצלנו יש ויכוחים ויש הבדלים ויש ניואנסים, אבל יש גם מכנה משותף. אצלנו יש דרך ויש דרך ארץ. אצלנו מילה זו מילה''.


ליברמן דיבר גם על נושא הגיור ואמר :''אנחנו לא שינוי. אנחנו מפלגה המכבדת את המסורת היהודית ואת מורשת ישראל. אך לא נסכים להפוך את היהדות למכשיר לסחיטה פוליטית ותקציבית. למה ביטלו 9 שנים אחורה, את הגיורים של הרב דרוקמן. מה הוא לא מבין ביהדות? גם הוא נגד מסורת ישראל? ומה יקרה עם אותם אנשים שהתחתנו בינתיים ונולדו להם ילדים. איזה מין טירוף זה - ואיפה המדינה. ומה עם ההצעות לברית הזוגיות של יעקב נאמן, גם הוא נגד היהדות? זאת לא הלכה - זאת פוליטיקה נטו. ומדינה חייבת לקחת אחריות, ולא להפקיר את הרבנות הראשית בידי גורמים חרדיים לא ציוניים.''

עדו אמר ליברמן כי הצעת החוק הראשונה שישראל ביתנו תגיש בכנסת ה- 18 תעשה סדר בנושאי הזכויות והחובות.''היחידים שיוכלו להתקבל למקצועות המבוקשים במוסדות להשכלה גבוהה - דוגמת רפואה ומשפטים - במסגרת האפליה המתקנת (פסיכומטרי נמוך יותר) יהיו חיילים קרביים בלבד. מי שנותן יותר - חייב לקבל יותר: חיילים קרביים חייבים לקבל פטור מתשלום שכר הלימוד למשך 3 שנים. חיילים אחרים או כאלו שמשרתים שירות לאומי אלטרנטיבי, ישלמו 50%. ואלו שלא עושים דבר - ישלמו שכר לימוד מלא, לפחות פי שלוש ממה שמשלמים היום''.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. טוב מאו ד ליברמן. אני איתך. רק לא ביבי.
  (15/12/2008)
 2. אני הייתי רוצה לראות קואליציה נבונה של ליבני ברק וליברמן.
  (15/12/2008)
 3. הקשר הסמוי שגרם להפקרת אלפי עולים בגני אביב
  (15/12/2008)
  ליברמן שותק כשמדברים על שכונת גני אביב ועל הקשר בינו לקבלן דודי אפל החשוד בפלילים בארץ ובאיטליה. בעבר הצבעתי פעמיים ליברמן,לא עוד היושר שלו מוטל בספק ופרשת הקומבינות ביחד עם הבת שלו מאוד מפחידות אותי.
יום א', כ"ט טבת התש"פ 26.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS