מי יציל את הבית (היהודי) שלי?

כ- 60 יום נותרו לבחירות ואסף גולן מבכה את פעילותה התקשורתית של מפלגת ''הבית היהודי'' ומציע לחדד מסרים, לאמן את היו''ר בשפת גוף, להחליף לו מלתחה ולשלוח את חברי המועצה הציבורית לחוגי בית.

אסף גולן ו16/12/2008

הרשקוביץ.לא עובד מסך (צילום: יהושע מור יוסף יחסי ציבור)

בשבוע האחרון איבדה מפלגת הבית היהודי לתנועת הליכוד קולות רבים של מצביעים. ולא רק בגלל ההשתלבות של חובשי כיפה רבים בתנועת הליכוד במקומות ריאליים. כי למרות שאין להמעיט מן ההישג הגדול של תנועת מנהיגות יהודית שהוכיחה כי השפעתה בתוך תנועת הליכוד אינה שולית, הסחף בבית היהודי שלנו נובע מכך שעדיין הוא לא התעורר לקמפיין האנרגטי והאגרסיבי הנדרש עכשיו באופן חיוני ומיידי.

ללא קמפיין כזה עלולה המפלגה החדשה להתרסק עוד לפני שהחלה לפעול כיישות חיה בפוליטיקה הישראלית.

כמה שאלות לחברי המועצה המייעצת ולפוליטיקאים הוותיקים של המפלגה: עובד כבר מטעמכם מומחה בסדר גודל ארצי לארגון מסע הסברה שידבר אל הציבור הדתי לאומי?
האם אתם מודעים לגודלו של ציבור הכיפות הסרוגות שמצביע בשנים האחרונות לליכוד ולש"ס?

חייבים ללמוד מהליכוד וקדימה שבחרו למסעות ההסברה שלהם את אנשי יחסי הציבור היקרים ביותר בארץ. נתיהו ייבא אפילו מומחים להסברה ממטהו של ברק אובאמה בארה"ב. אנשים מהסוג הזה אמנם אינם קרובים לרוח תנועת הבית היהודי, אבל דווקא ריחוקם ממנטאליות השטייטל שלנו, תאפשר להם אוי להבין מדוע הציונות הדתית איבדה בשנים האחרונות את רוב מצביעיה.

 אני יודע לצערי שהחלטה לשכור מומחים מהסוג הזה נוגדת את העולם הפנימי של רוב חברי המועצה המייעצת, וגם הפוליטיקאים שלנו התרגלו לצורת הסברה ארכאית הפורטת על נימים ציוניים. זה יפה, אבל אבד עליו הקלח. הסיבה המרכזית לחולשה של הימין הישראלי בשנים האחרונות היא חוסר עדכון. אנחנו מתקשים לצקת את המסרים הלאומיים שלנו בכלים חדשים שידברו אל דור האינטרנט. למרות שהחברה הישראלית עברה שינויים תודעתיים ותרבותיים רבים בשנים האחרונות, אנחנו לא התאמנו את כלי ההסברה שלנו אל השינויים הללו.

 זה מדהים משום שציבור הכיפות הסרוגות, בניגוד למשל לציבור מצביעי ש"ס ואגודה, כן מעודכן טכנולוגית והייטקית וכן מחובר אל זרם התרבות העכשווית. מכאן שאף אחד מאנשי יחסי הציבור הוותיקים של המגזר, אלה שניסו לקדם אותו במערכות הבחירות הקודמות ונכשלו, לא יצליח לקומם אותנו מעפר עכשיו, חייבים דווקא אאוטסיידר שחושב במונחים אחרים. מומחה כזה לא יעשה לנו את כל ההנחות שאנו עושים לעצמנו ויוכל להעמיד לפני נציגינו את תמונת המראה האמיתית.

 ועד שיתחיל הקמפיין הנדרש, הנה כמה עצות שעשויות לעכב לפחות חלק ממצביעינו מלעבור לליכוד:

א. לנסח ולחדד במיידית את כל רשימת ההישגים שלנו בתחומי החיים היהודיים במדינת ישראל, ולשווק אותם בעזרת פרסומת קליטה באינטרנט. המסר חייב להכיל תיאור משכנע של מה יקרה מבחינה דתית ללא המפלגה שלנו - נישואים, גיורים, בתי-ספר, אולפנות, שירות לאומי, ישיבות הסדר וגו'. כל אותם הדברים שחשובים למגזר שלנו. הסברה מהסוג הזה צריכה לתקוף בעוצמה את הליכוד כשהיא ממש משחירה את פניו (אני לא מדבר כבר על ההתקפות שצריך לתקוף את ש"ס, כי נקודה זו ברורה אני מקווה לכולם). מדובר בלכלוך? מי שרוצה להיות נקי שיעבוד בבית מרקחת ולא ירוץ לכנסת.

ב. לשלוח את כל חברי המועצה המייעצת ואת חברי הכנסת שלנו לחרוש את הארץ לאורך ולרוחב ולערוך חוגי בית תחת כל עץ רענן. בחוגי בית כאלו ניתן להגיע בזמן שנותר לכמה מאות אלפים של מצביעים פוטנציאליים ולשכנע לפחות את חלקם לחזור הביתה.

ג. לאמן בדחיפות את היו"ר החדש פרופסור הרשקוביץ בתורת הנאום ובשליטה בשפת הגוף הנדרשים בפוליטיקה, כולל החלפה מיידית של כל מלתחת הלבוש שלו לביגוד קצת יותר אופנתי. לא יזיק גם ניתוח לייזר מיידי להורדת משקפיים או לפחות החלפת המסגרת שלהם למשהו קצת יותר אופנתי. נשמע רדוד ומעליב? טעות.

לכל תחום יש חוקי משחק אחרים, ואלה חוקי המשחק בתחום הזה. עם כל ההערכה לכישורים וליכולות של הרב פרופסור דני הרשקוביץ, נכון להיום הוא אינו עובר מסך. למרות גאונותו המוכחת, שגם אני יודע עליה, אישיותו התקשורתית אפרורית מדי, ואפשר וניתן ללמוד לשנות אותה. עד הבחירות נותרו פחות משישים יום, ואם אנשי המפלגה החדשה רוצים לשרוד פוליטית, עליהם להתחיל לרוץ, אחרת יגלו שהציבור שלהם הצביע ליכוד לא מרצון אלא פשוט מייאוש.

*פורסם בעיתון הצופה

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. את הטעויות שהם עשו אף אחד לא יוכל לתקן
  (16/12/2008)
 2. צריך מוטי מורל דתי
  (16/12/2008)
  רק מישהו בקליבר שלו יצליח לתקן תוך חודש את כל הנזקים של היחצנים הדתיים
 3. שוב אתם מתעסקים בעטיפה במקום במהות
  (16/12/2008)
  במקום לבחון את המצע של המפלגה ולעסוק בנושאים החשובים לציבור אתם מחפשים סלבריטאים לרגע. כאלה יש מספיק במפלגות אחרות
 4. כאלם פאדי
  (16/12/2008)
 5. רק נתניהו(כב2003-5=אוצר)יפנה יהודים מישע+פרוק מוהד+קצ' ב.ל++
  (16/12/2008)
 6. פשע
  (17/12/2008)
  יש כל כך הרבה אנשים שהם ציונים דתיים לאומיים שאולי היו מצביעים לבית היהודי אבל הם חוששים שציפי לבני תקבל יותר מנדטים מביבי נתניהו ולכן יצביעו ללוכוד, הם אינם מודעים שאת הממשלה ירכיב המסוגל ליצור קואלציה עם רוב בכנסת - כל זה ועוד הרבה דברים צריכים הסברה לא קונבנציאלית אלא מ ק צ ו ע י ת - פשע ואבדון לעולם אם לא ניקח חברות הסברה הטובים ביותר, זו ההזדמנות האחרונה של הציבור הדתי הלאומי המאורגן להתקיים, הנסיון הוא רציני אך ללא הסברה מסיבית ו מ ק צ ו ע י ת , נפשע!!!
 7. תרדמה עמוקה
  (29/12/2008)
  הבעיה איתם שהם נרדמו וחושבים שימתינו להם.חבל
יום ב', י"ח כסלו התש"פ 16.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS