נשיא המדינה:''כל מי שמשתמש בסכין, פצצה או נשק בשם הדת – על הדת להוקיעו''

נשיא המדינה בקבלת פנים לראשי הכנסייה הנוצרית לרגל השנה האזרחית החדשה וחג המולד:"כל מי שמשתמש בסכין, פצצה או נשק בשם הדת - על הדת להוקיעו; לישראל אין ברירה אחרת, אלא לעצור את המצב הבלתי נסבל בדרום"

עמיעד טאוב ו29/12/2008

(צילום: קובי גדעון/פלאש 90)

נשיא המדינה,שמעון פרס ערך הבוקר במשכן הנשיא קבלת פנים מסורתית לראשי הכנסייה הנוצרית בישראל לרגל חג המולד והשנה האזרחית החדשה. הנשיא ניצל את הבמה להתייחסות לנעשה בדרום ולהבהרת עמדתה של ישראל בפני מאות מראשי הכנסייה ובראשם הפטריארך היווני תיאופילוס, הפטריארך הלטיני פואד טואל, הפטריארך הארמני ארכיבישוף אריס, הממונה על המקומות הקדושים בותיקן והארכיבישוף אליאס שקור, ראש הכנסייה היוונית קתולית בישראל, קרדינלים וכמרים.

נשיא המדינה אמר לראשי הכנסייה כי " אנו נושאים תפילה שאלוהים יסייע לנו להבטיח לילדינו ולמשפחותינו חג בטוח שיתקיים ללא שפיכות דמים.לצערי הרב התברר כי לא כולם מתפללים לאותו אלוהים של חסד ורחמים ולכן כל מי שמשתמש בסכין, פצצה או נשק בשם הדת - על הדת להוקיעו. לא ניתן למיעוטים קיצוניים להפוך את הרצון לקיים חיים שלווים וחופשיים מאלימות לבלתי אפשרי. ישראל ריסנה את עצמה והוכיחה איפוק במשך תקופה ארוכה שבה יישובי הדרום הופגזו ללא הפסקה. כעת לישראל אין ברירה אחרת, אלא לעצור את המצב הבלתי נסבל בעוטף עזה. " הנשיא נשא ברכה חמה לעדה הנוצרית בישראל והביע את מחויבותה של ישראל לאפשר לדתות השונות חופש פעולה ופולחן דתי מלא.

שר הפנים, מאיר שטרית, האמון על האגף לעדות הדתיות אמר לאורחים כי "בכוחם של אנשי דת לתרום לשלום וליציבות. לצערי, חלק מאנשי הדת שקוראים למעשי אלימות בשם הדת אינם משרתים את האל, אלא משתמשים בו על מנת להצדיק אלימות." השר שטרית הוסיף כי "מדינת ישראל משקיעה ותשקיע תקציבים ומאמצים ניכרים על מנת לשמר את המקומות הקדושים ולחזק את היכולת של המאמינים לקיים פולחן דתי לפי אמונתם".

הפטריארך היווני תיאופילוס שנאם בשם ראשי העדה הנוצרית הודה לנשיא על קבלת הפנים החמה לכבוד השנה החדשה ואמר כי " הכנסייה יכולה לתרום ליציבות, לפיוס ולשלום בר קיימא בארץ הקודש שאותה כולנו אוהבים ובמזרח התיכון כולו. ההיסטוריה הוכיחה לנו שפתרון של שלום מגיע לא באמצעות אלימות אלא דרך דיאלוג. הכנסייה תומכת בבניית שלום ולכן אני מבקש לגנות מכאן את מעשי האלימות שמתרחשים כעת בדרום. אני מתפלל שבשנה הבאה חייהם של כל אזרחי ישראל יגיעו להגשמה. חג מולד וחג חנוכה שמח."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS