אביו של הקצין ההרוג מקדומים:'' אש כוחותינו זה חלק מהמערכה בכל מקרה הוא נקרא קדוש ומת על קידוש השם''

הרב עמוס נתנאל, אביו של יוני נתנאל שנהרג בעזה אמר היום:''הוא ציפה שעם ישראל יהיה לו מספיק את העוז והגבורה הוא אמר שהצבא יכול ויודע איך לעשות, היה ברור לו שזה מה שצריך לעשות ואנחנו מבינים שבזה הוא עסק ושמחים שזו היתה השליחות ומקווים שהצבא ימשיך באותו קו של גבורה של עוז''.

עמיעד טאוב ו06/01/2009

נתנאל זל (צילום: דובר צה''ל)

קצין צה''ל ושלושה חיילים נהרגו מאש דו''צ של טנק צה''לי וצה''ל החל בחקירת המקרים על מנת להסיק מסקנות במהרה.

ההרוגים הם: רב-סרן דגן ורטמן ממעלה מכמש, סמ"ר ניתאי שטרן מירושלים ורב-טוראי יוסף מועדי מחיפה ששרתו בחטיבת גולני וסרן יונתן נתנאל מקדומים ששרת בחטיבת הצנחנים.

יוני נתנאל הי"ד שמש כסמ"פ 202 בצנחנים.
נתנאל בן 26.5, נשוי לציונה, רכז חברתית בפנימית 'להבה' בקדומים, נישאו לפני פחות משנה, לאחר נישואיהם התגוררו בקדומים. לפני שלושה חודשים נולדה ביתם הקטנה, מעיין.

יוני גדל והתחנך בבית של הציונות הדתית לאומית הוא גדל בישיבה לצעירים ומשם הלך שלוש שנים למכינה בעלי לאחר מכן התגייס ליחידה מובחרת יחידת מגלן, אחרי שסיים את המסלול ושירת ביחידה כשלוש שנים החליט שהוא רוצה לצאת לקצינים ואחר מכן היה מ"מ וסמ"פ בגדוד 202. הותיר אחריו אשה ובת, אם ואם, ושלושה אחים ואחיות.

הרב עמוס נתנאל, אביו של יוני אמר הבוקר:"הוא היה בשבת לפני שבוע וחצי אצלנו בבית והוא ציפה שעם ישראל יהיה לו מספיק את העוז והגבורה הוא אמר שהצבא יכול ויודע איך לעשות והיה לו מ"פ שעזב היה מאשקלון נפגשו לפני שיצא לקרב והוא אמר לו עליך וחתים הקסאמים אנחנו באים לפתור את הבעיה הזו, היה ברור לו שזה מה שצריך לעשות ואנחנו מבינים שבזה הוא עסק ושמחים שזו היתה השליחות ומקווים שהצבא ימשיך באותו קו של גבורה של עוז מתוך ביטחון שזה מה שצריך לעשות רק רוצים לחזק את הידיים של הצבא שימשיך במה שהוא התחיל זאת הבקשה שלנו וזו גם הבקשה של יוני שזה מה שייעשה".

"הוא לא יכול היה לדבר אבל אני זוכר שזה היה בשבת הזעיקו אותו לפני שבוע וחצי לקראת סוף השבוע האחרון הוא דיבר איתנו שהכל בסדר, ולפני 24 שעות הוא שלח SMS לאשתו שהכל בסדר ואין מה לדאוג. ידענו שהוא בפנים".

"רק יכול להוסיף שבאמת הצבא זה היה ראש מעייניו הוא האמין מה שהוא עושה והיה מצטיין חטיבת הצנחנים לפני שנה וחצי, קיבל הצטיינות חטיבתית".

"עוד כמה מילים על יוני - מבחינת קווי אישיות שלו הוא היה ילד מדהים בתום שלו ביושר שלו ובמוסריות שלו, פגשתי קצינים שליוו אותו לפני שנכנסו ועלו לאותו סיפרו לי שהוא הקרין סביבו שמחה ביטחון גבורה כולם נסחפו מהעמדה שלו לפני היציאה לקרב, הוא גיבש מסביבו חבורת לוחמים נפלאה, ולכן לא חזר למגלן חזר לגדודים כי האמין שהעשייה שם הכי חשובה, איש אמת יושר ומוסר".

"כשהמ"פ שלו ניגש אליו ושאל אותו אתה לא חושש? הוא ענה לו, אורון לזה אנחנו מחכים כל הזמן. אצלו באמת הדבר שאפיין אותו זה היכולת של השכל שלו לשלוט על כל התהליכים שהוא עבר בכל המצבים".

''לגבי החשש שיוני נפל מאש ידידותית - חשוב לנו להדגיש מלחמה זו מלחמה, גם מאש של אויב או אש כוחותינו זה חלק מהמערכה ובכל מקרה הוא נקרא קדוש ומת על קידוש השם. היה פה המח"ט, המ"פ אמרנו שתמשיכו מה שצריך לעשות ואנחנו שמחים על הפעילות הזו, באותו גבורה ובאותו עוז שתמשיכו עד עכשיו''.

 

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. למה דוקא יוני מבין כל הישלצניקים?! כנסו . חשוב מאוד
    (07/01/2009)
    צדיקי ישלץ מכפרים על עוונותיהם של הישלצניקים הרעים למדתי בישלץ 4 שנים. סיימתי שם את לימודי בשנת 1997/8. בשנים האחרונות מתו במלחמות ובפיגועים כמה מבוגרי ישל"ץ. כל ההרוגים שהכרתי היו חבר´ה בעלי לב זהב. ביניהם היה גם יוני נתנאל, שהיה בכיתה ט´ כאשר אני הייתי בכיתה י"ב. תמיד אומרים, שהקב"ה קוטף את הצדיקים במקום לקטוף קודם כל את הרשעים. בישלץ היו הרבה בחורים איומים ונוראים שעשו הרבה חילול השם וגרמו להרבה אנשים לפקפק בדת שלהם. היו שם הרבה שלא נהגו כבוד זה בזה, שלא הקפידו על בין אדם לחבירו, שהתנהגו באלימות בהפגנות על ארץ ישראל וכו´. גם הרבנים בישלץ ובמרכז הרב היו אנשים שהשתמשו הרבה בהסתה פרועה בתקופת ההפגנות נגד הסכם אוסלו. גם הם לא נהגו כבוד בהרבה תלמידים. הם שכחו שעבירות של בין אדם לחבירו - גם יום הכיפורים אינו מכפר. הם שמו דגש רק על ארץ ישראל ושכחו מכל הדברים האחרים ביהדות. זה קרה גם בעוד הרבה ישיבות ובעוד הרבה מוסדות. בעקבות כך חזרו הרבה אנשים בשאלה והרבה חלקים בציבור הישראלי פשוט שונא את ציבור המתנחלים וכלל לא בא לתמוך בו בתקופת ההתנתקות. הציונות הדתית מונהגת גם כיום על ידי קבוצת משיחיסטים שנותנת לגיטימציה לכל מיני מתנחלים מופרעים שיושבים כל היום עם הכבשים שלהם באיזה מאחז מסריח בשומרון בגלל שאין להם שום סיכוי למצוא עבודה נורמלית וכסף כדי לשכור דירה במקום אחר בארץ. מזל שהרבה אנשים בציונות הדתית כן הבינו את הסכנה שטמונה בכל הרבנים המשיחיסטים כגון הרב מלמד, שפירא, דב ליאור וכו'. כשאנו מצרפים להם גם את ההנהגה הקיצונית בש"ס בדמותם של הרב עובדיה שרוצים להשליט פה מדינת הלכה, הרי שכל הרבנים הקיצונים האלה יובילו אותנו להנהגה כמו באיראן. מספיק להסתכל קצת על החמאס ולהבין כמה סכנה טמונה בהנהגה דתית שלא מכבדת דמוקרטיה וחושבת שהמנהיגים הדתים שווים משהו רק בגלל שיש להם זקן. תיאר זאת טוב גם אחד מבוגרינו חנוך דאום בספרו "אלוהים לא מרשה". ספר מומלץ לכל בוגר ישל"ץ ולכל אדם שצמח בחינוך הדתי לאומי. אני זוכר את יוני נתנאל הי"ד כילד שלא פגע אפילו בזבוב. בעל נפש אצילה. הוא ועוד כמה מקדושי ישל"ץ שנהגרו על קידוש השם הם אלו שנותנים להאמין שאולי עוד יש תקוה לציונות הדתית הריאלית.
  2. הצעה לקודמי
    (08/01/2009)
    אולי נאמץ את הגישה של יוני, כדברך, ולא נפגע בזבוב? מדוע, אם כן, אתה מאמץ את הגישה של חנוך, שאני הייתי איתו בישלצ, והספר שלו רובו ככולו מצוץ מהאצבע. אין משפחה שאין עליה תלונות, ואין ישיבה מושלמת. תינוקי לעסוק בגיל שלך בהתבכיינות כזו. עזוב. הלאה. היה כיף מאוד בישלצ, לקחנו משם המון, תודה לרמי:ם. וההרוגים שאתה כל כך מעריך, לדעתי היו אומרים כך גם.
יום ו', ט"ו כסלו התש"פ 13.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS