הבית היהודי: לא נכנס לממשלה שלא תתחייב לפתור את בעיות מגורשי גוש קטיף

חברי מפלגת "הבית היהודי-מפדל החדשה" סיירו היום ביישובי הדרום ראשי המפלגה הרב פרופ' הרשקוביץ וח"כ אורלב הצהירו בפני התושבים כי "המפלגה לא תכנס לממשלה שלא תתחייב לפתור באופן יסודי את בעיותיהם של מגורשי גוש קטיף, לרבות שינויי החקיקה הדרושים לכך".

עמיעד טאוב ו08/01/2009

חברי הבית היהודי.אסור להתקפל (צילום: שוקי זוהר)

ראשי מפלגת "הבית היהודי-מפדל החדשה" סיירו היום ביישובי הדרום ונפגשו עם התושבים ועם ראשי הרשויות. בסיור השתתפו יו"ר המפלגה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, ח"כ זבולון אורלב, אורי אורבך, ח"כ ניסן סלומיאנסקי, שלה רוזנק-שורשן, ד"ר אברהם נגוסה והרב ד"ר אופיר כהן.

חברי המפלגה החלו את הסיור בניצן ושמעו את תלונות התושבים באשר למצבם של מפוני גוש קטיף - שלוש וחצי שנים לאחר ההתנתקות, ובאשר לבעיות המיגון הקשות במקום.

ראשי המפלגה הרב פרופ' הרשקוביץ וח"כ אורלב הצהירו בפני התושבים כי "המפלגה לא תכנס לממשלה שלא תתחייב לפתור באופן יסודי את בעיותיהם של מגורשי גוש קטיף, לרבות שינויי החקיקה הדרושים לכך".

מועמדי רשימת "הבית היהודי-מפדל החדשה" המשיכו לאשקלון, שם סיירו בהדרכתם של הרב ד"ר אופיר כהן, תושב המקום ומועמד מטעם הרשימה לכנסת, וחבר מועצת העיר מטעם המפד"ל עמרם בן-דוד.

חברי המפלגה נפגשו עם תלמידים הלומדים במקלט ולאחר מכן שמעו סקירה מראש העיר בני וקנין בחמ"ל העירוני, במהלכה אמר ח"כ זבולון אורלב כי "שלומו של בית יהודי באשקלון חשוב יותר משלומה של שכונה פלסטינית בעזה, ועל צה"ל להמשיך במשימה עד תומה". משם המשיכו לביקור אצל תלמידי ישיבת ההסדר והגרעין התורני בעיר. 

בהמשך הגיעו ראשי "הבית היהודי-מפדל החדשה" לישיבת ההסדר בשדרות ולאחר מכן סיירו במקום נפילות הקסאמים בעיר. הסיור הסתיים בפגישה עם נציגי המשק בקיבוץ עלומים. יו"ר המפלגה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ אמר כי "אסור להתקפל ולהסכים להפסקת אש בגלל לחץ בינלאומי של מדינות בעלות מוסר כפול. אף מדינה שמטיפה לנו מוסר לא הייתה מוכנה שאזרחיה יחיו תחת אש במשך שמונה שנים. יש למצות את המהלך, כך שיסתיים בהבטחת שלום הדרום לטווח ארוך וישקם בצורה חד-משמעית ונחרצת את כושר ההרתעה, כדי שמחבלי החמאס יבינו שטרור כלפי אזרחי ישראל יוביל לחיסולם המוחלט".

בתוך כך פנה היום ח"כ אורלב לשר התחבורה, שאול מופז, בדרישה להקנות לתושבי הדרום הנחה של 50% בנסיעות בינעירוניות בתחבורה ציבורית. לדבריו, "יש לעודד את תושבי הדרום לצאת לנפוש כדי לשנות אווירה ולהפיג מתחים. היות והדבר כרוך במעמסה כלכלית, יש להוזיל את המחירים בחצי, כמקובל לגבי 'אזרחים ותיקים'".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. "חוגר כמפתח"
  (08/01/2009)
  קודם כל יש לעשות פעילות נבונה בכדי שסיעת "הבית היהודי" בכנסת הבאה תמנה כמות מכובדת של חברים. אי"ה לאחר ש"הבית היהודי" יזכה ל"חגורה" בעלת היקף מכובד יוכל ל"פתח" אותה עם מטרותיו המוצהרות שהם חינוך יהודי אמיתי וחברה במדינה המכבדת את צרכי אזרחיה. את הספינים השאירו לאחרים. התרכזו בבקשה במהות.
 2. ומי שיצביע לבית היהודי יתן את הקול ליוזמי ההתנתקות
  (09/01/2009)
  אל תשכחו - מפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה מעבירה את הקולות שלכם למפלגות הגדולות. למשל לקדימה ולעבודה. האם אנחנו עד כדי כך התאבדותיים?
 3. לא לאמירה כזו פיללנו מאכזב מאוד כנסו
  (09/01/2009)
  מדוע לא ניתן להגיד: "אנו נעשה כל מה שנוכל לפתור את מצוקת המפונים כאשר נהיה בממשלה"? עוד לא עשו את טבילת האש הראשונה בפוליטיקה וכבר מסנדלים את עצמם! מתי כבר נשנה את התפיסה הפרימיטיבית והילדותית הזו שהובילה את הציונות הדתית לקפאון עמוק ולאבדון פוליטי?
 4. קודם תכנסו לכנסת אחר תדברו על הממשלה
  (09/01/2009)
 5. כל האתר הזה רק מפדל ומפדל - אין משהו אחר?
  (09/01/2009)
 6. הסוד להצלחה - פניה לחילונים במקום קצף על הדתיים
  (09/01/2009)
  אם המפדל חכמה, היא תדע לעשות "סוויץ'", ובמקום ללכלך כל היום על האיחוד הלאומי הם ינסו לפזול לציבור הרחב (החילוני), בדיוק כמו שעושות ש"ס ואגודה שנים על גבי שנים. אבל בינתיים נקראה שמפדל עושה את טעות חייה וחושבת שכל משימתה הוא רק להיות נגד האיחוד הלאומי. אני בטוח שאם מפד"ל ימשיכו בדרך הלכלוך שבה היא נוקטת כעת היא לא תקבל אפילו רבע מנדט. נציגי המפדל - תזכרו שאמרתי לכם מה לעשות. כי אם תמשיכו בדרך הקלוקלת שלכם לא תקבלו אפילו קול אחד.
 7. דתילונים. הצביעו מפדל בהמוניכם
  (09/01/2009)
  חשוב שיהיה מפלגה כזו יותר ממרץ. רק ככה נוכל לדתיים ולחרדים. מפדל ודי לכוחות השחור שיהרגו אותנו.
 8. ארבע סיבות למה אסור להצביע לבית היהודי
  (10/01/2009)
  כי הם לא עוברים את אחוז החסימה כי סילקו באישון לילה את שולי מועלם -אשה משכמה ומעלה מהרשימה כי אין מועמד מזרחי במקום ריאלי כי אורלב נמצא שם וממשיך לנהל את העסק כאילו מדובר במכולת הפרטית שלו.
 9. לפי הסקרים של יום שישי 9.1.08 כוחנו עולה
  (10/01/2009)
  גיאוקרטוגרפיה (רדיוס 100 אף אמ) :הבית היהודי 5 האחוד הלאומי 2 שווקים פנורמה ( יומן ) :הבית היהודי 4 האחוד הלאומי 0 . לסיכום - לבית היהודי אין בעיה לעבור את אחוז החסימה והוא מגיע לכפול מזה. למה אני משווה את זה לאיחוד הלאומי - אני חושב שחנוך דאום בטורו בידיעות פשוט צודק.הבחירות האלה הם בחירות על דמותה של הציונות הדתית.אני באופן אישי מאחל ומאמין שגם האחוד הלאומי יעברו את אחוז החסימה.בכל מקרה הם לא יהיו כפולים בכוחם מהמפדל החדשה.
 10. לדוד יחזקאל יש לי פתרון ל4 הבעיות
  (10/01/2009)
  פרופ אבי דגני ערך סקר בשבוע שעבר ומצא שהבית היהודי מקבל 5 מנדטים וג'רבי בפנים.מועלם בראיון למקור ראשון דווחה שהרגישה לא בנוח להשאר בבית היהודי לאחר שאורי אריאל עזב כעלה טענה של האיחוד הלאומי.לאחר שדחקו אותה למקום השמיני ובצדק כי תקומה ומולדת החליטו לעזוב לגמרי,רווח לה לפי טענתה,היא אמרה להרשקוביץ - תודה רבה ,אני לא כועסת על אף אחד ועזבה.בכל מקרה אף אחד לא סילק אותה.לגבי אורלב-אני רוצה להזכיר לך שצמרת הרשימה מורכבת מאנשי מזוהי מפדל שהורכבה כולה ע"י מועצה מסדרת.ביניהם הרב שרלו והרב דרוקמן.לפחות להם אל תקרא חנות מכולת.וגם אם תקרא להם כך,לא אורלב ניהל אותה אלא יעקב עמידרור ומי שגם בנה אותה זו תקומה ומולדת.
 11. מה אתם חושבים שהמצאתם את הגלגל ?
  (11/01/2009)
  אותו דבר מציעים הליכוד, האיחוד הלאומי וש"ס, סביר להניח שגם יהיה להם יותר יכולת ליישם את העניין כי יהיה להם בהרבה יותר מנדטים מהבית היהודי
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS