אין לנו על מי להישען אלא על עצמנו.דעה.

בגלל ה''מורעלות'' הצבאית, בגלל מערכת החינוך, בגלל ההתפתחות התקשורתית, בגלל הערכים והאידיאולוגיים, מירי סער נשארת בבית היהודי.

מירי סער ו04/02/2009

סער.נשארת בבית

רוצים סיבה טובה לבחור בבית היהודי?
כי אין לנו על מי להישען אלא על עצמנו.
הציבור הדתי מוביל מהלך היסטורי ציוני שלא היה לו אח ורע בתולדות המדינה: מצד אחד חיבור רגשי, אידיאלי, ערכי ומוסרי למדינה בו הוא חי תוך הקרבת חיים והעברת אידיאולוגיה זו החל מגיל ינקות ועד המדרשות והקהילות השונות, ועד לתרומה פרקטית עצומה וניכרת בצבא ההגנה לישראל העומד על משמר המדינה.

הינה התמונה המלאה: כבר כמה שנים מציינים מפקדי צה"ל ציין והדגש כי חיילי צה"ל בעלי האוריינטציה המסורתית דתית הם מבכירי החיילים והמפקדים, מבלי לזלזל בקרביים ומוכשרים נוספים. אחוז גבוה מאוד של חיילים מהציבור הזה לא רק שואפים באופן כמעט אוטומאטי לשרת בחיילות קרביים אלא שואפים להגעה לדרגות בכירות, להובלת דרך ולמצוינות ערכית ומוסרית.

 מובן שכל ה"מורעלות" הזו נובעת ממגמה חינוכית בלתי מתפשרת אשר עיקרה מעורבות חברתית וקהילתית ללא פשרות, תוך הקפדה על קיום אורח חיים מסורתי דתי ולימודים אקדמיים כדי להשתלב בשוק העבודה.

אם בעבר קשה היה לדמיין את בכירי החברות חובשי כיפה, אם בעבר לדתיים הייתה תחושה כי מכשילים את מהלכיהם לקבל משרות בכירות- הרי שכיום בוגרי החינוך והאקדמיה הדתית המתונה נחשקים מאוד בשוק העבודה ומהווים מודל לחיקוי בתחום המצוינות, היצירתיות והנאמנות.

 גם בתחום התקשורת חלה התפתחות עצומה- כאשר כיום נמצאים במעגל אנשי התקשורת לפחות מאה עיתונאים דתיים מכל הקשת הדתית הקיימת; הנוער הדתי חשוף למגמת ההיפתחות התקשורתית, ומהווה חלק פעיל בתוכה, הנוער מבין תקשורת ומעורב בעשייה בתחום זה, נבחרי הציבור הדתי לומדים את רזי השיווק התקשורתי ויודעים להשתמש בו; אנו מוצאים מגמות תקשורת בכל תיכון דתי, ישיבה או אולפנא. בתי ספר לקולנוע, טלוויזיה וקריינות נפתחים במקומות שונים וכל זאת מבלי לגרוע מאיכות הנוער והחינוך להקרבה, מעורבות ויצרנות.

תארו לכם איך היינו נראים אילו היינו מתאחדים ונותנים יותר כוח למפלגה המייצגת אותנו: כל המאבקים על תקציבים לישיבות ואולפנות, בתי ספר ממלכתיים דתיים, גנים ומעונות, כל השתדלנות לבניית בתי כנסת ומקוואות בערים מתהוות; כל התחנונים לתקציבים נאותים לתנועות הנוער הדתיות, כל החינוך הערכי והאידיאולוגי- כולם היו מקבלים עוצמה דרמתית אשר הייתה מאפשרת לנו להנחיל לדורות הבאים את מורשתנו- מורשת אשר, אגב, מתהדרים בה גם אנשים שאינם חובשי כיפות כאשר הם באים להדגים ולהתגאות בהצלחת החינוך בארץ להקרבה ומצוינות בתחומי חיים שונים.

כמה חילוניים שמעתם לאחרונה מציינים בקנאה מהולה בהערצה ש "החינוך שלכם, אין מה לומר, מוכיח את עצמו כחינוך הטוב ביותר."? הרבה, נכון? כי הם פשוט יודעים היכן מרוחה החמאה בכל הנוגע לחינוך ערכי אמיתי.

"הבית היהודי" מיסודו של המפד"ל היה ויישאר היחיד שינסה לתת מענה לכל הנושאים הכה חיוניים לנו, יאפשר לנו לחנך יותר ויותר צעירים לחיים של מעורבות אמיתית ויצרנות קהילתית ויקנה לנו את הכוח לספק לכל נער ונערה במדינה חינוך ערכי כזה המהווה מודל ודוגמא לכל. הגיע הזמן לשים יד על הלב, הגיע זמן לעשות חשבון אמיתי היום, בישורת האחרונה: מי באמת יסייע לנו להנחיל את הערכים האלה של העם והמדינה לדורות הבאים? מי יצביע תמיד בעד החינוך הזה? מי יהווה כור היתוך לחיים של סובלנות, אהבה וגשר? ומי יחזק וישריש את התהליך ההיסטורי לו אנו עדים בשנים האחרונות? התשובה ברורה.

 לא אתיימר לומר ש "בית לא עוזבים": יש בתים שכן עוזבים- בעיקר כשהם מעוללים לך רע: אך לא כן הוא המצב שלנו: הבית שלנו חסר, יסודותיו חלשים ואם לא נתעשת וניתן לו את התמיכה- לא יהיו לנו קירות להישען עליהם בבואנו להמשיך במשימת חיינו: בניית עתיד העם והמדינה. כי אין לנו על מי להישען: אלא על עצמנו.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. צריך לסמוך רק על ה'
  (04/02/2009)
  לא על הפוליטיקאים
 2. רק "ב" בקלפי לבית יהודי חזק
  (05/02/2009)
  אני לא יודע מי זו מירי סער, אבל אני בדיוק חושב כמוה, אני מבקש מהציבור תפסיקו להיות חכמולוגים ותבואו להצביע עבור הבית שלכם רק "ב" בקלפי.
 3. המפד"לא הצליח לגרום לשום שינוי משמעותי
  (16/02/2009)
  לדוגמא מערכות החינוך שלנו עדיין הכי יקרות
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS