"הגיע הזמן ששחרורו של גלעד שליט יפסיק להיות ספין בידי פוליטיקאים מושחתים"

ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי ) פנה לרה"מ שלא לשחרר רוצחים במסגרת העסקה הצפויה

עמי שרון ו09/02/2009

(צילום: המטה לשחרור שליט)

תגובות מעורבות במערכת הפוליטית לדיווחים על התקדמות בעסקת שליט. ח"כ אריה אלדד (איחוד לאומי) אמר כי הצהרותיהם האחרונות של ברק ולבני מסכנות את גלעד שליט, מעמידות את ישראל במצב של סחיטה אינסופית, כאילו היא יכולה לשלם כל מחיר ומחלישות את סיכויי ישראל לשחרר את שליט. "כל אלו על מנת להשיג עוד כמה קולות קלפי. הגיעה השעה ששחרורו של שליט יפסיק להיות ספין בידי פוליטיקאים מושחתים", הוסיף אלדד.

 ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי ) פנה לרה"מ שלא לשחרר רוצחים - כניעה לחוטפים תביא חטיפות נוספות, על הממשלה לזמן לדיון את ועדת שמגר העוסקת בנושא החטיפות בשנה האחרונה במכתבו לאולמרט כתב אריאל כי נדהם לשמוע את הידיעות על הסכמה עקרונית של נציגי ישראל במו"מ בענין שחרור החייל החטוף גלעד שליט כי ישראל מוכנה לשחרר את הנאלחים והקשים שברוצחים כולל מנהיגי המחבלים ובהם מי שנשפטו למאסרי עולם.

אריאל אומר כי "מדובר ביותר מהזמנה לתעשיה של חטיפות נוספות, המחבלים יחטפו מעתה לא רק חיילים, גם אזרחים מבחינתם יבואו בחשבון, ויהודים בכל מקום בעולם, גם הם יהפכו להיות מטרה. כי המחיר שישראל מוכנה לשלם הפך כדאי יותר ויותר מבחינתם ומופרז עד אובדן שיקול הדעת". "שחרור הרוצחים יהפוך את תבוסת החמאס במערכה האחרונה בעזה , לניצחון שלהם".

אריאל תובע לשתף בהחלטה את חברי הועדה לקביעת עקרונות לניהול משא ומתן לפדיון שבויים", נשיא בית משפט העליון (בדימ'), מאיר שמגר, אלוף (בדימ') עמוס ירון ופרופסור אסא כשר, וועדה שהקים שר הביטחון לעניין.חברי הוועדה שמעו מומחים בענין ולמדו את הנושא היטב, הם יכולים להוסיף חשיבה נוספת להבנת המשמעויות של הכניעה לחוטפים.

אריאל קורא לראש הממשלה לעצור ולהביא לשחרור שליט בדרכים נוספות שלא נוס ועדיין. "לייצר לחץ מתמיד בעולם וסביב רצועת עזה והרשות הפלשתינאי. לעצור העברות מליונים לעזה, לערוך סגר על הרצועה, לסגור את החשמל והמים עד לשחרור גלעד. ללחוץ עד שגלעד ישוחרר ולא להיכנע. הכניעה תביא לחץ ובפתרון הקושי של היום נזמין קשיים גדולים מאלו שבפניהם אנו עומדים היום".

לעומתו, קרא ח"כ חיים אורון (מרצ) לממשלה ל"נקוט בפעולה נמרצת. יש לאמץ את ההסכם לשחרור גלעד שליט ואת הסכם הרגיעה ולא לעצור את ההחלטות כפי שקרה בעבר, כשהאפשרות שהונחה על השולחן הוחמצה".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS