הבית היהודי – אחרי הבחירות לאן?.דעה.

אחרי הבחירות צריכה מפלגת הבית היהודי למצב עצמה כמפלגת ימין מדיני ושמאל חברתי ולפעול באופן דמוקרטי.
בומה ברח''ד מציג את השלבים הנדרשים.

בומה ברח''ד ו15/02/2009

ברחד.ברוח ישראל סבא (צילום: ישראל מלובני)

אסור לתת יותר להוביל אותנו באף, אני מפנה את הקוראים למאמר שכתבתי באתר "מפדלי" היום "יהודילי" לפני למעלה משנה וחצי (17.06.07).

קראתי אז לזבולון אורלב לקחת מנהיגות ולהקים מפלגת מרכז אמיתית, המפדל החדשה כפי שכיניתי אותה במאמרי.

הניסיון להתאחד בבחירות 2006 היה איחוד טכני והוא נכשל. אמרתי אז בישיבת לשכה לפני בחירות 2006 כי המפדל לבד תקבל ארבעה עד חמישה מנדטים.

היום לאחר הבחירות מתוך תודה על כך שלא נמחקנו כליל אפשר וחובה לנתח את התהליכים, גם תוך העברת ביקורת שלא היה אפשר לאומרה במסגרת מערכת הבחירות שכן אז המטרה הייתה לזכות בכמה שיותר נציגים בכנסת.

דעותיי ידועות, אך בימים אלו חשוב להזכיר ולהחליט מה עושים הלאה. לא אהבתי את שיטת המועצה הציבורית ובמיוחד לא את שיטת "כוכב נולד" באינטרנט. חובה היה לקיים בחירות מקדימות לבחירת יו"ר המפלגה, לפחות.

לא רציתי בביטול המוסדות של המפדל. סברתי ועדיין אני משוכנע שפוליטיקה זה מקצוע ודרוש ניסיון פוליטי כדי להצליח. כאשר רוצים לחדש חייב להישמר מקומם של פעילים ותיקים בתוך הפנים החדשות ברמה הלאומית ולמרות הכול מכאן צריך ללכת הלאה לתקופה טובה יותר.

 אני משוכנע שלאור האירועים, ביטול ההסכם ופרישת תקומה ומולדת ממנו וכן פיזור המועצה הציבורית ניתן לכנס את המוסדות ולהקימם מחדש עד שיתבצע מפקד חדש ויבחרו מוסדות ובעלי תפקידים חדשים, ככל שנקדים כן ייטב. אני בעד מפלגה דמוקרטית המתחשבת עד כמה שניתן בדעת בוחריה. מקיימת מוסדות פוליטיים מסודרים, המקבלים החלטות ובוחרים את נציגיהם לכנסת באופן דמוקרטי.

 אני ער לטענה שמועלת כול הזמן: "ראה את ההצלחות של "ש"ס", "ישראל ביתנו" ואפילו "האיחוד הלאומי" שאינן בוחרות את נציגיהם באופן דמוקרטי. בש"ס לא מצביעים לרשימה אלא מצביעים לרב עובדיה יוסף ולכן באמת לא חשוב מי עומד בראשה ומי הם חבריה. ב"ישראל ביתנו" גם לא מצביעים לרשימה ואפילו לא יודעים מי ברשימה. מצביעים למנהיג כריזמתי שעד לאחרונה אמר דברים שגם אני יכול הייתי להסכים להם, אולם הגיע למצב שעל מנת להשיג קולות נוספים החליט להקצין את עמדותיו ויותר מכך את מסריו, להציג את המציאות בצבעי שחור לבן והמציאות אינה כזו, כך שבוחרים רבים נגררו אחר הדמגוגיה שהוצגה בקמפיין.

ברור לחלוטין שבמדינה דמוקרטית חלק מתוכניותיו של ליברמן אינן ניתנות ליישום ואני באופן אישי מעדיף שכך יהיה. פגיעה באוכלוסיה אחת בניגוד לכללי דמוקרטיה בסיסיים יכול שתגיע בסופו של דבר לפגיעה באוכלוסיה אחרת. האם הסלוגן שקבע ליברמן: "בלי נאמנות אין אזרחות" והדרישה לשירות לאומי כתנאי לאזרחות חלה גם על החרדים, הרואים במדינה מדינה ככול המדינות בעולם ולא "ראשית צמיחת גאולתנו", חלקם או רובם אף אינם משרתים בצה"ל ומתנגדים לשירות לאומי? אגב, ע"פ החוק, לקראת הבחירות הבאות יאלץ ליברמן לקיים בחירות מקדימות. ולמה לא להדמות למפלגות אחרות, הליכוד וקדימה והעבודה, שקיימו הליך דמוקרטי לבחירת מועמדיהם לכנסת. אני משוכנע שהליך דמוקרטי מעורר את הבוחרים בשטח ויוצר מעורבות של הבוחרים, מעורבות שבסופו של דבר גם יוצרת מחויבות להצביע ולפעול לקראת הבחירות.

 הבית היהודי - מפדל החדשה צריכה להיות בית לכל מי שחושב ששלשה דגלים צריכים להיות מורמים בעת ובעונה אחת: תורה עם וארץ. תורת ישראל: היא צריכה להיות בית לדתיים לאומיים מסורתיים וחילוניים המבינים שללא תורת ישראל, מסורת ומורשת אין תקומה לעם ישראל בארצו. מויתור על מסורת ומורשת ישראל עד ויתור על מדינה יהודית והקמת מדינת כול אזרחיה המרחק קצר מאוד. עם ישראל: הבית היהודי - מפדל החדשה צריכה להיות בית למי שחושב שהנושא החברתי - החינוך התרבות והרווחה הם חיוניים לקיומנו כחברה ערכית. להפסיק להשתחוות לעגל ההפרטה, "הקפיטליזם החזירי" וצמצום השירותים החברתיים.

על מדינת ישראל לשמור על נכסיה הכלכליים בידיה לנהל אותם כמו שצריך ולא למכור אותם לעשר המשפחות העשירות בישראל תמורת נזיד עדשים - תמונה עם צ'ק נפוח. אסור שמדינת ישראל תהיה מדינה עם קרוב לחצי מליון משפחות עניות וקרוב לשמונה מאות אלף ילדים עניים. וגם אם העוני הוא דבר יחסי אסור שבישראל הפער בין עשירים לעניים יהיה גדול כול כך. שכבת הביניים מצטמצמת ושכבת העניים גדלה יש להלחם בכך בכול הכלים האפשריים. על הכלכלה לשרת את בני האדם ולא בני האדם צריכים לשרת את הכלכלה. ארץ ישראל: ארץ ישראל חשובה באותה רמה בדיוק.

אנשי המפדל מעולם לא הצביעו בעד ויתור על חלקי ארץ ישראל וגם לא יצביעו בעתיד וכול ההצגות כאילו יש אחרים ששומרים על ארץ ישראל טוב יותר מנציגי הבית היהודי - מפדל החדשה הן טובות לצרכי בחירות במקרה הטוב ונובעות משקולי אגו במקרה הרע.

מצד אחד, על הבית היהודי לתקוף את הקיצוניים שבאיחוד הלאומי אילו שאינם מאמינים ב"ראשית צמיחת גאולתינו" ואת אלו שאינם רחוקים ממופרעות ממש. ומצד שני, לחבק את אלו המיישבים את ארץ ישראל באמונה ובהתמדה במשך עשרות שנים, גרים ביהודה ושומרון וברמת הגולן ומקיימים חיים תקינים ושפויים. להגן עליהם מכול תוכנית זדונית לנתק אותם מביתם ומאדמתם.

הבית היהודי - מפדל החדשה צריכה להיות מפלגה דמוקרטית וערכית במיוחד, המשתפת את בוחריה ונציגיהם (מרכז המפלגה) בקבלת ההחלטות ובבחירת נציגיהם לכנסת, ותיקים וחדשים מבין פעילי המפלגה וכן גם מסורתיים ובעלי כיפות שקופות (במקומות ריאליים), כפי שכונו החילוניים המאמינים בדרכנו בקמפיין לבחירות אלו.

על הבית היהודי - מפדל החדשה להכריז בקול רם על תחילתו של מהלך חדש שחזונו הנהגת מדינת ישראל בדרך שלנו. כבר כתבתי: ימין מדיני ושמאל חברתי והכול ברוח ישראל סבא. זהו, הגיע הזמן ואין דרך אחרת.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. אתה פשוט מקשקש קישקושים
  (15/02/2009)
  הבית היהודי צריך למצב את עצמו בכיוון שונה, חדשני, לא להיות עוד מפלגת ימין. אחרת מה ההבדל בין ליברמן, האיחוד(פילוג) הלאומי , הליכובד , ש"ס וכו'. אנחנו צריכים להיות מיוחדים בכך שנרים דגל מרכזי שונה במפה הפוליטית.
 2. מי הפך אותך בדיוק למומחה לניתוח מנהיגות?
  (15/02/2009)
  אפשר לראות תעודות? כל אחד קם פה ומציע הצעות. אני מציע שתחזרו לעבודה שלכם ואל תגזלו מאיתנו זמן בקריאה על דברים ריקים
 3. תגובה ל-1 ו-2
  (15/02/2009)
  ל-1: חבל שיש לך בעיה בהבנת הנקרא. זה בדיוק החידוש - ימין מדיני ושמאל חברתי ל-2 : אל תהיה פחדן ותזדהה אז אני אראה לך תעודות וקורות חיים לשניכם: חבל שאתם מסתתרים מאחורי האנונימיות האינטרטית ואין לכם אומץ להזדהות ע"מ לנהל דיון רציני היו ברוכים
 4. מסכים 100%
  (15/02/2009)
 5. אין תקומה לבית היהודי אם הוא לא ימני מדיני.
  (16/02/2009)
  ד"ר אשר כהן בדק ומצא שמעל 80 % מהדתיים ימניים. אז חבל לפזול שמאלה. מימד נמחקה פעם שנייה בבחירות האלה. דתיים שמאלנים שיצביעו למען היהדות והציונות והערכים או שיצביעו עבודה וקדימה ויוותרו למען ה"שלום" על ערכיהם. אני תמכתי באיחוד הלאומי וסובר שאין אפשרות לרוץ לבד פעם נוספת ללא איחוד נוסף. או הדתיות יתאחדו או שכל אחד יתאחד עם מפלגה אחרת. אבל בפעם שתרוצו לבד, שניהם בסכנה שלא יעברו את אחוז החסימה. חייבים איחודים נוספים ולהפוך למפלגה דו ספרתית. במיוחד שיהיו שינויים בבחירות הבאות לפי דרישת ליברמן.
 6. בומה, אתה חי בסרט
  (17/02/2009)
  אורלב כשל. צריך ללכת הביתה! 3 מערכות בחירות ללא הצלחה ויצירת אנטגוניזם מצד כולם. במקום לקרוא לשינוי קוסמטי, תקרא לידידך להסיק את המסקנות המתבקשות. אולי מכאן נצליח לשנות ולהביא את המפלגה למקומה הראוי
 7. הרשקוביץ הציל את המפדל ולכן הוא חייב להשאר מס' 1
  (17/02/2009)
 8. בומה מדובר בבית הלבן ולא בבית יהודי
  (17/02/2009)
  זאת מפלגה של אשכנזים אליטיסטים. את מי בדיוק הם מעניינים?
 9. בומבה ברח"ד- חזור לעיסוקך בעיר שלך
  (18/02/2009)

  רבותי, המפלגה , מ ת ה . אתם הצבעתם בעד פירוק לא הקפאה. אתם חיים במציאות ולא בסרט. איפה אתה היית בהצבעה ההיא? הצבעת בעד כי חשבת שזה הטוב ביותר. מה לעשות והמציאות יצאה בדיוק הפוך. עסקנים יקרים, המפד"ל מתה וגם מוסדותיה, תתחילו להבין ולהכיר שזו המציאות, ותרפו מהרב דני. אתם אנשים שאוכלים את המפלגה מבפנים, לכו לעיסוקכם ותשאירו לאנשים החדשים לנהל את המפלגה החדשה. רק בעולם הילדים אפשר לבקש פוס ולהתחיל מההתחלה. פה לא!
  *שורה אחת הוסרה ע''י המערכת

 10. בומה צודק - המציאות הנוכחית לא נורמאלית
  (18/02/2009)
  לא יתכן שהרשקוביץ, יחליט על הכל לבד - צריך לכנס מרכז - בהוראת שעה והוא שהוא יקבע בצורה דמוקרתית ובהמשך לצאת למפקד חדש.
 11. התוצאות מחייבות איחוד עם מימד ומרצ
  (18/02/2009)
  רק עם קואליציית מפלגות שתשים סוף לשקר הציוני נוכל להחזיר את מפדל לימיה הטובים ולהחריב ולהשמיד את הפילוג הלאומי עד היסוד.
 12. הרשקוביץ ואורלב. תראו מה עשיתם?
  (19/02/2009)
  אחרי כל ההתבטאויות שלכם יש פה חיות אדם שקוראים "להשמיד" כל מי שהצביע לאיחוד הלאומי. תסתכלו בתגובה 11. מרוב שנאה הגעתם למצב שאתם מעדיפים לתת יד למרץ ולקדימה ומצד שני לדקור את האחים ואת ערכי היהדות. תביישו לכם, אתם צריכים לעשות חושבים. ולמגיב 11 עצמו - רחמים עליך. אני מקווה שאתה וכל המשוגעים כמו אוריך וכל השאר תתאשפזו איפה שצריך ותצאו מחוזקים ונורמלים.
 13. בומה
  (07/08/2010)
  בומה הגיע הזמן לפרוש בכבוד ולתת לאחרים להוביל להצלחה עובדות לא משקרות
יום א', י' כסלו התש"פ 08.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS