הרב לאו ינווט

בלשכתו של הרב הראשי לתל אביב, הרב ישראל מאיר לאו הושק השבוע מכשיר ניווט כשר חדש, ה-''מיו מאמין''. מכשיר GPS ייעודי לשומרי מצוות.

עידן הראל ו23/02/2009

הרב לאו, רונן חזן בעלים רונלייט דיגיטל ואביזי פריז מנהל פיתוח עסקי רונלייט (צילום: שוקי לרר)

חברת Mio Technologies, מהיצרניות המובילות בעולם של מכשירי GPS, השיקה השבוע בישראל את 'מיו מאמין' מכשיר GPS ייעודי לציבור המסורתי-דתי, השומר תורה ומצוות. המכשיר הייעודי פותח במשך כשנה והוא מציע פתרון כולל  לשומרי מסורת הן בתחום הניווט והן בתחומים מגוונים אחרים של אורח החיים המסורתי.

מערכת הניווט של המכשיר כוללת אלפי נקודות עניין חשובות לשומר המצוות וביניהן: כ-2,000 מסעדות כשרות וכשרות למהדרין (אין בבסיס הנתונים כל מסעדה שאיננה כשרה) 3,360 בתי כנסת, 280 מקוואות, מעל 300 מוסדות חינוך דתי, 460 בתי קברות, 200 מקומות קדושים ועוד. ניתן להציג נקודות עניין בחתכים שונים ולנווט בקלות ליעד שנבחר פשוט באמצעות לחיצה אחת עליו.

בנוסף לניווט מיועד המכשיר לספק פתרון כולל לאורח החיים של שומרי המצוות ולשם כך כוללת המערכת את התכנים הבאים, שכל שומר מצוות זקוק להם בכף ידו: ברכת הדרך: טכסטואלית וקולית ברכת המזון: בשתי גרסאות נפרדות - אשכנזית וספרדית תהילים: בחלוקה לפי ימים סידור: שחרית, מנחה וערבית (חלוקה נוחה למקטעים) לוח שנה עברי: כולל זמני כניסת ויציאת השבת

לצורך התאמה מלאה לדרישות ההלכה והמנהגים של ציבור שומרי המצוות ננקטה הקפדה יתירה במגוון תחומים: הוראות הניווט הקוליות בקול גברי בלבד (ללא "קול באישה"), אין פונקצית טלפון, אין אפשרות גלישה באינטרנט ועוד.

 הרב הראשי לתל אביב הרב לאו: "אני מברך על המכשיר החדש שיעזור ליהודי למצוא את מה שהוא מחפש ומה שראוי לחפש. זהו מצפן נפלא שישמור על המצפון היהודי. המכשיר מזכה את הרבים ויש בו כל מה שנחוץ ליהודי שמחפש את זהותו: בתי כנסת, מסעדת כשרות, מקוואות, מקומות קדושים ועוד. גם אדם שמגיע לעיר זרה ומעוניין להשתתף בשיעור היומי יוכל בקלות למצוא את המקום לעשות זאת".

הרב לאו התייחס גם לשימושי מכשיר ה-GPS החדש לתושבי תל אביב ולמיליונים העושים בה: "מכשיר ה-GPS החדש יעזור להכיר את העיר תל אביב לא רק של מטה אלא גם תל אביב של מעלה. בעיר יש כ-800 מסעדות כשרות וכ-544 בתי כנסת והמכשיר עושה שירות נאמן למוסדות הללו ובמיוחד לבתי כנסת שמתקשים לגייס מנין. יהודים שומרים על המוסדות הללו בחירוף נפש וכל סיוע בהגעה אליהם הוא מבורך".

גיא דה פיצ'וטו, מנכ"ל רונלייט: "זוהי בשורה חדשה לקהל של מיליוני שומרי מצוות בישראל המבקשים פתרון ייעודי ומתאים לאורח חייהם. הוכח כבר כי ניתן להתאים את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר לאורח החיים המסורתי ולשמור על מלוא היכולות שלה, ללא כל פשרות - וכך עשינו בתחום ה-GPS . מהיום יוכל הצרכן המסורתי והדתי ליהנות ממכשיר GPS ייעודי המכיל נקודות עניין עשירות ומפורטות בהתאם לצרכיו ולמנהגיו. לצד הניווט הקפדנו לשלב מגוון רחב של תכנים שעשויים להיות לעזר לשומר המצוות מעלות השחר ועד צאת היום".

מחיר המכשיר: החל מ-990 ₪ (כולל מע"מ)

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. מצפן מצפוני גם לרבנים
    (23/02/2009)
    האם המכשיר יראה גם לרבנים את הדרך הנכונה, כדי שלא יקחו תשלומים מופרזים עבור חתונות ?
  2. איפה רוכשים GPS כזה?
    (01/04/2009)
יום ב', י"ח כסלו התש"פ 16.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS