מעידת מפקד חיל הים מעידה על החברה הישראלית

התייחסותה של החברה הישראלית המתירנית, המשדרת פורנו רך בשעת צפיית שיא למעידתו של האלוף צייני הינה צביעות לשמה. אסף גולן קורא לצבועים לפעול גם לתיקון עולם התקשורת הישראלי.

אסף גולן ו09/03/2009

צייני.מעידה שמעידה (צילום: דובר צה''ל)

הסערה שהתחוללה בשבוע שעבר עם חשיפת המעידה של מפקד חיל הים והקריאות הרמות לרמטכ"ל להדיחו מצה"ל הוצגה על ידי פוליטיקאים רבים כהישג. לכאורה הוצגה כאן תביעה לנורמה התנהגותית גבוהה מצד מנהיג צבאי שאמור להוות דוגמא חיובית לפקודיו. אלא שלצערי מדובר בצביעות גדולה מצד אנשי הציבור, ובעיקר מצד דוברי צה"ל לשעבר מירי רגב ונחמן שי, שהתייחסו לפרשה.

כל איש מילואים או חייל בשירות סדיר נחשף לאווירה המתירנית העמוקה שקיימת בבסיסי צה"ל שפוגעת לא אחת גם באנשים נשואים. מדובר במחלה כרונית של הצבא שהוא מבחינות רבות השתקפות (אמנם מועצמת) של החברה הישראלית כיום.

במילא אין להתפלא על כך שבאווירה כזו מסוגל אלוף בצה"ל ללכת למועדון לילה זול מהסוג אליו הלך מפקד חיל הים. בכלל חברה שמתגאה בדוגמנית כמו בר רפאלי ושמסכימה לתוכניות המשדרות פורנו רך בשעות צפיית השיא לא יכולה להתפלא מאוחר יותר על כך שהאווירה הזו משפיעה ומשחיתה את הציבור.

לכן הייתי מצפה שכל אנשי המוסר שקראו בשבוע שעבר להדחת האלוף יפעלו גם כן לתיקון מיידי של עולם התקשורת הישראלי. חקיקת חוקים שיגבילו את התכנים המופצים בעיתונות באינטרנט ובשידורי הרדיו והטלוויזיה היא הדרך היחידה להתחיל להלחם בהתרסקות המוסרית שעוברת על החברה הישראלית ושמתבטאת גם בשיעור גירושין מבהיל.

כמובן שנסיון חקיקה מהסוג הזה ייתקל בהתנגדות חזקה של ברוני התקשורת הישראלית שילחמו מלחמת חורמה במציעים. כל כלי התקשורת ישוו את הצעות חוק מהסוג הזה לחקיקה איראנית ויטענו שיש כאן פגיעה בדמוקרטיה הישראלית ובחופש הביטוי.

התקפה כזו היא גם הסיבה לכך שלחברי הכנסת נוח להתגולל על אדם פרטי ולא על יוצרי האווירה המתירנית ששולטת בארץ. תרבות הפחד הזו שמשליטות אליטות מסויימות בחברה הישראלית על הפוליטיקאים והציבור הישראלי היא לדעתי שורש הרע שמונע תיקונים של עוולות רבות בארץ.

חברה פתוחה אמיתית שלא הייתה נשלטת על ידי אינטרסים של אנשי עסקים הייתה מזמן כבר מגדירה קווים אדומים בתחומי התקשורת והנורמות הציבוריות במדינה. בחברה כזו למשל מפלגה שהייתה מתכחשת למצעה או חבר כנסת שהיה גונב את המנדט שלו ועורק למפלגה אחרת היו מגונים ומוקעים לחלוטין.

לצערי בארץ המציאות שונה מאד. בישראל חברו כמה אליטות בתחומי המשפט העסקים התקשורת והאקדמיה כדי לקדם אג'נדה מסויימת המקובלת עליהם בלבד. למען קידומה של האג'נדדה הזו מוכנים אנשים אלו להשחית את החברה כולה כדי שלא יהיו בה כוחות בריאים שיהיו מסוגלים להציב אלטרנטיבה שפוייה לאינטרס הצר של קבוצה זו. ההשחתה החברתית המאורגנת הזו כוללת רדיפת פוליטיקאים מהמחנה הנגדי וכן השתקת כול גורם ערכי שמייצג סדר יום אחר כגון סדר היום של שר המשפטים הנוכחי דניאל פרידמן. אגב אליבא דקבוצה זו עדיף שאלופי צה"ל יבלו במועדונים במקום להכין את הצבא לנצחון צבאי שיהווה אלטרנטיבה לדרך השלום והנסיגות שלה. מבחינה זו בפני ממשלת הימין שעומדת לקום בשבועות הקרובים ניצב אתגר אדיר.

ביבי נתניהו ממש צריך להלחם מלחמת חורמה בכוהני השלום הישראליים. מדובר ממש בחקיקת חוקים שיגבילו את כוח החונטה ששלוטת במדינה ובהפעלת כוח שלטוני תקיף כדי לאפשר לקולות אחרים להישמע בחברה הישראלית.

 מבחינה זו מדובר ממש במלחמה כיוון שכוהני השלום לא יוותרו בנקל על אחיזת החנק שלהם בכל מוקדי הכוח במדינה. אלא שאם נתניהו לא רוצה להיות רק ראש ממשלה בתואר אלא גם ראש ממשלה בפועל אין לו אפשרות אחרת אלא להתנגש בצורה חזיתית באנשים הללו.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י' כסלו התש"פ 08.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS