כצל'ה:הפסקנו את הצורך בשתדלנות בעולם התורה''

האיחוד הלאומי והליכוד סיכמו כי התקציב לישיבות החרדיות, הגבוהות וההסדר יהיה בבסיס התקציב השנתי של הממשלה. בין כצל'ה להרשקוביץ קיימת חזית אחידה בנוגע לתיקים בממשלה.

עמי שרון ו15/03/2009

כצלה.מספיק עם הסחר מכר (צילום: אוסנת רום)

מנהלי הישיבות שצפו שנה כלכלית קשה לאור המיתון והירידה בתרומות יכולים להירגע מעט.
בסיכום ראשוני בין האיחוד הלאומי והליכוד הסכם כי התקציב לעולם הישיבות הקדושות (החרדיות), הגבוהות וההסדר - יהיה בבסיס התקציב השנתי של הממשלה.

"במהלך מערכת הבחירות הבהרנו כי זו דרישה אולטימטיבית וישרה מאין כמוה, להפסיק את הצורך בסחר-מכר ובשתדלנות מדי חודש של עולם התורה", מדגיש יעקב כ"ץ (כצל'ה) יו"ר איחוד הלאומי. "מדובר במהפכה של ממש בהבנת ערך לימוד התורה - ע"י תיקצובו בצורה ממלכתית. שינוי זה ימנע את התופעה המבישה שראשי הישיבות נאלצו להתחנן בכל שנה על כסף מהממשלה להמשך מפעל התורה בארץ" 

במלון כפר המכבייה הסתיימה ביום ו' בצהריים פגישת נציגי האיחוד הלאומי והליכוד. הפגישה התקיימה באווירה טובה ותוך התקדמות בכל הנושאים - אך עדיין ללא סיכומים. השיחות יימשכו בשבוע הבא בשאיפה לחתום הסכם קואליציוני עד יום רביעי.

הליכוד הבטיח לדבריהם "לבחון בגישה אוהדת, את דרישות האיחוד הלאומי בסוגיות פוליטיות, מדיניות ומשפטיות".

נציגי הליכוד קיבלו באופן עקרוני את הדרישות של האיחוד הלאומי בנושאי חינוך, התיישבות וביטחון, ויבדקו כיצד ניתן להיענות לדרישת האיחוד הלאומי לעצור את האפליה המוטלת וההגבלות הקיימות על תושבי יהודה ושומרון היהודים. זאת, תוך מאמץ לשמור על המשך הדיאלוג עם ארה"ב.

הליכוד נענה לדרישות האיחוד הלאומי לנציגות בוועדות השונות בכנסת, לתיק בממשלה ולסגן שר, אך בשלב זה לא סוכם עדיין איזה משרד ואלו סמכויות יינתנו.

בהודעה שפרסם האיחוד הלאומי נמסר כי:''יושבי ראש הבית היהודי והאיחוד הלאומי, ח"כ פרופ' דניאל הרשקוביץ ויעקב כ"ץ (כצל'ה), המנהלים את המשא ומתן ועם הליכוד, עומדים יחדיו על הדרישה כי תיק החינוך יימסר לפרופ' הרשקוביץ ותיק השיכון יופקד בידי יעקב כ"ץ (כצל'ה)''.

יו"ר מפלגת הבית היהודי, הרב פרופסור דניאל הרשקוביץ, אמר בישיבת הסיעה כי הוא "שמח שהאיחוד הלאומי תומך בדרישתנו לקבל את תיק החינוך". הרב הרשקוביץ הדגיש כי "אנו מפלגות שונות ועצמאיות, והדבר נכון גם לגבי המשא ומתן מול הליכוד".

 

 

 

 

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS