הראשון לציון סייר בבנימין ובשומרון

במסגרת הסיור נפגש הרב הראשי שלמה עמאר עם ראשי הישובים והעביר שיעור בישיבת ההסדר בקרני שומרון בנושא ההיתר לאכילת תותים: "התורה לא אסרה על חרקים שנראים רק במיקרוסקופ."

 

עמיעד טאוב ו17/05/2009

הרב עמאר הרב בן נון ודני דיין בסיור (צילום: מועצת יש''ע)

הרב עמאר בישיבת ההסדר בקרני שומרון (צילום: לרנר תקשורת)

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון, הרב שלמה  עמאר שליט"א סייר ביום ה' האחרון באזור שומרון ובנימין, יחד עם יו"ר מועצת יש"ע דני דיין, ויו''ר מועצת בנימין לשעבר, פנחס ולרשטיין.

הביקור החל במועצה האזורית מטה בנימין, בסיור  בתל שילה שלאחריו קיים, הרב עמאר, מפגש עם רבני בנימין ועם ראשי התיישבות ושמע מהם על ההתפתחות הרוחנית והגשמית של האזור וכן על האתגרים שעומדים בפני כלל ההתיישבות ביש"ע.

מתל שילה המשיך הראשון לציון ליישוב עלי, שם התקבל ברוב עם על ידי ראש המועצה האזורית בנימין מר אבי רואה, התושבים ותלמידי תלמוד תורה 'הדר יוסף'.

לאחר מכן הגיע הרב לישיבת בקרני שומרון והתקבל על ידי מאות תלמידים ותושבים בשירה ובריקודים לאחר קבלת הפנים, העביר הרב הראשי שיעור בנושא ההיתר לאכילת תותים.

הרב פסק נגד פסיקות רבנים אשר בתקופה האחרונה אסרו על אכילת תותים בשל תולעים שעלולים להימצא בפרי וקבע כי מספיק להשרות את התותים במים, לשטוף ולהוריד את החלק העליון בכדי לאכול את התותים. "התורה אסרה על אכילת שקצים ורמסים שנראים בעין בלתי מזויינת ולא אסרה על חרקים שנראים רק במיקרוסקופ", אמר הרב.

הרב התרשם מישיבת ההסדר קרני שומרון ושמח מאוד בביקורו. הרב התקבל בשמחה רבה על ידי תלמידי הישיבה ששרו ורקדו לפניו.

דברי פתיחה נאמרו על ידי המרא דאתרא הרב יצחק הלוי, רב הכולל בישיבת ההסדר ורב הישוב קרני שומרון. הרב המקומי מצא רמז בפסוק 'ושם דרך אראנו בישע אלוקים' שממנו ניתן לרמוז כי כאשר מגיע הרב שלמה משה (עמאר) ראשי תיבות ושם לישע יש מקור לברך ברוך שחלק מחוכמתו וזאת על פי סימן דר"ך בשולחן ערוך.

הרב הלוי הגיש לראשל"צ שי - מחזור לימים נוראים 'אורי וישעי' בהוצאת ישיבת קרני שומרון, בנוסח ספרד והסביר כי המחזור לימים הנוראים בנוסח עדות המזרח עתיד לצאת בקרוב ממש ובאותה הזדמנות סוכם על כך שהמחזור יעוטר בברכת הראשון לציון הרב עמאר.

בנוסף לתלמידי הישיבה נכחו באירוע ראשי מועצת יש"ע, ראש המועצה המקומית קרני שומרון, הרצל בן ארי, רבני הישיבה ותושבים רבים.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', י"ד כסלו התש"פ 12.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS