אם אובמה ייכשל?.דעה.

יועציו השמאלנים של נשיא ארה''ב גורמים ליצירת מצג שווא מדיני המטשטש את הגישה האיסלאמית הקיצונית ומסכן את הצלחת כהונתו של אובמה על חשבוננו.דעה.

טובה אבן חן ו14/06/2009

אובמה.משכתב את ההיסטוריה (צילום: ויקיפדיה העברית רשיון gnu)

הדרך הטובה ביותר של ראש הממשלה להתריע בפני הלחץ הלא מתון של ארצות הברית כלפי ישראל היא באמצעות הקומיקאית שרה סילברמן. כזכור, במערכת הבחירות של אובמה גויסה סילברמן עם המסר :" אם אובמה לא ייבחר, אני אאשים את היהודים".  כך, שוכנעו צעירים יהודיים כדי שהם, הוריהם ואפילו הסבים והסבתות שעברו למיאמי בערוב ימיהם -ינטשו את הנאמנות הבלתי מעורערת למפלגה הרפובליקנית ולדעות הקדומות בעניין מוצא וגזע - ויבחרו באובמה.

כעת, על נתניהו לשים בפי סילברמן סלוגן חדש : " אם אובמה ייכשל  במאמציו במזרח התיכון - אני אאשים את רם עמנואל ". לא ייתכן שמדינה ריבונית כמו ישראל, שבחרה באורח דמוקרטי ממשלה עם אג'נדה מאוד ברורה, תהיה חשופה לפעילות חסרת תקדים של אישים בכירים בשמאל הישראלי שחותרים תחת הממשל בעזרת יועציו הקרובים של אובמה.

מי שהיה שותף לתכנים המדויקים של  נאום אובמה  בקהיר לא חשש לשכתב עבורו את ההיסטוריה. לא פחות. יש הבדל עצום בין מתן הזדמנות חדשה לפיוס בין האיסלאם לבין המערב, ובין הצהרה שהאיסלאם הדגים במלים ובמעשים את האפשרויות לסבלנות דתית ושוויון בין הגזעים . זהו שקר גס.

הניסיון לטשטש את המגמה הרצופה של האיסלם לאורך הדורות להשתלט על המערב חמורה לא פחות מהכחשת השואה. כל מגשר מתחיל יודע שהבסיס להידברות ולמשא ומתן נעוצה בכנות של הצדדים. בהסרת המסכות. כדי ליצור פלטפורמה של הידברות כנה צריך לנתח באזמל חד את המטרות של הצדדים. אין לדלג על המטרות שהביאו להסלמה ביחסים, בדיוק כמו שיש להגדיר מטרות חדשות - הזונחות את הדרך הקודמת.

העולם הערבי ככלל והפונדמנטליסטי בפרט לא זנחו את המטרות הראשוניות שהביאו להחמרה קוליסיאלית ביחסים עם המערב. הם עדיין מטיפים בכל המסגדים להשתלטות של דתם ואנשיהם על כל העולם כולו, ועל חיסול הציונות, ישראל, ארצות הברית ועוד. וחמור מכך - גם כששפתותיהם מלחשות מתק של מגמה לשלום -אף לא מדינה ערבית אחת מעוניינת או מוכנה להעניק מקלט לפלשתינאים .

אינני מכירה דרך של אחים לסייע לבני עמם שתכיר רק אמצעי אחד - חימוש. לא ייתכן שהפלשתינים יהוו קלף מיקוח בידיו של כל העולם הערבי כדי למגר את עם ישראל ממולדתו היחידה מאז ומעולם - ואילו אובמה וחבר יועציו ימשיכו לטעון שהפלשתינים הם לא יותר מאזרחים תמימים והנשק שהם מפעילים נגדנו במשך 100 שנים ברציפות ( אל תטעו, העולם הערבי כולו - לא רק הפלשתינאים !) הוא בסך הכול קונפיטים.

העם היושב בציון, וגם חלק גדול מהקונגרס האמריקאי יודע היטב מדוע נבחר נתניהו בעת הזו לראשות הממשלה. כולנו יודעים היטב שהדבר היחיד שנותר ממאמצי השלום השגויים של כל ממשלות ישראל הוא חתימות עקרות על מסמכים שאינם מספקים את הסחורה. אובמה גם הוא יכול ללמוד את ההיסטוריה שלנו: עמי ערב התעמרו ביהודים שבאו להתיישב בארץ אבותינו כל השנים. ב 1947 לא קיבלו את תוכנית החלוקה, ב-1948 הם פצחו במלחמה במקום לקבל את הקמת מדינת ישראל, ב-1967 הם ניסו לשפר את מעמדם הטריטוריאלי לא לפני שהם הציקו כל השנים בכל הגבולות. כך גם ב-1973 , וכל מה שקרה אחר כך נגזר רק מן העובדות הללו. אובמה ילמד אם יועציו לא יסיטו אותו מן האמיתות הפשוטות.

הניסיון לצבוע את ישראל כאילו התחמקותה מתהליך השלום קשורה איכשהו בבנייה בהתנחלויות היא לא יותר מגימיק זול, מרושע ולא יעיל. לא רק שהוא לא יביא שלום על ישראל ושכניה. הוא עלול להכשיל את אובמה בכהונתו. מעתה נאמר: אם אובמה ייכשל בכהונתו - אאשים את רם עמנואל.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS