ויהי אחרי המגיפה?.דעה.

צחי פנטון רואה סכנה גדולה במריבות הפנימיות בציונות הדתית. רגע לפני שהסירה טובעת הוא קורא לכל הצדדים:''תנשמו עמוק לפני שאתם מאפשרים לשמאל ולחרדים להביט בהנאה על השמדתנו העצמית''

צחי פנטון ו14/07/2009

פנטון.האמת והשלום אהבו (צילום: באדיבות צחי פנטון)

מכובדי ע-י-צ-ר-ו!!

תירגעו מיד. מישהו חייב ללחוץ על הבלם.

מלחמת הכל בכל בתוך המחנה "הדתי-לאומי-ציוני-דתי-חרד"לי-מפד"לי-לחומרא-לקולא-לייט" יוצאת משליטה וכל מי שרק נותנים לו הזדמנות בועט מיד בחברו.

האם יצאנו מדעתנו? האם נפתרו כל בעיות המדינה שאפשר להתחיל לחסל חשבונות בתוך הבית פנימה? האם סרה אימת הגירוש, ייבוש הישיבות וחיסול השירות הלאומי?

תנשמו עמוק והביטו סביבכם. אינכם רואים כיצד שונאי ישראל מחככים ידיים בהנאה ורואים כיצד אנו מחריבים עצמנו לדעת?

מי צריך התנתקות-התכנסות-גירוש-פוגרום כשאנו אוכלים מצויין אחד את השני, מתקרים את גלגלי עמיתינו ויורדים בבוטות על חברינו מעל גבי דפי העיתון או גלי הרדיו?

אמת הדבר שלא אורכו של שרוולו של זה כאורכו של זה, ולא גודל כיפתו של זה כגודלו של זה. אך ברור שלא בשל כך יש לכרות את הענף שעליו כולנו יושבים.

ראו כיצד אתם גורמים לקיצוני השמאל והחרדים להביט בהנאה על ההשמדה העצמית שלנו.

ממש נוח שאפשר להילחם זה בזה ולא צריך להתאמץ לחפש אויבים בחוץ: הר-המור מול מרכז-הרב, תלמי-גאולת-ישראל מול תאיר-נרי, יושבי-ההר מול שוכני-העמק, רמת-גן מול פתח-תקוה, העיר מול הכפר, אלול מול חבקוק, הבית-הלאומי מול הבית-היהודי, מועצת-ישע מול גבעה-שבע, רב-העיר מול פרופסור-בכיר ועזרת-נשים מול ביקור-חולים..

אם לא הבנתם, כולנו בסירה אחת וחור בתאו של האחד יציף את כל הסירה ויטביע גם את השני.

כנראה אנו בתסמונת 'ויהי אחרי פוסט הטראומה' של גירוש גוש-קטיף וצפון-השומרון ומשלא הצלחנו להביא לשום שינוי בדעת הקהל או במדיניות הממשלה, אנו מתפנים לעושת שפטים זה בזה.

חברים, זה לא מקורי. כבר היו בתולדות ישראל אחים שהתקוטטו. "אבל אשמים אנחנו על אחינו אשר ראינו צרת נפשו בהתחננו אלינו ולא שמענו, על כן באה אלינו הצרה הזאת".

אני קורא לכולכם, הצטרפו אלי בקריאת "עד כאן". אני מקווה שרבים וטובים יתבטאו ברוח דומה ויפסיקו את מחול השדים הנורא.

כבר מצינו במשנה שבתחילת הדרך "לא נמנעו בית שמאי מלישא נשים מבית הלל ולא בית הלל מבית שמאי" ואומרת הגמרא "ללמדך שחיבה וריעות נוהגים זה בזה לקיים מה שנאמר האמת והשלום אהבו" (יבמות יג:, יד:)

אלא שבהינף יד הכל יכול להשתנות: "משרבו תלמידי שמאי והילל שלא שימשו כל צורכן רבו מחלוקת בישראל ונעשית תורה כשתי תורות" (סוטה מז:)

אז בואו נעשה מהר את הבחירה ב"האמת והשלום אהבו" ולא ב"נעשית תורה כשתי תורות"...

ויפה שעה אחת קודם.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. כל מילה אמת, אבל
  (14/07/2009)
  כל אחד מאיתנו רוצה שהשני יפסיק ראשון
 2. צחי, מי אתה שתטיף לנו?
  (14/07/2009)
  קצת ענווה, לצחי המטיף בשער, ללא קשר לדבריך, קצת צניעות כשאתה בה להטיף לציבור שלם וגדול. אני חושב שאתה מרשה לעצמך יותר מידי, תתבגר תלמד, תגדל ואחרי זה תדבר אלך עצמך ואחרי זה אלינו. יופי כל אחד חושב את עצמו שמותר לו להטיף.
 3. הספינה טבעה מזמן
  (16/07/2009)

  צחי היקר, הספינה הפוליטית של הציונות הדתית טבעה מזמן. הגיע הזמן להשתלב במפלגות ציוניות ימניות שאינן דתיות וזאת מכיוון שהעסקנות הדתית היא ברמה של גן ילדים והריב של אכלו לי שתו לי כבר לא מעניין את הציבור הרחב שהצביע בבחירות האחרונות ברגלים. אי אפשר להצביע למפלגה שחבר בה זבולון אורלב ושדואגת למנות רק מקורבים שאינם מתאימים הן לתפקידים בכירים/
  *שורה אחת הוסרה ע''י המערכת

 4. מענין מה זה הפנטון שלו
  (22/07/2009)
 5. !!wake up
  (22/07/2009)
  הפילוג הוא כבר מזמן כאן, אין שום דבר משותף: לא בתי הספר לא צורת המאבק לא היחס למדינת ישראל לא רמת הכשרות לא תנועת הנוער, לא הרבנים, יש כאן שני ציבורים
 6. מחלוקת
  (09/08/2009)
  זה לא אתם ! מי שמסתכל על התמונה מהצד {כחילוני לשעבר ובעל תשובה ותיק} אז תדעו לכם שכל מה שרןאים כאן זה את ההשגחה של השם. ריבונו של עולם אוהב את בניו ובנותיו מאוד וכשהוא רואה מחלוקת שהיא לא לשם שמים אז הוא פשוט עוזר למחלוקת להעלם! ואם בעלי המחלוקת שהיא לא לשם שמים ממשיכים ומתעקשים לחלוק אז השם יתברך פשוט ממוטט את כל הבסיס השורש של אותה מחלוקת. הילדים עוזבים את הדרך עוזבים את התורה והמצוות נוסעים להתגולל להם בסמים שבהודו להתבולל להם בפקולטות ובאוניברסיטאות ובמה אתם עסוקים באיך צריך לנהל את הגיהנום הזה?
יום ב', א' שבט התש"פ 27.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS