השר מרגי:''להמשיך לבנות בירושלים''

השר לשירותי דת יעקב מרגי ערך סיור בשכונת מעלה הזיתים ובהר הזיתים בירושלים, התייחס לפגישת נתניהו-מיטשל  ואמר כי "יש דיבורים מיותרים על ירושלים, אנחנו צריכים לעמוד עמידה איתנה מול הלחץ האמריקאי".

עמי שרון ו26/08/2009

מרגי.לחזק את הריבונות (צילום: אלון נוריאל)

" אני מודה לאנשים היקרים פה שנוטעים פה יתדות על מנת לשמור על ירושלים מאוחדת" ציין השר מרגי במהלך ביקורו בשכונת מעלה הזיתים.

השר מרגי התייחס להקפאת הבניה בבירה ואמר כי "צריך להמשיך לבנות בירושלים, לחבר את העיר למעלה אדומים ולחזק את הריבונות שלנו בה".

על הקפאת הבניה ביו"ש אמר "אני טוען שלא צריך לנדב שום דבר לשום גורם שהוא ללא תהליך מדיני. היום כשאין הליך מדיני ואין עם מי לדבר אין סיבה להקפאה, צריך להמשיך בתנופת הבנייה באזור כדי לחזק את ההתיישבות היהודית במדינת ישראל וארץ ישראל".

הר הזיתים בסיור בהר הזיתים קיבל השר מרגי סקירה מקיפה מאדלר שילה מנהל אתר הר הזיתים על שיקום הר הזיתים והבאתו למצב ראוי להחזירו כבית הקברות הלאומי של העם היהודי תוך יצירת מרחב מזמין ובטוח למבקרים השונים.

לפני כחודש נותצו 11 מצבות בחלקת התימנים ומידי חודש מקרים מזעזעים אלו חוזרים על עצמם. תוכנית אבטחה כוללת כדי למנוע הישנות מקרים של הרס מצבות וחילול קברים. בתכנון מצלמות אבטחה, מוקד פעיל 24 שעות ביממה, תיאום עם משטרת ישראל, סיורים תכופים בשטח. "המשרד, יחד עם מועצת בתי העלמין והרשות לפיתוח מזרח ירושלים, גייסו מאמצים רבים, על-מנת להוציא אל הפועל ולקדם את החלטות הממשלה הנוגעות לשיקום, לפיתוח ותחזוקת הר הזיתים ובהקשר לכך מושקעים משאבים כספיים רבים במקביל לעבודות המתקיימות במקום מידי יום ביומו", אמר השר מרגי.

בסיכום הסיור הצהיר השר מרגי כי יפנה לכל הגורמים הרלוונטיים במשרדי הממשלה על מנת לטפל במכלול הנושאים בדחיפות העליונה ובמידת הצורך יפנה לוועדת הפנים של הכנסת כדי לדון בעניין באופן רציני עד שתיפתר בעיית האבטחה במקום.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', י"ד כסלו התש"פ 12.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS