אברהם ליפשיץ נבחר לראש מנהל החינוך הדתי

ליפשיץ שהקים את מדרשת הגולן בחיספין ואת האולפנה לבנות בטבריה שימש בעבר כמזכ''ל תנועת 'בני עקיבא'' ומינויו צפוי לעבור בקרוב בממשלה.

עמיעד טאוב ו14/01/2010

כינוס הנהלת חמד (צילום: שוקי זוהר)

אברהם ליפשיץ שנבחר לעמוד בראש המנהל לחינוך דתי במשרד החינוך.

וועדת האיתור של נציבות שירות המדינה בראשות מנכ''ל משרד החינוך, פרופ' שושני בחרה בליפשיץ פה אחד לתפקיד בפעם השנייה כאשר לאחר הפעם הקודמת הוגש ערעור שבגללו שונה הרכב הוועדה.

מול ליפשיץ התמודדו אסתי רוסט מ''מ ראש המנהל והרב אשר כורסיה, ראש אולפנת אורות במודיעין.

שר החינוך, גדעון סער, הודיע כי יביא את המלצת ועדת האיתור להיוועצות עם מועצת חמ"ד ולאישור הממשלה.
ליפשיץ תושב חיספין שברמת הגולן, הוא מאנשי החינוך הבולטים בציונות הדתית וערב הבחירות האחרונות אף הוצע לו ע"י הוועדה הציבורית שבחרה את יו"ר הבית היהודי לעמוד בראש הרשימה לכנסת.

 ליפשיץ שבשנים האחרנות מנהל את התיכון לבנות בטבריה, ובעברו שימש כמזכ"ל בני עקיבא וייסד את מדרשת הגולן בחיספין בשנים האחרונות העדיף ליפשיץ להמשיך בשדה החינוך ולשקוד על דוקטורט בתחום התושב''ע באוניברסיטה העברית ואמש כאמור לאחר שנה של חיפושים בחרה בו הוועדה לתפקיד הרם.

ליפשיץ צפוי להיכנס לתפקידו לאחר שממשלת ישראל תאשר את מועמדותו ותמונה מועצת חמ''ד חדשה.

מתנועת נאמני תורה ועבודה נמסר :תנועת נאמני תורה ועבודה מברכת את אברהם לפשיץ על בחירתו לראש החמ"ד. התנועה מקווה כי הוא יפעל לחיזוק החינוך הממלכתי ויציב בראש סדר העדיפויות את בעיית האליטיזים וההיבדלות בחינוך הדתי, הבאה לידי ביטוי דרך סינונים בלתי חוקיים ויצירת מחיצות. מיזה זמן רב שהציבור הדתי לא מצליח לקבל הכרעות הקשורות למערכת האמונות והאידאולוגיות שלו ויש לקוות שהבחירה היום לא תיתקל בבעיות ועיכובים נוספים, על מנת שמנהל החינוך הדתי יוכל לחזור לתפקד.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. המון בהצלחה הרב אברהם!!!
    (15/02/2010)
    מאחלת לך המון בהצלחה בהמשך דרכך ותודה על כל ההשקעה באולפנית טבריה המדהימה הזו!! בלעדיך היא לא הייתה האולפנית הטובה ביותר בארץ !!!
  2. ברכות לאברהם ליפשיץ
    (30/07/2012)
    לאב הבית ולמחנך שלי משנות השבעים בקרית נוער בירושלים. הערצתי אותך כאדם ומחנך והתפקיד ראויי לך לא פחות משאתה ראוי לו. זוכר אותך איש חינוך מהמעלה הראשונה עם מוטיבציה ענקית להעניק ולשמש דוגמא לחניכים שלך. השנה איתך הייתה שנה מיוחדת ובלתי נשכחת. עלה והצלח!
יום ו', כ"ז טבת התש"פ 24.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<נובמבר, 2019>
אבגדהוש
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS