דורון שפר מרביץ תורה והכדורגלנים והרמטכ''ל מתחזקים.

מי מפנה את ילדיו של ביבי? איפה עשתה ח''כ חוטובלי את השבת? מי ומי בספורטאים המתחזקים? איפה סייר משי זהב? ולאיזה תפקיד מונתה ברכה זיסר? סיכום שבוע בברנז'ה הדתית.

רז קיל ו06/09/2009

שפר. מחזק ומשחק (צילום: יהושע מור יוסף יחסי ציבור)

מצפון תצא תורה
כדורסלן העבר, דורון שפר, התארח בישיבת בני עקיבא בשדה יעקב וסקר בפני התלמידים על תהליך החזרה בתשובה האישי שלו שהחל בימיו ככדורסלן צעיר בארה"ב ועד לימים אלו בהם הוא לומד בישיבה בירושלים.
שפר, עטוי כיפה לבנה וזקן, סיפר לתלמידים על התמודדותו עם מחלת הסרטן שאילצה אותו לפרוש מכדורסל בשיא הקריירה ולא ויתר על ההזדמנות להשתתף במשחק כדורסל בין התלמידים לבין צוות הישיבה. 

מתחזקים ומשתטחים
חודש אלול מתאפיין ברוחניות לא רק אצל כדורסלני ארצנו.
שחקני בית''ר ירושלים עידן טל, ברק יצחקי וחבריהם קיבלו מוטיבציה מתפילותיו של אבשלום קור ביציעים ועלו להשתטח על קברי צדיקים בצפון, גם ח''כ דני דנון ומירי רגב שסיימו מפגש עם פעילי ליכוד בטבריה נתנו בהשתטחויות, מאמן הפועל ר''ג , יובל נעים ערך טקס קביעת מזוזה בחדר ההלבשה של קבוצתו וגם הגברת אסתר- היא מדונה לא עזבה את ארץ הקודש בלי להשתטח ולהדליק נרות בקברו של האר''י הקדוש.

מדונה-סוף
הזמרת שביקרה השבוע בארץ הקודש ערכה ביקור לילי בכותל ללא נוכחותו של רב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ, שסירב לערוך לה סיור כי הוא מתנגד לדרכה (המדור הופתעה לשמוע שיש לה בכלל - דרך) גם הרב שמואל אליהו התייחס לביקורה של מדונה וקרא לה להסתובב בצניעות בזמן ביקורה בארץ.

מתחזק בכל מקרה
לאחר שנאסר על הרמטכ''ל גבי אשכנזי לבקר במכון הכושר הקבוע שלו בגלל איומים על חייו עבר אשכנזי להתחזק בבית הכנסת הסמוך למקום מגוריו.


מי מפנה את ילדיו של ביבי?
לאחר תקופה ארוכה של צווים ודיונים, התקבלה הצעת  הפשרה בנושא ביתו של מודי ביבי ואשתו, בישוב אלעזר. הבית, קיבל צו - הריסה לאחר שע"פ טענת המדינה הוא נבנה בצורה לא- חוקית, אך האב והשר לשעבר יגאל ביבי שבנה את הבית בעצמו לא וויתר ולאחר דיונים ארוכים עם שר הביטחון אהוד ברק השיג פשרה במסגרתה ייאטם הבית לתקופה של חודשים - שלושה שלאחריה יידון הנושא מחדש. מודי ואישתו ורעייתו עוברים באופןן זמני לבית ההורים, בישוב נווה דניאל.

ירושלים בכותרות
ח"כ ציפי חוטובלי וויתרה על עוד שבת בדירתה השכורה  בשכונה רחביה בה היא מתגוררת מאז שהיא נבחרה לכנסת לטובת שבת ציונית ביישוב 'שא-נור'' בצפון השומרון יחד עם חברי גרעין חומש.

ארי ארו, עוזרו הקרוב והג'ינג'י של ראש הממשלה נצפה באחת מהמסעדות היותר נחשבות, במושבה הגרמנית, בירושלים תוך כדי שיחה צפופה בארבע עיניים, עם אחד מהעיתונאים הבכירים והסרוגים של הג'רוזלם פוסט.
צפו לגילויים חדשים.

השבוע החליטה עיריית ירושלים לקרוא רחוב בשכונת רמת אשכול על - שמו של איש התקשורת והרדיו אדיר זיק שנפטר לאחר מחלה קשה.

ובחתונת בנו של יהודה לוינגר מוותיקי המפד''ל בירושלים נצפו בין היתר: ח"כ לשעבר ניסן סלומינסקי, מנכ''ל משרד המדע, שר שלום ג'רבי, סגן ראש ירושלים, דוד הדרי וקודמו שמואל שקדי, חברת מועצת העיר ירושלים, עדנה פרידמן, מנכ''ל משרד הדתות לשעבר מאיר אזרד, מנכ''ל משרד החינוך לשעבר בנצי דל ועוד. את החתונה ערך הרב מוטי אלון שממעט להופיע באירועים ציבורים.

נציגי הציבור
שר הבריאות יעקב ליצמן ושר האוצר יובל שטיינמץ מינו את ד''ר ברכה זיסר מייסדת מאגר מוח העצם של ''עזר מציון'' ואשתו של, כנציגה בוועדת "סל התרופות" של משרד הבריאות לשנת 2010. הרב משה חיים לאו, בנו של הרב ישראל מאיר לאו ישמש גם הוא כנציג ציבור בוועדה לאחר שמונה להחליף את הרב יובל שרלו.

ביקור ראשון
אותו ליצמן מהאייטם הקודם ביקר לראשונה (בעבר הוא לא נזקק לב'תים או ג'ימלים) בבית הספר לרפואה צבאית (בה"ד 10) וצפה בהצגת תכלית של טיפל באירוע רב נפגעים.

הכל נשאר במשפחה
משה פלסר לוחם אגוז משכונת קריית משה שהיה זה שחיסל את המחבל בפיגוע הטרקטור בירושלים, לאחר שעבר במקרה במקום עם אופניו, הספיק לסיים מסלול ולקבל השבוע מאלוף פיקוד צפון צל"ש.
פלסר הוא גיסו של סרן דוד שפירא, קצין הצנחנים שחיסל את המחבל בישיבת מרכז הרב.

בודק את מצב החסה
הרב דניאל הרשקוביץ, גם רב וגם שר, ערך סיור בחברת 'חסלט - עלי קטיף' המעסיקה מפונים מגוש קטיף, בזמן הסיור עטר השר המכובד על ראשו כובע רחצה, ובחן בכובע של הרב - את הליך ניקוי הירקות ללא חרקים שנועדו להבטיח כי הירקות יהיו נקיים לחלוטין מחרקים.

עיכוב דרגה:
בשבוע שעבר המדור בישר על בחירתו של  אברהם ליפשיץ לעמוד בראש האגף לחינוך דתי. אז מסתבר שבמגזר הדתי כמו במגזר הדתי דברים לא עוברים חלק.
כבר לפני מספר ימים הספיק הרב משה קליין, לשעבר ראש האולפנה בצפריה שהיה גם הוא מועמד לתפקיד להרוס את החגיגה ולהגיש עתירה כנגד החלטת הוועדה. כששאלו את הרב קליין מה יש לו נגד ליפשיץ השיב קליין ש''ליפשיץ הוא "חבר בלב ובנפש" ''.והסיבות שמורות אצלו ועל זה נאמר עם כאלה חברים מי צריך אוייבים ?

פותחים שנה
שנת הלימודים תש''ע נפתחה עם מגוון סיורים חינוכיים:ראש הממשלה בנימין נתניהו עשה כבוד למגזר ופתח את השנה בביי'ס ''שקד'' בקיבוץ שדה אליהו המשותף לקיבוצים - הדתיים בצפון ובבית בספר "יחד" במודיעין שם התלווה אליו שר החינוך, גדעון סער השניים שוחחו עם התלמידים על היסטוריית החשמונאים.

השר דניאל הרשקוביץ פתח את השנה בביקור אצל תלמידיו של הרב אלישיב הכהן, ראש הישיבה התיכונית, בחדרה, יו"ר וועדת חינוך, זבולון אורלב סייר יחד עם חבר מועצת העיר אשקלון, עמרם בן דוד בגני הילדים בעיר, השר יעקב נאמן הדרים לישיבת ההסדר בשדרות ואילו יו''ר 'אמונה'' ליאורה מינקה פתחה שנה בסיור במוסדותיה המונים 8000 ילדים ו- 135 מעונות.

ברוכים השבים
מנכ''ל אשדיר, אלי עציון שב מטיול בן שבועיים בבולגריה ואילו ס. ראש עיריית רמת גן, אביהוא בן משה נטש את התפוח הגדול לטובת חזרה לעיר הגנים ויהודה משי זהב ממשיך בסיוריו ברחבי העולם והפעם בפנמה ובאפריקה.

בקצרה
ברכות לשופט נעם סולברג, תושב אלון שבות ובוגר הישיבה התיכונית "יבנה" בחיפה על מועמדותו  לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה

ברכות גם ליפה פרץ ואיציק שפירא מוותיקי הציונות הדתית, בחיפה שנבחרו לחברים במועצה הדתית בחיפה.

עו"ד עמיקם הדר נבחר לתפקיד יו"ר ארגון הבוגרים של המרכז האוניברסיטאי אריאל.

מזל טוב לח"כ אורי אריאל להולדת הנכד, לח"כ אורי אורבך להולדת ה- ''פורד מונדאו'' החדשה מטעם הכנסת ולמיכאל סימנטוב יועצו של השר הרשקוביץ לרגל אירוסיו.

 

משי זהב.ברחבי העולם (צילום: דוברות זקא)

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. משי זהב אחד השרוטים
  (06/09/2009)
  למרות שאפשר להבין את זה
 2. השר לענייני חסה צריך להתמקד במגזר
  (06/09/2009)
  ולא בחסות או בלווינים
 3. חודש אלול הוא הזמן הטוב ביותר לחזרה בתשובה
  (06/09/2009)
 4. מאוד אוהבים באתר הזה את ליאורה מינקה, מדוע?
  (06/09/2009)
 5. אחלה מדור
  (06/09/2009)
  באמת מדור טוב במיוחד הקטע על השר
 6. מה עם ציפי?
  (07/09/2009)
  למה ציפי לא באה לשבתות בגנים כדים , אנחנו מארגנים שם שבתות מטעם ארגון "שומרי שבתותי".
 7. בושה
  (09/09/2009)
  אינני מבין מדוע ערב הימים הנוראים , מצא הציבור הדתי זמן ךהתעסק ברכילות עבישה ללא תוכן היגיון , ואני מדבר בתור אדם לא דתי שאוהב מאד את האתר . פשוט ביזיון.
 8. מה איתי?
  (09/09/2009)
  קניתי שבוע שעבר ספה מה אני לא ראוי? ואתה?
יום א', כ"ב טבת התש"פ 19.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS