תלמידי ישיבת מעלה חבר גנזו את תמונות ההתרסקות של אסף רמון ז''ל

תלמידי ישיבת מעלה חבר אשר היו עדים להתרסקותו של מטוסו של אסף רמון ז"ל הם שצילמו את התמונות הראשונות מהאירוע. בעצת ראש הישיבה, הרב חזן הוחלט לגנוז את התמונות על מנת לשמור על כבוד המת ועל רגשות משפחות רמון.

 

עידן הראל ו15/09/2009

מטוס f16 בפעולה (צילום: דובר צה''ל)

הישיבה הקטנה הציונית "מעלה חבר" ממוקמת בדרום הר חברון במרחק של 1200 מ' ממקום ההתרסקות של מטוסו של אסף רמון ז"ל. כאשר התלמידים שהיו בהפסקה שמעו את הפיצוץ, הם יצאו החוצה והתחילו לצלם את מקום האירוע ואת פטריית העשן ולאחר מכן את כוחות הביטחון שהגיעו למקום.

לאחר זמן קצר, הגיעו לישיבה עיתונאים מכלי תקשורת רבים אשר שמעו כי יש בידי התלמידים תמונות ראשונות מהאירוע הם הציעו לתלמידים עבור התמונות אלפי שקלים.כאשר פרטי האירוע התבררו ונודע לתלמידים כי באירוע נהרג טייס חיל האוויר,החליטו התלמידים כי הם לא מעוניינים למכור את התמונות על מנת לא לפגוע בכבוד המת וכבוד המשפחה.

מיד לאחר קבלת הדיווחים הראשונים,הרב כינס את תלמידי הישיבה והסביר כי כאשר מתעסקים כאן עם מוות של אדם צריך להיזהר לא לפעול בצורה לא מוסרית. הוא הדגיש כי יש חשיבות לפעול לעילוי נשמתו של ההרוג.

נהוראי חדד אשר צילם מספר תמונות הסביר כי לאחר שהבין שחייל נהרג, הוא ויתר על הסכום שהציעו לו תמורת צילומיו: "אני לא מוכן להרוויח מסיטואציה כל כך דרמטית. מדובר בחיי אדם, בחייל שנהרג ואני לא מעוניין לעשות כסף על חשבון אירוע זה". באותו ערב, תלמידי הישיבה למדו לעילוי נשמתו של אסף רמון וניתן היה להרגיש בבית המדרש את אווירת כובד הראש והרצינות של התלמידים לאור המקרה הטרגי.

היום, התלמידים מסרו את תמונות האירוע לכוחות הביטחון אשר הגיעו לישיבה על מנת לקבל עדויות מהתלמידים. בנוסף לכך, הרב הראשי לצה"ל הרב רונצקי ביקר את תלמידי הישיבה ונתן להם שיחה על חשיבות של לימוד התורה כבסיס למצוינות בצבא. לאחר ששמע על מעשי התלמידים שסירבו למכור את התמונות, הוא שיבח אותם ובירך על כך שפעלו במוסריות.

ישיבת מעלה חבר מיסודה של ישיבת שבי חברון, הינה ישיבה קטנה לאומית, הוקמה בשנת תשנ"ד במעלה חבר, ושמה לה למטרה לחולל מהפך בחינוך הדתי לאומי, על ידי התרכזותם של בני נעורים בעולמה של תורה וחינוכם למנהיגות תורנית.

בישיבה כ-60 תלמידים, ובראשה עומד הרב עמיחי חזן, מבוגרי ישיבת שבי חברון.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', ט"ז כסלו התש"פ 14.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS