נתניהו לפרופ' יונת: מרגיש גאווה עמוקה

"אני מרגיש גאווה עמוקה. יחד עם העם כולו, פרס נובל הוא האולימפיאדה האמיתית של האנושות, תרומה שכזו למדע ולקידמה מאפיינת את העם היהודי ואת מדינת ישראל לאורך שנים רבות", אמר נתניהו.

טולי פיקרש ו07/10/2009

נתניהו.גאווה גדולה (צילום: רז קיל)

במערכת הפוליטית והציבורית מברכים את פרופ' עדה יונת, זוכת פרס נובל לכימיה לשנת 2009. ראשי המדינה מיהרו לשוחח עם פרופ' יונת וברכו אותה אישית.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח עם פרופ' יונת וברך אותה על ההישג העצום. "אני מרגיש גאווה עמוקה. יחד עם העם כולו, פרס נובל הוא האולימפיאדה האמיתית של האנושות, תרומה שכזו למדע ולקידמה מאפיינת את העם היהודי ואת מדינת ישראל לאורך שנים רבות", אמר נתניהו.

שר המדע והטכנולוגיה הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ שוחח עם נשיא מכון וייצמן פרופ' דניאל זייפמן וברך את פרופ' עדה יונת ואת בית מכון וייצמן על זכייתה של המדענית הישראלית בפרס נובל לכימיה. "הישגיה של פרופ' יונת מהווים מקור לגאווה גדולה לעם ישראל ומלמדים על תרומתה הגדולה של מדינת ישראל למדע בעולם, זו מתנה ושמחה רבה לעם ישראל בחג הסוכות שהוא 'זמן שמחתנו', משרד המדע והטכנולוגיה בראשו אני עומד פועל רבות בליווי מדענים ומחקרים בכדי שנגיע להישגים דומים גם בעתיד", אמר הרשקוביץ'.

 יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, שוחחה גם היא עם פרופ' עדה יונת ובירכה אותה על הזכייה ההיסטורית."התרגשתי כששמעתי על זכייתך, בעיקר מרגש לשמוע ואני גאה על כך שמדובר על אישה שזוכה בפרס היוקרתי. אני יודעת שכשנשים מגיעות להישגים, בוודאי הישג כזה, זה נותן כוח לנשים אחרות להעיז ולהצליח. נוסף על כך, זכייתך חשובה בעיניי מאוד כי היא מחזקת את הדימוי של ישראל שמעבר לסכסוך, ישראל כמדינה שמטפחת את המדע ומצליחה להעביר באמצעות נשים כמוך את תרומתה למדע ולאנושות", הוסיפה לבני.

 יו"ר ועדת החינוך ח"כ זבולון אורלב, ברך את כלת פרס נובל, "שהנחילה כבוד גדול למדינת ישראל ולעם היהודי כולו". אורלב קרא לחזק את מערכת החינוך על מנת "להמשיך את ההצטיינות הישראלית גם בדורות הבאים".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', י"א כסלו התש"פ 09.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS