סין תתנגד להעברת דו"ח גולדסטון למועצת הביטחון של האו"ם

ריבלין: ''עמדת סין לגבי גולדסטון - הישג מדיני חשוב''. ח"כ הנגבי נפגש עם חברי קונגרס סיניים ואמר: ''התגרענות איראן תביא למרוץ חימוש גרעיני במזרח התיכון''.

טולי פיקרש ו22/10/2009

ריבלין.הישג חשוב (צילום: מאיר אלפסי יח"צ באדיבות מוזיאון גוש קטיף)

סין תתנגד להעברת דו"ח גולדסטון למועצת הביטחון של האו"ם ולבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג. כך הבהירו נציגי ועדת החוץ של הקונגרס הלאומי של סין במפגש שנערך בבייג'ין עם משלחת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת המבקרת במדינה, בראשות יו"ר הועדה ח"כ צחי הנגבי (קדימה).

הדברים נאמרו במענה לביקורת שהשמיע ח"כ הנגבי במהלך הפגישה בעקבות כניסתה של סין בעימות דו"ח גולדסטון על-ידי מועצת זכויות האדם של האו"ם. חברי ועדת החוץ של הקונגרס הלאומי של סין הדגישו כי למועצת זכויות האדם של האו"ם יש את הכלים לבחון את הדו"ח בלי מעורבותם של מוסדות או"ם נוספים.

 יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, שיבח אתמול מעל הדוכן את המשלחת הפרלמנטרית של ועדת החוץ והביטחון, המבקרת בסין, על ההסכמה ששמעו מהסינים, ולפיה סין לא תתמוך בהעברת דו"ח גולדסטון לדיון במועצת הביטחון ולא לבית הדין הבינלאומי בהאג. לדברי ריבלין, מדובר בהישג מדיני חשוב של המשלחת הפרלמנטרית, שיש בו כדי להצביע על חשיבות היחסים הבילטרליים גם ברמת המפגשים הבין-פרלמנטריים. ריבלין אמר את הדברים, בין היתר, בפגישה שקיים בצהריים עם סגנית שר החוץ של מקסיקו, לואורדס אראנדה בזאורי, שהביעה הבנה לעמדה הישראלית בסוגיה והבטיחה לפעול בארצה למען העמדה הישראלית.

"התגרענות איראן תביא למרוץ חימוש גרעיני במזרח התיכון"- התריע אתמול יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ צחי הנגבי (קדימה) במהלך פגישה עם חברי ועדת החוץ של הקונגרס הלאומי הסיני.

ח"כ הנגבי, העומד בראש משלחת של הוועדה בביקור בסין, התריע בפני מארחיו מפני "סכנת זליגת הגרעין האיראני לארגוני טרור, סכנה בעלת משמעות חמורה לעולם כולו". בתוך כך, במסגרת דיון אתמול במליאת הכנסת, הבהיר סגן שר החוץ דני איילון כי אין משבר ביחסים עם טורקיה וישראל רואה בה שותפה. עם זאת טען איילון כי ביטול התמרון המשותף אינו מקובל.

לעומתו, טען ח"כ פינס (עבודה) כי "מדיניות החוץ של ישראל נמצאת בקריסה של ממש. לממשלה אין מדיניות חוץ ואין מנהיגות שיכולה להוציא אותנו מהבוץ. הממשלה עסוקה אך ורק במדיניות פנים שמטרתה הישרדות פוליטית ".

פינס הוסיף כי "שנים לא היינו במצב חמור כזה. ממצב שטורקיה מתווכת לשלום עם סוריה הגענו כמעט לנתק ביחסים. על הממשלה לקבל החלטה אמיצה על הקמת ועדת חקירה לדו"ח גולדסטון, זה אינו עניין של ימין ושמאל אלא עניין קיומי. בנוסף הממשלה מוכרחה ליצור מכניזם של מו"מ עם הפלסטינים, כיוון שהקיפאון יגרום להמשך הידרדרות מעמדנו".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ט טבת התש"פ 26.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS