נעמה בן גיגי

נעמה בן גיגי בת 30 נשואה +2. אשת חינוך, עובדת במרכז משמעו"ת בקרית מוצקין. גרה בקרית מוצקין, וחולמת להקים ישוב בקריון.

 

אמא היא לפעמים עובדת זרה.דעה.

נעמה בן גיגי חושבת שעם נודד כמו העם היהודי חייב לפעול לפי חוק הגירה מסודר. עד אז מצפה בן גיגי שדווקא אנשים דתיים יהיו רגישים יותר לסבלם של ילדי העובדים הזרים.

נעמה בן גיגי ו26/10/2009

מה התפקיד שלי בתור אמא? מה החלום שלי בתור אמא? לאפשר לילד שלי את הטוב ביותר.
לפתוח לו את כל ההזדמנויות להגיע למקומות יותר גבוהים. ללמד אותו לשאוף. והכי חשוב ללמד אותו שאם רוצים, אם רוצים באמת, אפשר, גם להגשים חלומות.

איך עושים את זה? איך מאפשרים לילד עתיד טוב יותר? איך מלמדים ילד להגשים חלומות?

אבסורדי עד כמה שזה נשמע, יש כאלה. שבשבילם לאפשר עתיד טוב יותר לילדים שלהם. זה לחיות בארץ ישראל.  יש כאלה, שבשבילם גם אם הם צריכים ללמוד שפה חדשה, גם אם הם צריכים לעבוד בבזויה שבעבודות, עצם החיים בארץ ישראל זו הזדמנות גם אם היא מלווה בחיי פחד יום יומי.

העובדים הזרים מצד אחד מפחדים. מצד שני מאושרים, הם רואים את הילדים שלהם גדלים ומתבגרים והם הצליחו להעניק להם יותר הזדמנויות. הם הצליחו לאפשר להם חיים עם חלומות. הם הצליחו בתפקיד שלהם כהורים.

או אולי הם נכשלו בגלל חוסר אחראיות. הם לא ידעו, שהם הולכים לעבוד ולשהות במקום על זמן שאול? הם לא ידעו שיום אחד זה יגמר?

אולי כל הקשקוש הקיטשי  הזה על חלומות זה סתם מכבסת מילים יפה, שמטרתה להסתיר את זה שלפני שהם רצו לחלום. הם רצו לחיות חיים בריאים, בלי מחלות ובלי המלחמות השוררות במדינות מהן הם מהגרים. וגם זה אגב בסדר, זה מצוין לרצות לחיות, כך זה צריך להיות אנשים נולדו כדי לחיות.

הבעיה מתחילה כאשר יש התנגשות בין הדברים והרצון של מישהו להתחיל לחיות כאן פוגע ברצון שלי להמשיך לחיות חיים כפי שהייתי רגילה לחיות תמיד. חיים בעלי צביון יהודי. שחלילה הריבוי הדמוגרפי לא ישתנה.

אבל- לגרש כ- 1,200 משפחות זה לא הפתרון. זה לא הפתרון לקחת ילד שמכיר רק את ישראל, יודע רק עברית, ולעקור אותו מכל מה שמוכר לו גם אם ההורים שלו התנהגו בחוסר אחראיות לכאורה. והחליטו לפתוח חיים חדשים במדינת אחרת.

זה לא הפתרון, מפני שיהיו כאן עובדים זרים, יבואו עובדים זרים חדשים, חוקיים וגם כאלה שלא ואז נצטרך להתמודד שוב עם הילדים שלהם שנולדו פה, יודעים עברית ולומדים בארץ וממשלת ישראל מגרשת אותם על רקע לאומי. ואיך אנחנו היהודים-עם מהגר ונודד עושים דבר כזה למישהו אחר. זה לא נוגד את הערכים שלנו?

כדי למנוע מעצמנו את המעמד המביך הזה שוב, חייבים לקבוע כאן חוק הגירה מסודר שישתנה בהתאם לצרכים של המדינה. כפי שהציעו חתני פרס ישראל, פרופ' שלמה אבינרי ופרופ' אמנון רובינשטיין, יחד עם המשפטנים, פרופ' רות גביזון ועו"ד ליאב אורגד .

מדינה צריכה לנהל מדיניות הגירה לפי הצרכים שלה - לדברי עו"ד אורגד- "האם היא צריכה מהנדסים או פועלי בניין, למשל, ומאילו ארצות היא מוכנה לקבלם". "זו זכותה, כמדינה ריבונית, לקבל את ההחלטות הללו. אין שום חובה - לא מוסרית ולא במשפט הבינלאומי - לקבל מהגרים לפתחה".

ועד שיהיה לנו חוק ברור בנושא ההגירה. אנחנו לא יכולים לגרש. לא כממשלה, לא כאנשים יהודיים מוסריים, ובטח ובטח לא כהורים ובעלי משפחות לאפשר לגרש מכאן ילדים על רקע לאומני.
הימים הללו חלפו ועברו בשלהי שנות השלושים באירופה ולו רק בגלל הזיכרון הצורם הזה, ובגלל מה שזה מעורר. כדאי לממשלת ישראל לוותר על הרעיון.

לא משנה למה הילדים הללו נולדו פה. וזה גם לא חשוב מאיזו סיבה ההורים שלהם כאן. ילדים לא צריכים  לשלם על חטאים של ההורים שלהם.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. מילים כדורבנות!
  (26/10/2009)
 2. אין כאן מקום לגויים.
  (26/10/2009)
  אנחנו כבר מוצפים בהמוני גויים בארץ. לא יתכן שנאפשר לכל מסכני העולם להשתקע כאן, ולהפוך את ישראל ל"מדינת כל גוייה". רק תחשבי על ההתבוללות שתשתולל פה!
 3. אכן, את מעלה כאן דילמה קשה.
  (26/10/2009)
  וזה שהיא קשה, לא פוטר אותנו מלהתייחס אליה בכובד ראש. הנקודות שאת מעלה כאן חשובות ביותר. אני מקווה שמי שצריך לקרוא את זה קורא את זה. לצערי, המדיניות של ממשלת ישראל היום, ולא משנה באיזה תחום תבחרי אגב, הוא שעל הטעויות שלהם (!!!), של הממשל, צריך לשלם האזרח הקטן. על אחת כמה וכמה כשמדובר באנשים שאינם "מאזרחי המדינה" רק משום שהיגר לכאן ממקום אחר. האם העובדה שילדיהם נולדו כאן לא הופכת את הילדים לפחות, לאזרחי מדינת ישראל כשרים למהדרין? אז זה בסדר להשתמש בעובדים הזרים לצרכים שונים, אבל כשלא צריך אותם אפשר לזרוק אותם ואת ילדיהם לכל הרוחות? אלה הערכים הנעלים של עם שבמשך דורות על גבי דורות היגר כי סבל מרדיפה?? לא צחק מי שאמר שטעות לעולם חוזרת. השאלה מה למדנו מהטעות הזו. ואבוי, שוב יהיה זה האדם הפשוט שישלם על טעויות הממשל שאמור להכיל בתוכו "אילנות גבוהים" אלא שאלה הלכו גבוה מדיי שאינם מחוברים לשטח ולמציאות (כאמור בתחומים רבים מדיי!) יישר כוח נעמה. הלוואי שהמאמרים שלך יחוללו שינוי ולו בקצת. יונית.
 4. כמקובל בכל העולם חוץ מישראל
  (26/10/2009)
  מולדת מלשון לידה, בכל העולם המערבי ילד שנולד למרות שהוריו לא חוקיים מקבל אזרחות, בארה"ב למשל לאחר הלידה מקבל הילד מס' ת"ז ("סוושל סיקיוריטי") ואף אחד לא יכול לשלול ממנו את האזרחות, אפילו אם ההורים שוהים בצורה לא חוקית. לדעתי צריך לעגן בחוק את נושא ההגירה כמו שנעמה כתבה ואולי להגביל שלא ניתן לגרש ילד שעובר את גיל שנה או שנתיים ובכך למנוע טרוומה מיותרת מהילדים הללו.
 5. מהגרים
  (26/10/2009)
  תתבישו לכם! האמת שלכם כציונים יוצאת לאור כל רגע ורגע עוד ועוד מדינה יהודית? אתם מדברים בדיוק כמו חילונים קיצונים שהיו שמחים להתפטר מהדוסים ולהביא לפה עובדי עבודה זרה בהמוניהם! בסוף הילדים שלכם יקחו להם לנשים את בנות מואב והנכדים שלכם יהיו גויים! להכחיד את עם ישראל רצונכם? גברת בן גיגי על רחמנות כזאת נאמר: \"מי שמרחם על אכזרים סופו שיתאכזר לרחמנים\"
 6. סטארט אפ מטורף
  (26/10/2009)
  אני בעד חילופי עובדים זרים. אנחנו נשלח את שלנו לשבדיה, ונקבל עובדות זרות שבדיות במקום. ככה גם אולי השבדים יפסיקו לשנוא אותנו ויתחילו לשנוא את העובדים הזרים..
 7. אך גם זה אינו פתרון!
  (26/10/2009)
  צריך למצוא את דרך האמצע. כואב לי על המשפחות אך מאידך הארץ שלנו לא יכולה לקלוט כ"כ הרבה גויים כל שנה. רק שלא נעלם.... גם כך אנו סובלים מהתבוללות מבית אז נוסיף לכך מבחוץ??
יום ו', כ' טבת התש"פ 17.01.2020
פרשת שמות
כניסה: 16:19 | יציאה: 17:50
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS