מועצת יש''ע נלחמת בהקפאה

מליאת מועצת יש"ע התכנסה אמש ביישוב אפרת לדיון חירום בעקבות החלטת הקבינט להקפיא את הבנייה ביש"ע.בישיבה הוחלט על הקמת מטה מאבק ועל שורת צעדים למניעת ההקפאה.

עמיעד טאוב ו03/12/2009

ישיבת ראשי הרשויות.ארכיון. (צילום: דובר ישע)

מליאת מועצת יש"ע המונה נציגים מכל היישובים ביש"ע, ראשי הרשויות ביהודה ושומרון, ואישי ציבור מקרב ההתיישבות ומתומכיה התכנסה אמש (ד') ביישוב אפרת לדיון חירום בעקבות החלטת הקבינט להקפיא את הבנייה ביש"ע.

את המליאה פתח יו"ר מועצת יש"ע דני דיין שסקר את פעילות המאבק עד כה, ולאחר מכן נשא דברים ראש מועצת בית אריה-עופרים, אבי נעים, שנפצע במהלך הבוקר כשניסה לחסום את פקחי ההקפאה, והתקבל במחיאות כפיים על ידי חברי המליאה.

בסיום הדיון גיבשה מליאת מועצת יש"ע הודעה לפיה:''מליאת מועצת יש"ע קובעת כי החלטת הקבינט בדבר הקפאת ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, הינה הכרזת מלחמה על המתיישבים ועל ההתיישבות שהוקמה ביהודה ושומרון במשך שנות דור. זוהי החלטה מבישה העומדת בסתירה למהלך שיבת ציון ומגמתה חורבן ההתיישבות והקמת מדינת חמסטאן בליבה של ארץ ישראל''.

''צו הקפאה זה - הכולל גם תוכניות בניה מאושרות כחוק שהוחל בפיתוחם בפועל - מהווה פגיעה בוטה בזכויות אדם של רבבות אזרחים שומרי חוק, חמורה במיוחד היא התגייסותו הטוטאלית של שר הביטחון להפעלת כוחות הביטחון כנגד אחים כאילו היו אויבים''נאמר בהודעת המליאה.

עוד הוחלט על הקמת מטה מאבק שבראשו יעמדו ראשי הרשויותבכלל המישורים: הפרלמנטרי, הפוליטי, והציבורי ובפעילות בשטח. - עמדת ראשי הרשויות היא שאין כניסה לפקחי ההקפאה של ביבי לתחומי היישובים. - ראשי הרשויות הסירו אחריות מהפיקוח על הבנייה ביישובים כפי שהיה בסמכותם עד כה, לאור הפקעת סמכותם בנתינת היתרים חדשים. - ראשי הרשויות הורו למהנדסי המועצות שלא לשתף פעולה עם קציני המינהל האזרחי לגבי צו ההקפאה ובכלל זה להמנע מלהפגש מחר עם רע"ן תשתית במנהא"ז.

בימים הקרובים יתקיימו כינוסי חירום בכל הרשויות עם ההנהגות המקומיות ובהם יוסברו הסכנות, וכן יגובשו צוותי פעולה וגיוס אנשים לפעילות. - בכל רשות באחריות ראש המועצה יוקם מטה מאבק מקומי נגד הקפאת הבניה ונגד התוכנית להקמתה של מדינה פלשתינאית. - ראשי הרשויות ייקיימו מאמצי הסברה ופעילות פוליטית מול ראשי הסיעות, מול השרים ובקרב חברי הכנסת. - בתוך עשרה ימים, יתקיים דיון של ראשי הרשויות על מתווה המאבק והדגשים של תוכנית העבודה.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. שמועות לבשורות טובות !!! ניסים ממש לבשר !!!
    (16/12/2009)
    בס"ד השמועה בדבר הבשורה כדברים האלה : ממש קשה לעכל איזו בשורה משמחת !!! השר הממונה על הביטחון הבטיח שיתן מהונו וממונו ונכסיו ויבטיח בעצמו ערב באופן אישי את המפונים הקודמים [מחבל גוש קטיף] וכן את המפונים שמתעתד הלאה[מיהודה ושומרון] !!! יש למנוע באחת דבר חטא לקום איש על אחיו !!! ואסור לנו גם להשפיל כבוד אדם בביזוי שמו לחינם!!! על כן אבקש להעביר את הדברים במהרה בדחיפות אל ראשי קהלכם כדי לפייס שם האיש וכבודו במהירות ובזריזות ממש !!! אל נא תתעכבו כהוא זה !!! כי אולי צדיק נסתר זה האיש,וטעינו אנחנו,בל נתעכב !!! לכו אל ראשי הקהל והיווכחו מה שימחה מה בשורה זאת!!!
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS