''האדמו"ר שלא חשש להביע ביקורת על החכי"ם החרדים''

הרב יוסף גערליציק, יו"ר עמותת הרבנים 'פיקוח נפש' סופד לאדמו"ר מבוסטון, שלכל אורך השנים דגל בעמדות תקיפות בכל הקשור לנושאי ארץ ישראל, וסבר כי על האדמורי"ם והרבנים להשמיע את קולם ללא חת נגד כל מו"מ על מסירת שטחי ישראל

הרב יוסף גערליצקי ו09/12/2009

האדמור מבוסטון זצל (צילום: באדיבות ארגון פיקוח נפש)

הרב גערליצקי (צילום: באדיבות ארגון פיקוח נפש)

בצהרי יום השבת האחרון, נפטר זקן האדמורי"ם בדור הנוכחי, האדמו"ר מבוסטון הרב לוי יצחק הורוביץ זצ"ל. האדמו"ר זצ"ל חידש את חצר אביו בבוסטון לפני כחמישים שנה, שם החל לקרב את הדור הצעיר של יהדות בוסטון והאזור ומצא מסילות ללב סטודנטים יהודים שלמדו בעיר. במסגרת פעילותו, היה עורך 'שבתונים' - תכניות שבת מיוחדים לסטודנטים, שבהן טעמו לראשונה את טעמה של שבת יהודית. בהשפעתו החלו רבים מהם לשמור מצוות והתקבצו סביבו.

בשנת תשמ"ט מונה האדמו"ר מבוסטון לחבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל. לכל אורך השנים דגל בעמדות תקיפות בכל הקשור לנושאי ארץ ישראל, וסבר כי על האדמורי"ם והרבנים להשמיע את קולם ללא חת נגד כל מו"מ על מסירת שטחי ישראל. בשנים האחרונות חבר גם ל'קונגרס הרבנים פיקוח נפש', ארגון המאגד מאות רבנים בישראל בהתנגדות תקיפה לנסיגות משטחי ישראל, והיה מדובריו הראשיים והחריפים בהזדמנויות שונות.

לאחר החלטת הממשלה על ההתנתקות, חתם האדמו"ר על "קול קורא" נגד ההתנתקות שפורסם ע"י קונגרס הרבנים "פיקוח נפש" יחד עם הגאון הרב בנימין יהושע זילבר זצ"ל, ויבדלח"ט כ"ק האדמו"ר מסדיגורא שליט"א, הראשון לציון הגאון הרב מרדכי אליהו שליט"א והגאון הרב מאיר מאזוז שליט"א. כמו"כ נהג האדמו"ר להשתתף אישית בכינוסי הרבנים של "פיקוח נפש". (גם כשהיה צריך להגיע בכסא גלגלים) ולמחות בכאב על המהלך "האיום והנורא" שגורם לסכנת נפשות לכל עם ישראל כהגדרתו, והיה מזכיר כי אותם בתי-כנסיות מהם פינתה ישראל בכוח יהודים, משמשים היום לעמדת ירי למחבלי החמאס. 

האדמו"ר לא חשש להביע בפומבי ביקורת גלויה על החכי"ם החרדים בכנסת שאינם פועלים די לשמירה על שלימות הארץ ובטחון תושביה. בנושא זה הרבה לעסוק בשנותיו האחרונות, כאשר על פניו ניכר היה כי מהלכי ממשלות ישראל גורמות לו צער רב ואישי. הוא הרבה לעודד ולחזק את רבני פיקוח נפש' הפועלים להסברת ההלכה האוסרת מסירת שטחים, ונהג לומר להם כי פעילותם היא הצלה רוחנית וגשמית לעם ישראל.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ב טבת התש"פ 19.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS