נעמה בן גיגי

נעמה בן גיגי בת 30 נשואה +2. אשת חינוך, עובדת במרכז משמעו"ת בקרית מוצקין. גרה בקרית מוצקין, וחולמת להקים ישוב בקריון.

 

'במדינת ישראל הדמוקרטית אסור להגיד את מה שחושבים בקול'.דעה.

נעמה בן גיגי לא מבינה מדוע סתימת הפיות מכוונת בישראל רק לצד הימני במפה! בשלטון דמוקרטי צריך ואף חובה לדעת לדבר ולהידבר.

נעמה בן גיגי ו16/12/2009

מדינת ישראל היא לא דמוקרטיה (צילום: עמיעד טאוב)

נניח שאנחנו חיים במדינה דמיונית מדינה בה הממשלה והצבא קובעים את קו החשיבה ואז כמובן שכל המתנגד לצבא ייענש ואל תטעו, לא מדובר כאן על חיילים שיוצאים נגד הצבא, אלא על אזרחים, במדינה הדמיונית שעליה אני מדברת.

לאזרחים אסור לדבר כנגד הצבא, אם הם אינם מסכימים עם הקו המחשבתי של הצבא. נשמע כמו מקום מסוכן מאד, אתם בטח לא רוצים לחיות במקום כזה, נשמע כמו לחיות בברית המועצות. בחיים לא הייתם הולכים לגור במקום כזה נכון?

תתפלאו, אתם גרים בו. למקום הזה קוראים ארץ ישראל ואסור, פשוט אסור במדינת ישראל הדמוקרטית בשנת 2009 כמעט 2010 להגיד את מה שחושבים בקול. בעצם, אולי מותר, אבל לא לרב.

 היום אלו ישיבות ההסדר ה-"קיצוניות" מחר יהיו אלו ה-מכינות הקדם צבאיות ה-"מתונות" ומה יהיה מחרתיים? האם מישהו יעז לגעת "בבתי המדרש" של הקיבוצים, הזועקים להפסיק את הכיבוש, ומסיתים לסרבנות, סרבנות נגד מלחמה, לא לסרב פקודה נגד פגיעה של החיילים בבני עמם.

ביום בו יסתמו פיות לאזרחים כנגד הצבא, נהפוך למדינה שאני לא הייתי רוצה לחיות בה. האם הרב מלמד היה צריך כ"כ להקצין, וללכת על חבל כ"כ דק זו שאלה אחת. אבל , זה שהמדינה נוהגת במדיניות של "סתימת פיות" במקרים מסוימים בלבד, וגורמת לקרע בעם ולריחוק לבבות ושוב בד"כ רק כנגד מגזר אחד זה לא חדש לנו.

הלוואי והיינו חיים במדינה דמיונית אחרת, שאפשר לדבר בה על התחממות כדור הארץ. אבל אנחנו חיים פה, וכאן בארץ הזאת, דברים וצרכים יומיים מניעים אותנו, אנחנו לא יכולים לדבר על דברים אחרים, אנחנו צריכים לדבר על הדברים שמפחידים אותנו, על הדברים שמציקים לנו.

ואם לרב כזה או אחר. או לאדם כזה או אחר מפריע משהו בהתנהלות במדינה או בצבא, מחובתו להגיד את זה. מחובתו לצעוק. כי אנחנו חיים במדינה דמוקרטית, ואם אנחנו רוצים שהדמוקרטיה תמשיך להתקיים אסור לנו לשתוק שפוגעים בנו. או שדברים מתנהלים בצורה שלא ניראת לנו.

 אמנם הסדר הוא הסדר עם הצבא, וישיבת הסדר היא כפופה לצבא, אך רב כפוף לתורתו אמונתו וצו ליבו. במדינת ישראל מגדלים אנשים, לא חיילים אוטומטים. חבל, שלא נותנים להביע דעה, שהיא נשמעת קצת שונה ואחרת.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. כ"כ נכון!
  (16/12/2009)
  כרגיל, נעמה - דוקרת בנק' הנכונות... באמת מטריד, לאן הגענו? מדינה שלא מוכנה לשאת את מגוון הדעות השונות שבה
 2. סרבנות
  (16/12/2009)
  נעמה היקרה, הרב מלמד הוא לא סתם אזרח הוא ראש ישיבת הסדר. כשראש ישיבת הסדר קורא לסרבנות הוא פוגע בצבא שהוא אותו צבא שיש לו הסדר עם אותה ישיבה. לא ייתכן שחיילים יחליטו לעשות מה שנראה להם לנכון ויחליטו לסרב לפקודות שלא נראות להם. אגב, חייל שמסרב לשרת בשטחים נזרק לכלא. בתור אזרח אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה ואין שום סתימת פיות אבל בתור חייל אתה מבצע את פקודות הצבא אחרת תגרום להרס הצבא והדמוקרטיה הישראלית.
 3. למוטי הדמוקרט
  (20/12/2009)
  על איזה מדינה דמוקרטית בדיוק כבודו מדבר? פאשיזים זו השיטה שמדינת ישראל קרובה אליו יותר מתמיד! אנשי הימין שנבחרו בגלל הבטחותיהם על שמירת ארץ ישראל מפנים שטחים ועוקרים את עם ישראל מארצו . הצבא כבר מזמן לא צבא העם אלה מתפקד כמשטרת החונטה הפלמנטרית שלא משנה למי שלו תצביע תקבל את אותה הנוסחא: התרפסות מול האו"ם{ימח שמם} והקהילה הבינלאומית שכל מטרתם להמשיך את צוואתו של היטלר ימח שמו! סופם של שונאי ישראל אלו כסופו של אריק שרון שנגע באדמה הקדושה. לסרב פקודה על פינוי תושבים מבתיהם בארץ ישראל זוהי הלכה שכל יהודי מחויב לה - רצון השם.
יום ו', כ' טבת התש"פ 17.01.2020
פרשת שמות
כניסה: 16:19 | יציאה: 17:50
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS