ריבלין לראשי פרלמנטרים: מאז נחטף שליט לא הגיע לבקרו אף נציג מהצלב האדום

יו"ר הכנסת שיגר ל- 217 ראשי פרלמנטים בעולם איגרת ברכה לשנה החדשה, ובה התייחסות לחטיפת החייל גלעד שליט: 'גורלו של שליט מבטא את המצב הבלתי אפשרי שישראל נתונה בו'; ריבלין ציין עוד באגרתו כי 'מאז נחטף גלעד שליט לא הגיע לבקרו אף נציג מהצלב האדום או כל ארגון בינ"ל אחר'

טולי פיקרש ו24/12/2009

ריבלין: לא חוסך ביקורת מעימיתיו בעולם (צילום: באדיבות לשכת ריבלין)

"בעודי כותב שורות אלו שרויים אנו עדיין בחוסר וודאות לגבי גורלו של חייל צה"ל, גלעד שליט", כתב יו"ר הכנסת ראובן ריבלין ל- 217 ראשי פרלמנטים בעולם, באגרת ברכה מיוחדת ששיגר לרגל השנה האזרחית החדשה.

"יותר משלוש שנים חלפו מאז שגלעד נחטף משטח ישראל ע"י טרוריסטים מהחמאס, ומאותו היום לא הייתה לגלעד אפילו הזדמנות אחת להיפגש עם מישהו אחר מלבד חוטפיו. אף נציג מהצלב האדום הבינלאומי, האו"ם או כל גוף בינ"ל אחר לא הורשה לבקר את גלעד או למסור הערכה אובייקטיבית לגבי מצבו. גורלו של גלעד הוא בראש ובראשונה נושא הומאניטרי, אך באותו זמן משקף את המצב הבלתי אפשרי בו מדינת ישראל מוצאת את עצמה", הדגיש ריבלין באגרתו, בה הוא קורא לראשי הפרלמנטים "להתעשת ולא לגלות הססנות במאבק בטרור העולמי".

לדבריו, "ארגוני טרור מהווים איום לא רק על ישראל אלא על הסדר העולמי. קבוצות אלו רוצות לכפות אידיאולוגיות מסוכנות ואנטי דמוקרטיות על כל העמים והן מהוות סכנה חמורה לעולם בו ישנן חברות פתוחות וחופשיות. איראן מתעקשת לפתח את הנשק הגרעיני שלה, ובאותו זמן מממנת ומחמשת ארגוני טרור כמו החמאס בעזה או החיזבאללה בלבנון. ישראל היא המטרה הראשונה שלהם אך היא בוודאי לא האחרונה. זוהי חובתנו המשותפת להשתמש באמצעים העומדים לרשותנו כדי לעצור את הטרור, לפני שיהיה מאוחר מדי".

יו"ר הכנסת תוקף באגרת את עמדת הקהילה הבינ"ל כפי שהשתקפה הדו"ח גולדסטון, ומציין כי "ישראל מוצאת עצמה במצב בלתי אפשרי, שבו העולם שופט אותה בחומרה על כך שהיא מגנה על אזרחיה".

את מכתבו חותם יו"ר הכנסת בתקווה לכינון שלום באזור: "אנו עדיין מאמינים ששלום הוא הפתרון הטוב ביותר עבור האזור. כל האומות וכל העמים יכולים ועשויים ליהנות משלום באזורינו. מצב זה יחסל את כוחם של הקיצוניים והטרוריסטים שבונים על שנאה, קסנופוביה ובורות. אנו בישראל כמהים לפתרון של שלום אשר יבטיח את בטחון מדינתנו ובטחון עמינו ויאפשר לכל עמי האזור להשיג את הרווחה שהם כל כך ראויים לה."

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', י"א כסלו התש"פ 09.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS