אלדד מזרחי נבחר לקדנציה נוספת בראשות המועצה הדתית בתל אביב

מזרחי, סגן במיל', בוגר ישיבת ההסדר בקריית ארבע, הינו בעל תואר אקדמי במדעי הרוח ומוסמך לרבנות. בחירתו המחודשת לתפקיד יו"ר המועצה הדתית בתל אביב, הוא הישג משמעותי לציונות דתית, המצטרף לניצחון נוסף שרשמה הציונות הדתית במאבק מול ש"ס על ראשות המועצות הדתיות וצביונן בערים שונות.

טולי פיקרש ו28/12/2009

יו"ר המועצה הדתית בתל אביב, אלדד מזרחי, נבחר לקדנציה נוספת בראשות המועצה. ההרכב החדש של המועצה הדתית, שהתכנס ביום חמישי האחרון, בחר במזרחי, כאמור, לקדנציה נוספת ולתפקיד ממלא המקום ויו"ר מחלקות הכשרות והמקוואות נבחר אברהם מנלה.

הליך בחירת הרכבה החדש של המועצה הדתית בתל אביב כמו גם בחירתו לקדנציה נוספת של היו"ר, התעכבו תקופה ארוכה, בשל ניסיונות חוזרים ונשנים מצד ש"ס, לכפות בחירתו של נציג מטעמה לראשות המועצה.

בעקבות כך, לא הייתה מועצה מכהנת יותר מחודש וחצי, דבר שהורגש בשירותים הדתיים בעיר. לאחר שניסיונות אלה נכשלו, בין היתר בשל הגיבוי שהעניק ראש העיר, רון חולדאי, ליו"ר הנוכחי ורצונו להמשיך ולראות את אלדד מזרחי, בראשות המועצה הדתית, אושרה המועצה הדתית החדשה על ידי כל הגורמים: מועצת העיר, הרב הראשי לתל אביב הרב ישראל מאיר לאו ושר הדתות יעקב מרגי, איש ש"ס.

אלדד מזרחי (40) הגיע לתפקיד יו"ר המועצה הדתית בתל אביב, לאחר ששימש בתפקידים ציבוריים שונים. מזרחי, סגן במיל', בוגר ישיבת ההסדר בקריית ארבע, בעל תואר אקדמי במדעי הרוח ומוסמך לרבנות. אין חולק על כך כי מאז נכנס לתפקיד הצליח מזרחי להפיח 'רוח חיים' בחיים הדתיים ב'עיר העברית הראשונה' ושינויים רבים שהוביל בתפקוד המועצה הדתית בעיר, בהחלט הצליחו ל'החזיר עטרה ליושנה'.

בישיבה החגיגית של המועצה הדתית החדשה, סיכם היו"ר מזרחי את הקדנציה הקודמת והביע תקווה לשיתוף פעולה שיביא לתנופה חיובית בפעילות המועצה. "נפעל ונחזק את צביון העיר היהודית הראשונה, נשפר את רמת המקוואות והכשרות ונקדש שם שמיים", הצהיר מזרחי.

לצד היו"ר וממלא מקומו, נבחרו על ידי עשרה מתוך 11 החברים- עו"ד יצחק מירון, כממונה על בתי הכנסת, הרצל לוי, יו"ר ועדת הכספים ושחר בקשי, נציג ש"ס, לתפקיד הגזבר. בחוגים הדתיים בתל אביב הביעו שביעות רצות מההרכב שנבחר.

בחירתו המחודשת של אלדד מזרחי לתפקיד יו"ר המועצה הדתית בתל אביב, הוא הישג משמעותי לציונות דתית. הישג זה מצטרף לניצחונות נוספים שרשמה הציונות הדתית במאבק מול ש"ס על ראשות המועצות הדתיות וצביונן בערים שונות. ברמת גן התכנס בראשית החודש הרכבה החדש של המועצה הדתית בעיר, שבחר לתפקיד היו"ר את יהודה סירי ולממלא מקומו את אבנר זכאי.

בישיבה החגיגית השתתפו ראש העיר, צבי בר, סגן ראש העיר, אביהוא בן משה, חברי מועצת העיר והנהלתה. כינוס המועצה התאפשר לאחר ששר הדתות, שניסה למנוע את אישור הרשימה, חזר בו.

כזכור, הגישה עיריית רמת-גן בג"צ נגד שר הדתות יעקב מרגי ומשרד הדתות, בגין ניסיונותיהם להשתלט על המועצה הדתית בעיר ולמנות לה ממונה מטעמו. לאחר הגשת העתירה אישר שר הדתות את רשימת חברי המועצה הדתית שהגישה עיריית רמת-גן ויהודה סירי נבחר כאמור ליו"ר המועצה הדתית.

סירי, משמש מזה שנים כחבר המועצה הדתית בעיר והוא החליף בתפקיד את היו"ר המיתולוגי רפאל גוילי ז"ל.סירי הוא בוגר אוניברסיטת בר-אילן בכלכלה ובמדעי המדינה ופעיל ציבורית בעיר מזה שנים רבות. סירי הקים את עמותת הראל לפעילות דתית-חברתית ברמת-גן, שימש כמנכ"ל עמותת הליכות עם ישראל וכיהן בעבר כחבר מועצה.

הרב הראשי לרמת-גן, הרב יעקב אריאל איחל לסירי כי ימצא את שביל הזהב לפעילות העיר ויביא את אור התורה לרמת-גן. ראש העיר, צבי בר, אמר באותו מעמד כי "לאחר דרך רצופת קשיים ובזכות מאמץ משותף וכוונות כנות של כל הנוגעים בדבר, הגענו לרגע הכרזת מועצה דתית לעירנו בהרכבה החדש, היוצא עתה לדרך. בהרכב המועצה הדתית החדשה שלנו נתאספו חברים המייצגים נאמנה את כלל תושבי העיר רמת-גן ואת המגזרים השונים. בעיר כשלנו- בה מתנהלת מערכת חיים נפלאה של הבנה, של סובלנות ושל שיתוף פעולה בין הציבור הדתי והלא דתי, קיימת חשיבות רבה לאווירה שמקרינה סביבה המועצה הדתית, אשר אמונה על אספקת כלל צרכי הדת לכלל תושבי העיר. בנוסף לענייני הנישואין, הגרושין, טהרת המשפחה, החגים ודיני הכשרות, עוסקת המועצה הדתית, במסירות ובאהבה רבה, גם בנתינה לנזקקים ולנצרכים. אני משוכנע כי בדרך זו תצעדו, ומאחל לכל אחד מכם עשייה פורייה ומהנה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

 1. בחירה מצוינת
  (28/12/2009)
  בתור תושב וותיק של תל אביב, אני אומר אלדד מזרחי הוא האיש הנכון במקום הנכון.
 2. מברוכ אלדד
  (28/12/2009)
 3. שמח על הבחירה של אלדד
  (28/12/2009)
  כל הכבוד לראש העיר חולדאי שלא נכנע לבריונות השסניקית שרצתה להדיח אל אלדד מהתפקיד ולשים נציג מטעמה. אלדד עשה מהפכה רוחנית בעיר והחזיר עטרה ליושנה. שמח על הבחירה המחודשת שלו לתפקיד
 4. מזרחי מקדש שם שמיים
  (28/12/2009)
 5. סוף סוף כיפה סרוגה בראש מועצה דתית ולא עוד שסניק
  (28/12/2009)
 6. מה קורה עם המועצה הדתית בפתח תקווה?
  (30/12/2009)
 7. אני בכלל לא שמח
  (30/12/2009)
  מזרחי אמנם הוא איש הציונות הדתית אבל לא מתנהג בכלל כאיש הציונות הדתית, הוא בסך הכל שפוט של מנלה ואגודת ישראל, מספיק לראות מי המשגיחים של הרבנות ומה הרוח הנושבת במסדרונות הכשרות של הרבנות.
 8. העיר ת"א-יפו זכתה שאדם כמו אלדד יכהן כראש המוע"ד
  (08/01/2010)
  אלדד שזו לו הכהונה השניה כראש המוע"ד משמש כשליח אמיתי אשר חרט על דיגלו יושרה ודרך ארץ שנים הוזנחה המוע"ד וכיום בה' עובדי המוע"ד מקבלים בזמן את משכורתם הניהול בשקיפות מלאה ואני מברך את אלדד להיות ח"כ בבחירות הבאות הציבור הדתי לאומי רק ירוויח
יום ו', ט"ו כסלו התש"פ 13.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS