קדימה החליטה: שמעון פרס הוא מועמד הסיעה לנשיאות

 סיעת קדימה אישרה את הצעתו של ראש הממשלה אהוד אולמרט לקבוע את המשנה לראש הממשלה שמעון פרס, כמועמדה לתפקיד נשיא המדינה

טולי פיקרש ו28/05/2007

פרס עם הרב עמאר במימונה

מועמדה של סיעת קדימה לנשיאות הוא שמעון פרס, בתום ישיבתה השבועית אישרה סיעת קדימה את הצעתו של ראש הממשלה אהוד אולמרט לקבוע את המשנה לראש הממשלה שמעון פרס, כמועמדה לתפקיד נשיא המדינה. פרס עצמו צפוי להציג את מועמדתו לתפקיד הנשיא ביום רביעי.

חברי הסיעה שנכחו בדיון חתמו על טופס המועמדות של פרס לתפקיד, למעט חברי הכנסת זאב אלקין ומרינה סולודקין, שחתמו כבר על טפסי מועמדותם של ח"כ ריבלין וח"כ אביטל. ראש הממשלה עצמו הודיע בישיבה כי "בכוונתי להשקיע מאמץ, זמן ומרץ רב לבחירתו של שמעון פרס לתפקיד נשיא המדינה ואני קורא לכולנו לעשות אותו דבר". אולמרט הוסיף כי "ברור לחלוטין שאין אדם ראוי מפרס לתפקיד ומדינת ישראל ראויה ששמעון פרס יהיה בחיר נציגיה ושליחיה בארץ ובעולם. זו משמעות התפקיד".

אולמרט הוסיף ושיבח את משנהו ואמר כי "האיש מילא כמעט את כל מגוון התפקידים האפשריים בתחום השירות הציבורי והפוליטי. אין שום אדם שמזוהה בעולם כולו עם חזונה של מדינת ישראל יותר ממנו. הוא מזוהה עם שאיפתה של ישראל לשלום, עם ההתקדמות שלה בתחומי המדע והטכנולוגיה. אין לי ספק שבחירתו לנשיא המדינה זו בחירה נכונה. הוא יחזיר לתפקיד נשיא המדינה את הכבוד והמעמד שראויים להם".

אולמרט הדגיש כי "השיקול הלאומי חייב לעלות על כל שיקולי הפוליטיקה הקטנה. אני נפגש עם מנהיגי העולם, אני שומע את התגובות והיחס החם שיש לכולם כלפי שמעון פרס, הנחשב כיום לאחד מהאנשים החשובים והידועים ביותר בעולם. התברכנו בו, וניתן למנות אולי על ידי אחת את מספר האנשים הנוספים בעולם שזוכים ליחס שכזה". שמעון פרס עצמו נעדר מהישיבה, בשל אשפזוה של אשתו סוניה, בבית החולים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. מר פרס : פתח פיך ויאירו דבריך
    (28/05/2007)
    דרושים פחות משבועיים כדי להסיר עננה או לראותה מורידה גשם/ברד. עננה מרחפת מאז הועלה לפני שנים חשד ששמעון פרס קיבל שוחד של מליונים כדי לעזור למשחדים מכובדים לבצע עיסקת מטוסים. אכן, המחשיד הוא איש המודיעין לשעבר ארי בן מנשה, שאמינותו בעייתית, אולם מדאיג מאד הדבר שהנושא לא נבדק מעולם ע"י המערכות השלטוניות המופקדות על שלטון החוק, למרות שהפרטים הועברו אליהן לבדיקה מכיוונים שונים כבר לפני שנים. ותמוה לא פחות שמעולם לא חקרו בנדון איש מפתח בשם אלוף משנה או תת אלוף יואל בן פורת, המכונה "בפי". וזאת כשהנוגעים בדבר ידעו על מצב בריאותו החמור של הנ"ל. ותמוה גם שמעולם לא נשקל לתת לא.ב.מ. הנ"ל חסינות אם יסכים לבוא לישראל להיחקר. אז במקום שיהיה לנו מועמד לנשיאות, או אפילו נשיא, "חשוד" בפרשה שתלך ותסתבך, מוטב לקבל מיידית ובאופן מוסמך ואמין גילוי נאות.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS