30 רבני ישובים יתווספו בשומרון

שר הדתות יעקב מרגי (ש"ס) ביקר היום במועצה האזורית שומרון חנך מקווה טהרה והתחייב למנות עוד השנה 30 רבני ישובים.

עמי שרון ו17/03/2010

השר מרגי בשומרון.מתחייב להפסיק את הקפאת הרבנים (צילום: מועצה אזורית שומרון)

שר הדתות יעקב מרגי (ש"ס) ביקר היום במועצה האזורית שומרון כאורחו של ראש המועצה גרשון מסיקה.השר, מלווה בציוותו המקצועי, פתח את ביקורו בישוב שערי תקוה, שם חנך מקוה טהרה.

בפתיחת ביקורו קיים השר ישיבת עבודה עם ראש המועצה גרשון מסיקה, רב הישוב הרב שמואל פיירשטיין, ראש המועצה הדתית דב שפירא ונציגי הועד המקומי חיימון בלומנפלד ורובי טלמן.

לאחר מכן המשיך השר למועצה הדתית שומרון בברקן וללשכת ראש המועצה, שם נועד למפגש מיוחד לקראת חג הפסח עם רבני הישובים בשומרון.

הרבנים וראש המועצה מסיקה פרשו בפני שר הדתות את הגודל והיקף ההתיישבות בשומרון וסיפרו לשר כי למרות גווני האוכלוסיה הרבים בשומרון אין חיכוכים על רקע יחסי דתיים-חילוניים. הרבנים שטחו בפני השר את המצוקות והמכשלות כתוצאה מהפקאת הבניה ואת בעיית אי ההכרה ואי הטיפול מצד המדינה בישובים שטליה ששון היחליטה להגדיר "מאחזים".

השר מרגי אמר בישיבה: "אני בטוח שהמאחזים ביהודה ושומרון יאוזרחו ויאושרו. השומרון הוא הלב של מדינת ישראל. כל פגיעה בישובים היא פגיעה בלב שסופה אסון לכל המדינה".

השר גם התייחס לנושאים המקצועיים של משרדו והבטיח להפסיק את ההקפאה הקיימת זה מספר שנים בתקני רבני ישובים כתוצאה מביקורת של מבקר המדינה בתחילת העשור הקודם, דבר הגורם שלא מעט רבנים מכהנים ללא תקן וללא שכר כלשהו : רב ישוב הוא מרכז הישוב, ישוב ללא רב הוא ישוב ללא נשמה. בשנת 2,010 יתווספו 30 תקני רבני ישובים.

הרבנים עושים את מלאכתם נאמנה. גם אם יש כאלו שהתנהלו לא כמצופה הרי שהם מיעוט שבמיעוט. אמרתי לאנשי משרד המשפטים: כפי שאם ישנה ביקורת של מבקר המדינה על מערכת המשפט לא מקפיאים מינוי שופטים חדשים, כך לא יעלה על הדעת שבגלל דו"ח של מבקר המדינה בנושא מערכת הדתות לא יתמנו רבנים חדשים במשך שנים. אם יש בעיות צריך לתקן אותן, רב חייב לגור במקום כהונתו וכך עושים רובם ויעשה, אך אין להפקיא בשל כך מינוי רבנים".

ראש המועצה גרשון מסיקה שיבח את התנהלות השר מרגי והגדירו "ידיד אמיתי של ההתיישבות".

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', ט"ז כסלו התש"פ 14.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS