ריבלין לברק:''שכונת היובל לא תיהרס''

ריבלין קיים ביקור תנחומים בביתה של שלומית פרץ, אלמנתו של אלירז פרץ ז''ל בסיומו קרא לשר הביטחון להכשיר את השכונה. 

טולי פיקרש ו08/04/2010

ריבלין ופרץ.ישראל היפה (צילום: לשכת יו''ר הכנסת)

ריבלין.שכונת היובל לא תיהרס (צילום: לשכת יו''ר הכנסת)

יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, הגיע הבוקר (ה') לשכונת היובל בישוב עלי בשומרון, לביקור תנחומים אצל שלומית פרץ, אלמנתו של אלירז פרץ ז"ל, שנהרג בגבול עזה לפני חג הפסח בהיתקלות עם מחבלים.

ריבלין קרא לשר הביטחון להכשיר את השכונה, ואמר: "כשאנו אומרים 'כל ישראל ערבים זה לזה" אנו מתכוונים שגם הכלל צריך לעיתים להיות ערב לגורלו של הפרט. מדובר במציאות בלתי הגיונית ובלתי מוסרית, שעל משפחותיהם של גיבורי ישראל שמסרו את נפשם למען חייהם של ישראלים רבים, מרחפת סכנת גירוש מבתיהם.

ריבלין הוסיף כי "גיבורי ישראל אלו לא באו לבנות את ביתם כאן, מתוך רצון להתריס בפני החוק או בפני גורם כלשהו, אלא מתוך אהבת הארץ והמדינה, ובליווי סיוע ממשלתי של משכנתאות מדינה. הם מצאו עצמם פתאום מעורבים בהליכים משפטיים בבחינת "ייקוב הדין את ההר".

"אני קורא לשר הביטחון, בתחינה ובדרישה: שכונת היובל לא תיהרס. אפשר להכשירה ואנחנו נכשירה. איננו מבקשים להשתמש בסחטנות רגשית או בשיקולים אמוצינליים, לצרף זאת למכלול השיקולים. השכונה נבנתה כדין ולכן יש למצוא פתרון הולם. השכול הכפול שפקד אותה, כששני גיבורי ישראל התגוררו בה- רס"ן רועי קליין ורס"ן אלירז פרץ זכרם לברכה, איננו הסיבה לבקשה, גם אם יש להביא בחשבון את תרומת הנופלים וקרבן המשפחות עבור הכלל."

שלומית, אלמנתו של אלירז, אמרה לריבלין: "בראש מעייניו של אלירז עמד הרצון לתרום לכלל. הוא תמיד אמר שלא משאירים פצועים בשטח. לכן, אם אפשר יהיה להחזיר הביתה את יונתן פולארד, זה יהיה עבורנו סוג של נחמה, זה אחד הדברים שהוא הכי רצה שיקרו."

שלומית הוסיפה: "ראינו את העם היפה הזה כשחיזק אותנו במצב הקשה שלנו. אני סומכת על העם הזה".

 

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ט טבת התש"פ 26.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS