נשיא מכללת נתניה: אני עומד בקשר עם מדענים איראנים

על רקע הכרזת ארגון המרצים הבריטי להטיל חרם אקדמי על ישראל, מגלה נשיא מכללת נתניה פרופ' צבי ארד כי הוא עומד בקשר עם מדענים מאיראן.

טולי פיקרש ו01/06/2007

"למדע אין גבולות ואני עצמי עומד בקשר מדעי גם עם מתמטיקאים מארצות מוסלמיות כולל מאיראן ומקבל מהם מאמרים, כחבר מערכות של עיתונים בינלאומיים בתחום המתמטיקה כולל בסין ובארה"ב", מסר פרופ' ארד, שיצא בחריפות נגד החרם הבריטי.

לדבריו, "הניסיון הבריטי לחסום את המדענים מישראל ולהחרימם- לא יצליח". פרופ' ארד טען כי החרם הבריטי נובע ממנעים אנטישמיים וכי הוא עצמו כמדען היה קורבן לאנטישמיות כזו. היה זה, סיפר, כאשר הוצע לו לשמש כחבר הנהלה של אחד הגופים הגדולים ביותר לפרסומים מדעיים באירופה אך מועמדותו נדחתה לבסוף בנימוק שישראל היא מדינה גזענית. "לאחר שהארגון הבריטי הודיע בזמנו כי הוא מחרים את אוניברסיטת בר אילן, בה כינתי כנשיא וכרקטור, סירבתי יחד עם מדענים יהודים אחרים להשתתף בכנס שנערך בבריטניה עד שמארגניו נעתרו לדרישתי להסתייג מהחרם על בר אילן", סיפר.

בתוך כך, תגובות חריפות ונזעמות במערכת הפוליטית בעקבות הכרזת ארגון המרצים הבריטי לשקול הטלת חרם אקדמי על ישראל.

יו"ר ועדת המדע ח"כ זבולון אורלב אמר כי "שוב ושוב מגמות אנטישמיות וגזעניות מרימות ראש ודוחקות את השפיות והמוסר. על מדינות העולם להיאבק בכל ניסיון להטיל חרם על מוסדות חינוך ישראלים בניגוד לכל ערך מוסרי ואקדמי". אורלב הודיע ידרוש לקיים דיון דחוף בנושא במליאת הכנסת. השר לקליטת עלייה זאב בוים קרא להקפיא תרומות של יהודים למוסדות להשכלה גבוהה בבריטניה. בוים, השוהה בלונדון, הציע שתורמים יהודים התומכים במוסדות אקדמיים בבריטניה יפסיקו את תרומותיהם בעקבות החלטת איגוד המרצים הבריטים.

ח"כ אלי גבאי אמר כי החרם האקדמיה הבריטית על ישאל הוא "אנטישמיות חדשה". "על אף שהצעות דומות עלו בעבר, משרד החוץ בחר שלא לטפל בתופעה בעודה באיבה. בעוד בעולם ישנן הפרות בוטות של זכויות אדם, בוחרת האקדמיה הבריטית לגנות ולהתמקד אך ורק בישראל, המהווה מגדלור של זכויות אדם בקרב שכנותיה", טען גבאי.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. אין חדש תחת השמש
    (03/06/2007)
    ידוע על האנטישמיותשל הבריטים אין זה חדש אך בע"ז אנו נתגבר על כך .
  2. מה הוא רוצה להראות הפרופ' הזה?
    (04/06/2007)
    שאנחנו יותר צדיקים ונאורים אפילו מהארופאים הפרו פרו פלסטינאים??? זה ידוע , לא צריך להראות את זה. ממליץ לשב"כ לפתוח בחקירה נגד האיש, איזה מידע הוא מעביר לאיראן? אה?
יום ב', י"א כסלו התש"פ 09.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS