ולרשטיין מאשים:''נוער הגבעות הוא האסון הכי גדול של הימין''

ולרשטיין שהתפטר מתפקידו כמנכ''ל מועצת יש''ע על רקע גילויי הסרבנות תקף את הנהגת מועצת יש''ע ואמר כי:''אם הימין לא יקיא את נוער הגבעות , הימין יפסיד בהכרעה. הנהגת יש"ע ששותקת מביאה חורבן''.

עידן הראל ו27/04/2010

נוער הגבעות.סכנה לימין (צילום: אסף כהן)

ולרשטיין עם חבריו להנהגת ישע.נגד סרבנות (צילום: אבניאל-עטרת באדיבות יהושע מור יוסף)

התקפה חסרת תקדים של מנהיג ההתיישבות ויו''ר מועצת בנימין לשעבר, פנחס ולרשטיין על נוער הגבעות.

בשיחה בפני סטודנטים של בית הספר לממשל וחברה של האקדמית תל אביב יפו טען ולרשטיין כי:"נוער הגבעות הוא האסון הכי גדול שקרה לימין, הם גורמים נזק לימין ולישראל-אם הימין לא יקיא את נוער הגבעות , הימין יפסיד בהכרעה. הנהגה ששותקת מביאה חורבן... יש בימין כל הזמן אנשים שפועלים להגברת הלהבות. הימין מתגעגע לעימותים יש תחושה של UNFINISH 'ביזנס' מההתנתקות."

כזכור בחודש ינואר האחרון הודיע ולרשטיין ששימש כמנכ''ל מועצת יש''ע על פרישתו מהתפקיד אחרי 35 שנות פעילות ציבורית ביו"ש.

 לרשטיין, הסביר אז במכתב ששיגר לחברי מזכירות מועצת יש"ע כי פרש על רקע גילויי התמיכה השקטים בסרבנות:''לא שמעתי עד היום מחברי המזכירות כאלה המצדיקים התנהגות זו של החיילים. יש מתוכנו שחשבו שאין להגיב, ויש שחשבו שזה מעשה ילדותי מטופש, ואני חשבתי שבנסיבות הקיימות יש להגיב, ובתקיפות. אני בדעה זו גם כיום. מחובתנו לפעול שצה"ל לא יהיה מעורב בפעילות פוליטית של פינויים והרס, אך אסור לנו לאפשר לחיילים במדים לעשות פעולות העלולות לפגוע בקדושתו של צה"ל. נכון שאני חושב שאין לעבור לסדר היום על פגיעה בצה"ל ובחייליו בכל דרך שהיא. כמו כן, שתיקתנו בכלל - הן על פגיעה במנהיגינו, והן על שיטת 'תג מחיר' - תהיה לנו לרועץ. זו אינה שאלה של טקטיקה, זו עמדה מהותית הרואה במדינת ישראל 'ראשית צמיחת גאולתנו', ולכן כל צעד שמשמעותו פגיעה במהלך חיזוק המדינה, ובוודאי פגיעה בצה"ל, מכל כיוון - אינו נסלח"כתב ולרשטיין.  

לאור דעותיו הותקף ולרשטיין במהלך שנת 2008 וצמיגי מכוניתו נוקבו.

בנאומו בפני הסטודנטים אמר היום ולרשטיין כי:''בימין יש תופעה חדשה, קטנה אבל קיימת, של אנשי ימין אנטי ציונים,אנשים אשר לא הניפו את דגל ישראל ביום העצמאות האחרון". 

"הסכם אוסלו הוא מחתרת אוסלו" טען ולרשטיין " אוסלו היה מחטף אבל בחברה דמוקרטית יגאל אמיר היתה צריך להיתלות" בהתייחסו לסוגית שלטון החוק אמר ולרשטיין כי בית המשפט העליון בישראל יגן על אמונתו הפוליטית אבל יקבל את מרותו "אסור להרים יד על כוחות הביטחון ! אסור להרביץ לחיילים. מי שמרביץ שייכנס לכלא !"

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. ולרשטיין תבוסתן,הפכתה עורכה,אינך בימין ,לא בדבריך,לא במעשיך,
    (28/04/2010)
  2. פנחס צודק
    (05/04/2011)
    לצערי נוער הגבעות רק מוסיף אש להמשך הפיגועים כי הצעירים הערבים נפגשים איתם בנקודות חיכוך והשנאה מתמשכת וגדלה. בנוגע ליחסי פנים החילונים ״ התל אביבים ״ הם בעצם רואים את הפינויים וכו׳ ובטוחים שאנחנו המתנחלים כולנו עם קרניים ואוכלי אדם / פלסטינאים יום יום , מה יוצא לנו מזה? אם נגביר את המודעות של המתנחל הערכי והאחראי וכול המדינה תראה את הפרצוף האמיתי שלנו אנחנו נרוויח הרבה יותר אהבה מאזרחי המדינה וכמובן גם גיבוי ע״י החיבור שיווצר אנחנו נזכה בשמירה על חבלי הארץ האהובה והחשובה שאנו כ״כ רוצים ומתפללים.
יום ב', י"ח כסלו התש"פ 16.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS