ברנז'ה:חגיגות במשפחות אשל ויוסף

מנהל לשכתו של רוה''מ, נתן אשל חיתן את ביתו ברוב עם ופוליטיקאים, יהודית יוסף חגגה בר מצווה לבנה וכולם התייצבו, איזה צעירה דתייה מונתה לדוברת הליכוד? מי הוציאה את דובר שר המדע משוק הרווקים? ואיזה מקובלים הגיעו לקבר יוסף ולמה?סיכום שבוע בברנז'ה הדתית.

רז קיל ו13/05/2010

ישי והרב עובדיה. חוגגים (צילום: מיכל פטל/פלאש 90)

המקובלים בקבר יוסף (צילום: מועצה אזורית שומרון)

מאירועי השבוע האחרון
מאתיים נשים יהודיות מעשרים ושתיים מדינות השתתפו בקייפטאון, אשר בדרום אפריקה, בכנס בינלאומי של נשים יהודיות, תחת הכותרת "ביחד", בו דנו במקומן ותפקידן של הנשים היהודיות ביחסי ישראל והתפוצות. בראש המשלחת הישראלית לכנס עמדה גב' רינה וסרמן, יו"ר מועצת ארגוני הנשים בישראל וסגנית יו"ר אמונה, אשר יחד עם גב' אביבה קולמן יצגו גם את תנועת "אמונה".

לקראת יום ירושלים ארגנה המחלקה לשירותים רוחניים בתפוצות יחד עם איגוד הרבנים האורתודוקסים בגרמניה סמינר בו השתתפו שלושים רבנים מכל גרמניה, שעסק בסימן "ארבעים ושלוש שנים לשחרורה ואיחודה של ירושלים".בין המרצים בכנס הרב שלמה דיכובסקי, לשעבר אב בית הדין הגדול, יצחק שטיגליץ מנהל המערך לשירותים רוחניים בתפוצות, השר לענייני דתות בוועד יהודי גרמניה ד"ר יוסף שוסטר, אשר קיבל ממר שטיגליץ שי בשם המחלקה. בנוסף, המחלקה לשירותים רוחניים בתפוצות ארגנה בקהילות יהודיות רבות בעולם מסיבות יום ירושלים כאשר בדורטמונד שבגרמניה נערך טקס רב משתתפים במרכז העיר, בהשתתפות ראש העיר, אישי ציבור, חברי הקהילה היהודית והרב יחיאל וסרמן, ראש המחלקה לשירותים רוחניים בתפוצות.

בעיר מודיעין נחנך סניף בני עקיבא שלישי במספר. הסניף ישרת את החניכים משכונת קייזר השמשוני והסביבה. בחנוכת הסניף השתתפו ח"כ זבולון אורלב יו"ר ועדת החינוך התרבות והספורט, חיים ביבס ראש העיר מודיעין, מיכאל חרל"פ חבר מועצת העיר וראש המפדל במקום. הרב דוד לאו רב העיר הרב אליעזר שינוולד ראש ישיבת ההסדר במודיעין, הרב בני נכטיילר מזכ"ל בני עקיבא, חניכים, הורים ותושבים.

את ערב ההוקרה לארגון 'בוני עולם' בראשותו של הרב שלמה בוכנר שנערך באלעד כיבד בנוכחותו השר דניאל הרשקוביץ שסיפר כי בחודשים האחרונים נחשף לפעילות הארגון והוא מלא הערכה לפעילות  ההנהלה ולצוות הארגון .עוד כיבדו בנוכחותם ח"כ משה גפני , סגן השר מאיר פורוש, עו"ד אריאל יונגר ורעייתו רחלי, פלטיאל אייזנטל ורעייתו נעה, היחצנית שלהבת חסדיאל ועוד.

יהדות במרכז רבין? במרכז רבין, התקיים ערב מיוחד בו הושק, בנוכחות מוזמנים רבים, פסטיבל יהדות "לימוד נובל לתרבות יהודית". בהשקה נשאו דברים: השר דניאל הרשקוביץ, בעל השליטה בבנק דיסקונט מתיו ברונפמן ויו"ר המרכז דליה רבין. בטקס דיברו על כך שיש מקום ללימודי יהדות לכולם גם ללא דתים.

המוני מתפללים מילאו את בית הכנסת הגדול בירושלים בשבת שעברה, בתפילה החגיגית לכבודה של ירושלים בשנת ה-43 לשחרורה ולאיחודה. בנוסף, ביוזמתו של אליעזר שפר יו"ר הארגון העולמי של בתי הכנסת והקהילות האורתודוקסיות, התקיימה תפילת "שבת שלום ירושלים" בבתי כנסת רבים בישראל ובקהילות יהודיות בכל רחבי העולם, על פי נוסח התפילה המיוחדת שחיבר הרה"ג הרב שאר ישוב כהן שליט"א והלחין מר אלי יפה.

ערב ההתרמה השנתי לעמותה למען ילדי A-T  עמותה שבראשה עומדת אורלי דרור כלפה נערך השבוע בהאנגר 11 בנמל ת"א. בתוכנית האומנותית והמרגשת הופיעו על הבמה בהתנדבות לצד ילדים חולים האומנים רמי קליינשטיין, אדיר מילר, פבלו רוזנברג, ומרגלית צנעני. בין המוזמנים הרבים נראו עפר נמרודי ורעייתו, יוסי ברודני ראש עיריית גבעת שמואל ורעייתו הדס, עו"ד שרית ויובל חרל"פ, איש העסקים אריאל שוב ורעייתו שירלי, עו"ד יוני כהן ורעייתו נורית, שוקי גולובינסקי מבעלי מצב הרוח ורעייתו רחל, עו"ד שמוליק שוב ורעייתו שרה ועוד...

תרבות

חברת "במה כהלכה", מצרפת לשורותיה את הזמר אודי דוידי, אותו תפיק ותנהל.

דוידי, שהוציא לאחרונה את אלבומו הרביעי, רשם הישג מרשים עם כניסת שירו "מנעי קולך" לפלייליסט הגלצ"י. בחודש הבא יחגוג קבלת "אלבום זהב" במופע חדש שיתקיים בנמל ת"א.

אודי דוידי, שיוצג עד כה ע"י אריאל פלאי מחברת "פרסומי ניסא" מצטרף לגדול הזמר החסידי, אברהם פריד, המיוצג מזה 15 שנים ע"י חברת "במה כהלכה".

מסיירים

השר פרופ דניאל הרשקוביץ סייר השבוע בבית החולים בנהריה והתרשם לטובה ממחקרים רפואים מתקדמים המתקיימים במקום. 

השר מיכאל איתן (ליכוד), ביקר במועצה האזורית שומרון. איתן, אורח לא שגרתי בשומרון הנחשב סמן שמאלי בליכוד ואף היה מראשי התומכים בעקירת ישובי גוש קטיף וצפון השומרון וכן בהקפאת הבניה, סייר לאורך היום בישובים וכן ב"מאחז" בלויית ראש המועצה גרשון מסיקה ויו"ר ועד מתיישבי השומרון בני קצובר. במהלך הסיור ביקר השר בישובים רבים בשומרון, ביניהם עלי זהב, ה"מאחז" ברוכין, ברקן וצופים.

מיליארד סינים לא טועים. שר האוצר יובל שטייניץ והשר להגנת הסביבה גלעד ארדן טסו בראש משלחת של 25 אנשי עסקים לביקור בן שבוע וחצי בסין והונג קונג במטרה לקדם את שיתוף הפעולה הכלכלי ואת קשרי המסחר בין המדינות. גולת הכותרת של הביקור היא פתיחת הביתן הישראלי בתערוכת האקספו השנתית, שבה לראשונה יהיה לישראל ביתן עצמאי שהוקם בעלות של כ-42 מיליון שקל. למשלחת הוזמן להצטרף פרופ' ישראל אומן שהופיע בתמונה משותפת עם שטייניץ ביום שישי האחרון על גב העיתון הכי נקרא בסין. השניים הצטלמו כשהם מחזיקים בתמונה של איינשטין. 

למעלה מאלף וחמש מאות איש מרחבי הארץ השתתפו ביום ראשון בכניסה מיוחדת לקבר יוסף לרגל הספירה "יסוד שביסוד" שבספירת העומר.  בין הבאים היו רבנים ומקובלים ובראשם "הרנטגן" - הרב יעקב ישראל איפרגן מנתיבות, "הסבא" - הרב יוסף שוורץ מנתניה, הרב שלום ארוש וכן הרב אליקים לבנון, הרב דוד דודקביץ וגרשון מסיקה ראש המועצה האזורית שומרון. ההתרגשות הרבה הקיפה גם את האזרחים וגם את החיילים במקום. חיילים רבים התפללו וקראו בספר התהילים יחד עם האזרחים, והתפללו עם דמעות והתרגשות בעינים.

מינויים

כבוד למגזר, נגה רפופורט (27) מגבעתיים, מונתה השבוע לתפקיד - דוברת הליכוד. רפופרט שהספיקה לשמש בעברה כדוברת אגודת הסטודנטים בבר אילן, שימשה בשנה וחצי האחרונות כדוברת של ח"כ אופיר אקוניס. היא הומלצה לתפקיד הנחשק ע"י יו"ר סיעת הליכוד בכנסת, ח"כ זאב אלקין וע"י מנכ"ל הליכוד, גדי אריאלי שראיינו מועמדים רבים. המינוי קיבל תוקף רשמי לאחר פגישתה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בו אישר את ההמלצות והודיע לה רשמית על בחירתה לתפקיד.

יש חיים אחרי דיסקונט. בשקט בשקט, הצליח, רו"ח הסרוג שלמה זהר, מי שחדל לכהן בתחילת השנה כיו"ר בנק דיסקונט, להשתלב בשבועות האחרונים במספר תפקידים יוקרתיים במשק ובינהם יו"ר דירקטוריון איי.די.או גרופ במקומו של בעל השליטה בחברה עדי קייזמן שימשיך לכהן כדירקטור בה. בנוסף לתפקיד זה, שלמה זהר משמש כיו"ר חברת הנדל"ן  "ספיר" והוא צפוי להצטרף בימים הקרובים לקבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה, בה אמור להתמנות לחבר דירקטוריון.

פרופ' חיים טייטלבאום נבחר על ידי סנאט אוניברסיטת בר-אילן לרקטור האוניברסיטה. טייטלבאום, ייכנס לתפקידו בשנה"ל הבאה ויהיה הרקטור ה-16 של בר-אילן. בתפקידו הנוכחי הוא משמש כסגן הרקטור. פרופ' טייטלבאום יחליף את הרקטור היוצא פרופ' יוסף מניס, שמילא את תפקידו בארבע השנים האחרונות.

ברכות / מזל טוב
חברי ממשלת ישראל סיימו את ישיבתם השבועית ביום ראשון השבוע, ומיהרו לרדת מירושלים לקיבוץ חולדה כדי להשתתף בחתונתם של איילת, בתו של נתן אשל ראש לשכתו של ראש הממשלה, שבאה בברית הנישואין עם עמית בנם של רחל ויעקב ג'נו. יחד עם ביבי ושרה נתניהו הגיעו השרים יולי אדלשטיין, בני בגין, אהוד ברק, השר הרב דניאל הרשקוביץ, משה כחלון, ישראל כץ, לימור לבנת, יעקב נאמן וגדעון סער. השרים לוו באייל גבאי, מנכ"ל משרד ראש הממשלה ובסגל הבכיר של עובדי המשרד. אם החתן, דבורה, היא חברה בהנהלת עמותת "בת עמי", והנהלת העמותה בראשות יפה גיסר וידעיה לוין הגיעה לחולדה, וחגגה יחד עם שמחת הכלולות של הזוג הצעיר גם את זכייתה במכרז משרד הרווחה לטיפול בפרויקט לנערות במצוקה. יעקב, אביו של החתן היה איש חינוך בעברו והיום עבר לנהל רשת של בתי מרקחת. עוד נראו באיזור: הרב מיכה הלוי, רב שכונת נחלת יצחק, דדי גראוכר, ידידם של ראש הממשלה וראש לשכתו, הרב יחיאל וסרמן חבר הנהלת הסוכנות היהודית, הרב אבי גיסר, יו"ר מועצת חמ"ד, שנלווה לרעייתו, השר לשעבר שאול יהלום ורעייתו נאוה, זבולון אורלב, יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, אברהם, גילה פינקלשטיין ובעלה יהודה, עו"ד בני דון יחיא, גונן גינת מישראל היום וכן אברהם ורותי מלובני ועוד... הרב הראשי לת"א, ישראל מאיר לאו, סידר את החוזה והקידושין, ואת מהלך החופה ניהל שמחה רנד, שכיבד את צמד רעים, ישראל ובני, ידידי אבי הכלה, בליווי הברכות ושבירת הכוס.

באותו זמן ובאותה שעה נערכה בירושלים בר המצווה של בנם של יהודית והרב משה יוסף, למי שלא מכיר יהודית יוסף, היא כלתו של הרב עובדיה יוסף ונחשבת לאשה החזקה בבית הרב. לאירוע הגיעה כל צמרת ש''ס כולל השר אלי ישי שבאותו הבוקר נקע את רגלו בצורה חריפה אך לא ויתר על האירוע.

למשה ענבר (34), ממצפה הושעיה, יועץ התקשורת של השר דניאל הרשקוביץ לאירוסיו בשעה טובה עם  יעל וייס מפתח תקווה.

ליו"ר הקק"ל אברהם דובדבני (דובדב) ולבנו מאיר דובדבני מזל טוב לנישואיו עם מורשה פרסלר מקרית משה. את החתונה שתקיימה השבוע, בנוכחות אלף איש, ובינהם: הרב יעקב אריאל, הרב חיים דרוקמן, הרב יעקב שפירא ראש ישיבת מרכז הרב ועוד רבים אחרים.

לפרופ' נחום רקובר לקבלת פרס יקיר העיר ירושלים.

למאיר מרק מנהל עיתון השבוע בפ"ת ולרעייתו בלה להולדת הנכד דניאל יעקב בן ליהודית ואלירן . בין המוזמנים לברית המילה נראו מוטי זפט מ"מ ראש עיריית פתח תקוה, חיים פרוייליכמן מנכ"ל בנק אגוד, אמיתי וייס סמנכ"ל בבנק פאג"י ועוד.

בסיסמת "לא עוצרים ב-90" (!) נערכה ביום חמישי שעבר מסיבת יום הולדת מדהימה ליוסף קלפנר נ"י ב"מועדון האסם", במושב טירת יהודה. את המסיבה ארגנו בתו וחתנו חנה ופינחס קליינר ושלשת ילדיהם: נועה, מאיר וסיון. חברים מן העבר הרחוק והקרוב הגיעו לברך את יוסף שפיזז והרעיף שמחה ואהבה גדולה כדרכו בקודש. בין יתר הקרואים נצפו דודו פישר שהנחה ושר בקולו האדיר, ד"ר מוטי גולן, כתב דתי-לי שהוזמן לברך ולאמר דבר תורה ואף להפתעת הכל שר/הקריא שיר שחובר במיוחד לרגל האירוע ע"י רעייתו. הרב לבנון רבה של קהילת "היכל מאיר בפ"ת חתם את המסיבה בדברי תורה וברכה. גם מערכת ברנז'ה מצטרפת לברכת עד 100 כמו 20 שנה בבריאות טובה והרבה נחת.

לרופא השיניים ד"ר גדי כהן ורעייתו שירה להולדת הבת יעל .

לאריה ויפה דרעי להולדת הנכד נועם אליהו לבנם ינקי .

למלכה ויוסי מולד מפתח תקווה לנישואי בנם מאיר עם רות בתם של הד"ר להיסטוריה ואלמ' במיל' יעקב חסדאי ורעייתו רוחמה מהרובע היהודי בירושלים.

 ליגאל פסקוביץ מבעלי חברת יבוא הדגים 'פסקוביץ ובניו' ורעייתו ענת לרגל בר המצווה של בנם דביר.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. יפה
    (13/05/2010)
    שיהיה במזל
יום ב', א' שבט התש"פ 27.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS