רבני "צהר" לשר נאמן:''עצור את הליכי החלפת מנהל בתי הדין הרבניים''

ארגון רבני "צהר" פנה לשר המשפטים יעקב נאמן בבקשה לבחון מחדש את עמדתו שלפיה יש להחליף לאלתר את מנהל בתי הדין הרבניים, הרב אליהו בן דהאן.''תפקיד זה דורש יכולות גבוהות של גישור בין זרמים בחברה, הבנה ואמפתיה - כישורים שנרכשו במהלך שנות ניסיון רבות. בן דהאן קידם רפורמות לטובת הציבור''טוענים הרבנים.

עידן הראל ו03/06/2010

קריאה לנאמן לעצור את החילוף (צילום: דוברות עיריית מודיעין)

ארגון רבני "צהר" פנה לשר המשפטים יעקב נאמן בבקשה לבחון מחדש את עמדתו שלפיה יש להחליף לאלתר את מנהל בתי הדין הרבניים, הרב אליהו בן דהאן. החלפתו של בן דהאן עלתה על הפרק בעקבות החלטת הממשלה לקצוב את כהונתם של בכירים בשירות המדינה.

היועץ המשפטי לממשלה חיווה דעתו כי החלטת הממשלה אינה חלה על הרב בן דהאן שכן הגורם המוסמך לקצוב את כהונתו הוא הועדה לבחירת דיינים. נאמן מתכוון לכנס את הועדה בקרוב כדי לדון בסיום כהונתו של הרב בן דהאן.

בפנייה לשר המשפטים מציינים הרב דוד סתיו, יו"ר הנהלת "צהר" ומנכ"ל הארגון הרב דר' משה בארי כי מדובר בתפקיד רגיש ומורכב הדורש יכולות גבוהות של גישור בין זרמים שונים ומקובלות על קהלים רחבים, של הבנה ואמפתיה לנזקקים לבתי הדין. הרב בן דהאן הצליח במשך שנות כהונתו לקדם נושאים חשובים ולבצע רפורמות מרחיקות לכת בשירות הניתן לאזרחים במערך בתי הדין הרבניים. בין הרפורמות שקידם: הקמת יחידה מיוחדת לטיפול בעגונות שפתרה את בעייתן של יותר מאלף נשים, הקמת קרן סיוע לעגונות לתשלום חובן לבעליהן, הכנסת חברות חקירה פרטיות העוסקות באיתור בעלים בארץ ובעולם ועוד. בן דהאן יזם והביא לחקיקתם של חוקים לטובת מסורבי גט כמו חוק הסנקציות על סרבני גט, חוק דן יחיד המאפשר קיום דיון בדיון יחיד כדי לייעל ולקצר את הליכי הדיון, החוק למניעת אלימות במשפחה המרחיב את האפשרות של בית הדין הרבני להרחיק בעל מכה מהבית.

הרבנים סתיו ובארי אומרים במכתבם לשר: "אמנם תקינות שלטונית מחייבת רענון בקרב בעלי תפקידים בכירים בשירות המדינה אך עם זאת, במציאות הרגישה שבה נמצאים בתי הדין הרבניים, איננו סבורים שנכון הוא להחליף את המנכ"ל הנוכחי במנכ"ל חדש כאשר אין יודעים אם הוא יהיה טוב יותר מהנוכחי".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. המנכל הכי טוב
    (09/06/2010)
    להחליף אותו ???הוא המנכל הכי טוב בשירות הציבורי!!!!
יום א', י"ז כסלו התש"פ 15.12.2019
פרשת וישב
כניסה: 15:58 | יציאה: 17:29
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS